یکشنبه , شهریور 28 1400
تیتر خبرها

مثلث متقارن XRP این فرصت را ارائه می دهد

آخرین به روزرسانی ریپل از طریق گسترش کریدورهای لیکوئیدیتی مبتنی بر تقاضا برای مشتریان در برزیل و انگلستان انجام شد. با توجه به اینکه موسسات جدید قرار است از RippleNet برای گسترش سولوشن پرداخت B2B خود استفاده کنند، مطمئناً این پلتفرم در طولانی مدت سود خواهد برد. این خبر خوبی برای رمزارز بومی ریپل یعنیXRP نیز به شمار می رود و با توجه به اینکه بازار گسترده تر در آستانه بهبود قرار دارد، صعود بیشتری در انتظار هفتمین رمزارز بزرگ جهان از لحاظ ارزش بازار است.

نمودار 12 ساعته XRP

چارت 12 ساعته XRP/USD

منبع: XRP / USD ، TradingView

نوسان XRP بین 0.79 دلار و 1.10 دلار منجر به تشکیل یک مثلث متقارن در نمودار 12 ساعته آن شد. پایین ترین نرخ نوسان 25 آوریل که معادل 0.933 دلار بود، یک خط مقاومت قوی تشکیل داد و با خط روند بالایی الگو منطبق بود. در حالی که بازار گسترده تر علائم بهبودی قریب الوقوع را نشان می دهد، XRP ترجیح داده است حرکت خود را به سوی سقف این کانال ادامه دهد و به سمت سطح 1 دلار افزایش یابد.

استدلال

شاخص قدرت نسبی از زمان اصلاح 19 مه نتوانسته است بالاتر از سطح 50-60 قرار بگیرد. با نزدیک شدن شاخص به سطح صعودی بعدی خود، افزایش بالاتر از نقطه میانی می تواند نشانه قدرت صعودی باشد. براساس اندیکاتور اسکوییز مومنتوم (Squeeze Momentum Indicator)، طی روزهای اخیر حرکت نزولی در بازار در حال عقب نشینی است. علاوه بر این، مکدی نیز روندی نسبتاً خنثی داشت اما به سمت خریداران متمایل شد.

از آنجا که شاخص ها بیشتر به سمت صعودی متمایل بودند، XRP توانست الگوی خود را بشکند و یک بار دیگر مقاومت 1.10 دلار را به چالش بکشد. چنین تحولی نمایانگر جهشی 18 درصدی از خط روند بالایی است. با این حال، با توجه به ضعف ذاتی بازار گسترده تر، نمی توان احتمال یک روند نزولی را نادیده گرفت. علاوه بر این، اگر RSI بالای سطح 50 ریجکت شود و به سمت محدوده اشباع فروش حرکت کند، XRP ممکن است از مثلث خود به سمت پایین شکسته شود. این امر احتمالاً دارایی دیجیتال را به سمت حمایت 0.64 دلار عقب خوهد راند.

نتیجه گیری

مثلث متقارن XRP طی روزهای آینده می تواند در هر دو جهت شکسته شود. با این حال، تکنیکال های آن به سمت صعودی متمایل شد و با توجه به سرعت بهبود بازار گسترده تر، XRP احتمالاً نتیجه مطلوبی در بر خواهد داشت. حرکت بالاتر از خط روند بالایی احتمالاً بازگشت رمزارز به سمت بالاترین قیمت 1.10 دلار را که در اول ژوئن ثبت شد، به همراه خواهد داشت.

 

 

منبع: ambcrypto

400-0343-09-01002

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

دیفای

توکن های برتر دیفای، کرو، آوه و سوشی سواپ به سود دو رقمی دست یافتند

انواع توکن های دیفای بلوچیپ طی 24 ساعت گذشته به پرواز درآمده اند و دلایل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید