یکشنبه , آذر 7 1400
معامله گران لانگ SHIB

آنچه معامله گران لانگ SHIB باید در 24 ساعت آینده درباره آن نگران باشند

از میان تمام کوین ‌های میم موجود در بازار، SHIB موفق شده است که بیشترین میزان جذب را در سال های اخیر به خود اختصاص دهد. اما دلیل این امر چیست؟ خوب، به لطف افزایش 1200 درصدی اخیر آن در ماه اکتبر. با این حال، SHIB ترمز گرفته است. در واقع، SHIB نزدیک به 50 درصد از ارزش خود را از دست داد.

کوین های میم اغلب از روندهای خوش بینانه بازار بهره برده اند. چندین نمونه از گذشته این موضوع را تصدیق می کنند. حتی در 24 ساعت گذشته که بیشتر کوین های برتر افزایش یافتند، SHIB در پیروی از آنها تردید نکرد.

پس از افزایش بیش از 20 درصدی این کوین میم در روز جمعه، به نظر می رسید که SHIB دوباره به بالاترین سطوح قبلی خود دست یابد.

موانع موجود در مسیر SHIB

خوب، ادامه ثبت کندل سبز در نمودار قیمت کوتاه مدت در آینده برای SHIB کاملاً چالش برانگیز خواهد بود. دلیل آن نیز احساسات بدبینانه معامله گران است.

در زمان انجام این تحلیل، منحنی فاندینگ ریت تقریباً در همه صرافی ها به سمت پایین حرکت می کرد. معمولاً، یک فاندینگ ریت مثبت، نشان دهنده احساسات خوش بینانه معامله گران است، در حالی که ریت منفی بر احساسات نزولی جمعی دلالت دارد.

احساسات معمولاً نقش کلیدی در پیشبرد هر روند معین ایفا می کند. با این حال، با توجه به آنچه اخیراً برای SHIB اتفاق افتاده است، به نظر نمی رسد که این آلتکوین بتواند روند صعودی خود را برای مدت طولانی حفظ کند.

منبع: CoinGlass

منحنی بهره باز SHIB نیز در زمان نگارش مقاله به نظر به سمت پایین در حرکت بود. بهره باز بالا معمولاً به سود سوداگرانه معامله گران مشتقات مربوط می شود. همچنین نشان می دهد که پول اضافی به اکوسیستم سرازیر می شود.

با نگاهی به سطوح کمبود فعلی، می توان گفت که معامله گران مشتقات در این مقطع به سختی جذب این کوین شده اند.

منبع: CoinGlass

علاوه بر این، لیکوئیدیشن های لانگ با بیش از 389.8 هزار دلار در 20 نوامبر از لیکوئیدیشن های شورت پیشی گرفت. هنگامی که چنین سناریویی اتفاق می افتد، معمولاً به این معنی است که بازار به جای حمایت از معامله گران لانگ، شروع به حمایت از معامله گران شورت کرده است.

در واقع، بررسی تفاوت لانگ – شورت نشان داد که اکثر معامله گران در حال اتخاذ دیدگاهی نزولی هستند و تعداد شورت ها به طور قابل توجهی از تعداد لانگ ها بیشتر است.

لیکوئیدیتی کل

منبع: CoinGlass

حتی در نمودار قیمت نیز SHIB شاهد معاملات پایین تر از میانگین متحرک خود در زمان نگارش مقاله بود. این کوین میم بین سطح حمایت اصلی و سطح مقاومت قرار گرفت. با توجه به احساسات گسترده معامله گران، به نظر می رسد احتمال اینکه SHIB در 24 ساعت آینده مجدداً به سطح 0.00004193 دلار برسد، بیشتر از احتمال بریک اوت آن به بالای 0.00005686 دلار می باشد.

بنابراین، معامله گران لانگ باید قبل از انجام هرگونه شرط بندی لانگ در این مقطع زمانی، مراقب احساسات معامله گران دیگر باشند.

چارت SHIB/USDT

SHIB/USDT || منبع: TradingView

 

 

منبع: ambcrypto

400-0871-09-01367

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

افزایش سرمایه گذاری رمزارز تراست بیت کوین گری اسکیل (GBTC) توسط مورگان استنلی

غول بانکداری ایالات متحده، مورگان استنلی، سرمایه گذاری تراست بیت کوین گری اسکیل را به طرز چشمگیری افزایش می دهد

غول بانکداری مورگان استنلی به طور قابل توجهی هولدینگ های خود را از محصول سرمایه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید