یکشنبه , شهریور 28 1400
تیتر خبرها
NFT

XRPL آماده ورود به عرصهNFT

XRPL آماده ورود به عرصهNFT – دِوس چگونگی این امر را توضیح می دهد

ولادیسلاو سوپوف

XRPL Labs، استودیوی نرم افزاری که تولید ابزارهای XRP Ledger را بر عهده دارد، از چشم اندازهای NFT خود رونمایی کرد.

فهرست

  • توکن ها به جای IoU ها
  • NFT ها در XRP Ledger؟

در حالی که XRP Ledger با اصلاحیه «Hooks» به اجرای عملکرد اساسی قرارداد هوشمند نزدیک می شود، XRPL Labs وضعیت و ماهیت دارایی های موجود درXRPL  را شفاف سازی می کند.

توکن ها به جای IoU ها

XRPL Labs اعلام کرد که امروزه تمام دارایی های موجود در XRPL به عنوان «IoU» ها (اختصار از عبارت «من به شما بدهکار») قلمداد می شوند. در حالی که برخی از آنها در واقع به این نوع تعهدات مالی «توکنیزه شده» تعلق دارند، دارایی های زیادی به معنای دقیق تر توکن های رمزارز به شمار می روند.

tweet

در XRPL Labs ما تصمیم گرفتیم که در درجه اول استفاده از اصطلاح «IOU» برای توکن های صادر شده در XRP Ledger را متوقف کنیم. در حالی که برخی از توکن های صادر شده در XRP Ledger در واقع IOU هستند (من به شما بدهکار)، با ریسک طرف مقابل، صدور توکن های «معمولی» نیز امکان پذیر است. تأمین همه نوع منابع ثابت NFT امکانپذیر است.

همانطور که گفته شد، اکثر توکن هایی که از مکانیزم های XRPL استفاده می کنند در واقع توکن هستند. XRPL Labs تأکید کرد که محصول آن یک پلتفرم توکن سازی «بسیار سریع» با هزینه های اندک می باشد.

در عین حال، در برخی موارد دارایی های XRPL به عنوان IoU عمل می کنند. به عنوان مثال، صرافی های برتر که گیت وی های فیات را برای توکن های XRP فراهم می کنند، از دارایی های «صادرشده IoU» در XRPL استفاده می کنند.

اما این گزینه که توسط GateHub و BitStamp برای تعامل با XRP Ledger و صرافی های غیر متمرکز XRP محور اجرا شده است، تنها «مورد استفاده» برای توکن های XRP Ledger نیست.

NFT ها در XRP Ledger؟

توکن های غیرقابل تعویض یا NFT، اکنون بخش مهمی از صنعت رمزارز هستند. NFT ها نشان دهنده آنالوگ های توکنیزه شده­ی اشیاء دنیای واقعی هستند. معمول ترین مورد استفاده از NFT ها برای مقادیر درون بازی (تانک ها، تبرها، سکه ها و غیره) در RPG های آنلاین است.

انجمن XRP نسبت به موضوع امکان حضور NFT در بلاکچین XRP Ledger علاقه مند است.

XRPL Labs تأکید کرد که این امکان وجود دارد، اما NFT ها در XRPL به روشی متفاوت از اتریوم (ETH) که محبوب ترین پلتفرم NFT در سال 2021 می باشد، عمل می کنند.

در هفته های آینده، گزارش XRPL Labs درباره احتمال حضور NFT در XRP Ledger منتشر خواهد شد.

 

 

منبع: u.today

99-1166-09-00658

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

دیفای

توکن های برتر دیفای، کرو، آوه و سوشی سواپ به سود دو رقمی دست یافتند

انواع توکن های دیفای بلوچیپ طی 24 ساعت گذشته به پرواز درآمده اند و دلایل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید