یکشنبه , مرداد 23 1401
تیتر خبرها
تحلیل قیمت مانا، گالا، فانتوم

با توقف بیت کوین چه آینده ای در انتظار کوین های متاورس است؟ تحلیل قیمت مانا، گالا، فانتوم

کوین های متاورس اخیراً رونق گرفته اند، به خصوص پس از اینکه فیس بوک تصمیم گرفت علاقه خود به فضای متاورس را نشان دهد. نه تنها فیس بوک، بلکه مایکروسافت نیز به این فضا ابراز علاقه کرده بود که این امر باعث ایجاد هیاهوی بیشتر شد. پروژه هایی که با چشم انداز متاورس کار می کنند نیز بر ایجاد ارزش ذاتی در طول زمان متمرکز شده اند. دیسنترالند، گالا و فانتوم برخی از کوین های متاورس هستند که در گذشته شاهد حرکت صعودی قیمت بوده اند.

قیمت بیت کوین از 4 دسامبر به شدت کاهش یافته است و روند بهبود آن به کندی پیش رفته است، و این در حالی است که سایر توکن های رمزارز نیز در سراسر بازار سقوط کردند. علاوه بر این، با پیدایش سویه جدید کووید 19، سرمایه گذاران به صورت شتابزده ای سرمایه گذاری های خود را به فروش رساندند.

دیسنترالند در روز گذشته 7.2% سقوط کرد، در حالی که از قدرت گالا نیز کاسته شده و با قیمت 0.481 دلار در زمان انتشار این مقاله در حال معامله می باشد. این توکن 42% با بالاترین قیمت تاریخی خود فاصله دارد. با تقویت روند نزولی، قیمت فانتوم نیز سقوط کرد. در شرایطی که بیت کوین و سایر آلتکوین های اصلی روند نزولی را می پیمایند، به بررسی جایگاه این کوین ها می پردازیم.

نمودار MANA/USD در بازه زمانی 4 ساعته

نمودار MANA/USD

مانا همچنان نشان می دهد که پرایس اکشن  آن در حال کاهش است و این کوین طی چند روز گذشته وارد مرحله تثبیت شده است. اگرچه دیسنترالند تنها چند هفته پیش شاهد شرایط اشباع خرید بوده است، اما از ماه دسامبر، قدرت خرید همچنان نزولی بوده است.

اندیکاتورهای تکنیکال از پرایس اکشن منفی خبر داده اند. شاخص قدرت نسبی نزولی بود و این اندیکاتور در زیر خط میانی قرار داشت. همانطور که جریان پول چایکین نشان می دهد، جریان خروجی سرمایه از جریان ورودی پیشی گرفت.

شاخص جهت دار میانگین، زیر سطح 20 قرار داشت که نشان می دهد این کوین روند حرکت خود را از دست داده و به صورت سایدوی معامله می شود. اولین مقاومت پیش روی این کوین 4.11 دلار بود. اگر با افزایش قدرت خرید، این کوین بتواند خود را در بالای آن سطح قیمتی حفظ کند، خواهد توانست با تلاش مجدد در نزدیکی 4.62 دلار معامله شود. مانا می تواند با حفظ سطح بالاتر از آن، شاهد بازگشت بوده و نزدیک به بالاترین قیمت چند هفته‌ای خود یعنی 5.61 دلار معامله شود. از سوی دیگر، کف قیمت محلی برای مانا 1.26 دلار بود.

نمودار GALA/USD در بازه زمانی 4 ساعته

نمودار GALA/USD

گالا در 24 ساعت گذشته 4.1% کاهش یافته است و نمودار چهار ساعته آن نشان می دهد که این کوین روند صعودی خود را شکسته است. اولین خط حمایت برای این کوین 0.412 دلار بود. علاوه بر این، قیمت این کوین در زیر میانگین متحرک ساده 20 روزه قرار دارد، قرائتی که نشان می دهد پرایس اکشن به نفع فروشندگان در بازار بوده است.

برای اینکه این کوین بتواند روند صعودی قبلی خود را پس بگیرد، باید از مرز مقاومت 0.652 دلار عبور کند. اولین حمایت در سطح 0.412 دلار قرار دارد. اگر فروشندگان به تسلط خود ادامه دهند، ممکن است این کوین از سطح مذکور سقوط کند.

در شاخص قدرت نسبی، به نظر می رسید خریداران از بازار خارج شده اند. اندیکاتور حجم تعادلی، یک روند نزولی مداوم را نشان می دهد. عبور از سطح 0.545 دلار برای گالا جهت بازیابی قدرت خود بسیار حائز اهمیت است.

نمودار FTM/USD در بازه زمانی 4 ساعته

نمودار FTM/USD

فانتوم در 24 ساعت گذشته 1.6% کاهش قیمت داشت و بیشتر به صورت سایدوی معامله شد. قیمت این کوین 1.41 دلار بود که 83.44% کمتر از بالاترین قیمت تاریخی ثبت شده آن می باشد. این کوین نزدیک به اولین سطح حمایت خود یعنی 1.40 دلار قرار گرفت. FTM در کل ماه دسامبر برای احیای قدرت خرید خود تلاش کرد، این در حالی است که کوین مذکور از پایان ماه گذشته در محدوده اشباع فروش قرار داشته است.

شاخص های تکنیکال چشم انداز نزولی شدیدی را ایجاد کردند، شاخص قدرت نسبی زیر خط صفر قرار داشت که نشان دهنده کاهش قدرت خرید بود. جریان پول چایکین طی چند روز گذشته کاهش یافت و به دلیل فروش بیش از حد ناشی از وحشت، جریان ورودی سرمایه دچار سقوط شدید شد.

آرون پایینی از خط آرون بالایی عبور کرد، قرائتی که روند نزولی قیمت ها را تقویت می کند. اگر قیمت ها ریباند کنند، لازم است این کوین بالاتر از 1.40 دلار معامله شود تا برای عبور از سطح 2.11 دلار مجدداً تلاش کند.

 

 

منبع: coingape

400-0945-09-01413

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید