شنبه , خرداد 7 1401
تیتر خبرها
والمارت برای متاورس آماده می شود

والمارت برای متاورس آماده می شود، و رمزارز و مجموعه NFT خود را برنامه ریزی می کند

  • والمارت گفت که در حال بررسی این موضوع است که چگونه فناوری های جدید، تجربه خرید را شکل می دهند.

  • تعدادی از برندهای بزرگ اخیراً پس از تغییر نام فیس بوک به متا، به سوی عرصه NFT شتافته اند.

روز یکشنبه، 16 ژانویه، غول خرده فروشی آمریکایی والمارت برنامه های خود را برای ورود به دنیای پر هیاهوی متاورس اعلام کرد. طبق گزارش CNBC، این شرکت خرده فروشی ماه گذشته چندین علامت تجاری جدید را ثبت کرده است.

والمارت همچنین در حال برنامه ریزی برای رمزارز بومی خود و همچنین داشتن مجموعه ای از توکن های غیرقابل تعویض (NFT) است. یکی از برنامه های علامت تجاری احتمالی والمارت در مورد «خدمات آموزش آمادگی جسمانی» و «کلاس هایی در زمینه سلامت و تغذیه» صحبت می کند که به طور کامل در یک محیط VR / AR برگزار می شود.

به علاوه، این شرکت خرده فروشی همچنین اعلام کرده است که قصد دارد به ساخت و فروش کالاهای مجازی بپردازد. این کالاها شامل تزئینات خانه، اسباب بازی ها، لوازم الکترونیکی، کالاهای ورزشی و سایر محصولات مراقبت شخصی است.

به گفته اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده، والمارت درخواست خود را در ماه گذشته در 30 دسامبر ارائه کرد. والمارت در اظهار نظر در مورد این پیشرفت، خاطرنشان کرد که «به طور مستمر در حال بررسی این موضوع است که چگونه فناوری های نوظهور ممکن است تجارب خرید آینده را شکل دهند». این شرکت در ادامه افزود:

والمارت به طور مستمر در حال بررسی این موضوع است که چگونه فناوری های نوظهور ممکن است تجارب خرید آینده را شکل دهند. ما همیشه در حال آزمایش ایده های جدید هستیم. برخی از ایده ها به محصولات یا خدماتی تبدیل می شوند که در اختیار مشتریان قرار می گیرند. و برخی را آزمایش می کنیم، تکرار می کنیم و از آنها یاد می گیریم.

با این حال، والمارت از اظهار نظر در مورد مشخصات هرگونه ثبت علامت تجاری خودداری کرده است.

کسب و کارها به سمت متاورس هجوم آورده اند

از زمانی که غول رسانه های اجتماعی فیس بوک تغییر نام تجاری خود را به متا اعلام کرد، کسب و کارها شتافتند تا بخشی از دنیای متاورس را از آنِ خود کنند. ما همچنین شاهد اثر ریپل در پروژه های رمزارز بوده ایم که در آنجا چندین پروژه مرتبط با متاورس رشد خوبی داشتند. جاش گربن، وکیل علائم تجاری، در مورد حضور اخیر والمارت گفت:

آنها فوق العاده جدی هستند. صحبت های بسیاری در این مورد وجود دارد، که نشان می دهد برنامه ریزی های زیادی در پشت پرده در حال انجام است در مورد اینکه آنها چگونه موضوع رمزارز را مورد بررسی قرار خواهند داد، و چگونه می خواهند به متاورس و دنیای مجازی که به نظر می رسد در راه است یا هم اکنون نیز فرا رسیده است، بپردازند.

همچنین، هیاهوی متاورس و NFT ها به بخش خاصی محدود نمی شود. برای مثال، غول کفش و پوشاک نایک در نوامبر 2021 تعداد زیادی برنامه را برای فروش کفش های کتانی و پوشاک با مارک مجازی اعلام کرد. علاوه بر این، برای ایجاد دنیای متاورس آنلاینی با نام نایکلند (Nikeland)، با Roblox به مشارکت پرداخته است. سپس در ماه دسامبر، نایک شرکت کتانی مجازی RTFKT را خریداری نمود.

برندهای دیگر در این صنعت مانند گپ، آدیداس و آندر آرمور شاهد واکنش فوق العاده ای برای فروش NFT های خود در بازار OpenSea بوده اند.

CB Insights اخیراً تحقیقات خود را در مورد اینکه چرا برندهای بزرگ به عرصه NFT می پیوندند، منتشر کرده است. در این گزارش اشاره شده است که NFT ها به کسب و کارها اجازه می دهند تا محصولات فیزیکی را توکنیزه کنند و در عین حال هزینه های تراکنش آنلاین را کاهش دهند. علاوه بر این، برای برندهای لوکس، NFT ها می توانند به عنوان نوعی احراز هویت برای گروه های ملموس و گران تر عمل کنند.

 

 

منبع: crypto-news-flash

400-1058-09-01494

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

مدیر عامل FTX در انتخابات 2024 آمریکا

مدیر عامل FTX می گوید که ممکن است در انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا «بیش از ۱۰۰ میلیون دلار» هزینه کند

سام بنکمن – فرید، مدیر اجرایی صرافی رمزارز FTX، روز سه شنبه گفت که ممکن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید