پنجشنبه , آذر 17 1401
تیتر خبرها
کاهش سپرده های صرافی USDT و BUSD

سپرده های صرافی USDT و BUSD به پایین ترین سطح 17 ماهه رسیدند، انباشت اتریوم سرعت می گیرد

در صنعت رمزارز همیشه معیارهای عجیب و غریبی وجود دارد که باید آنها را تحت نظر قرار داد. جریان های ورودی استیبل کوین برای USDT و BUSD به طور چشمگیری کاهش یافته است و مردم همچنان به انباشت BTC و ETH می پردازند. به نظر می رسد وقوع یک ریورسال در بازار نزدیک است، اگرچه هنوز شتاب لازم برای چنین رخدادی وجود ندارد.

USDT و BUSD شتاب را از دست می دهند

محبوبیت و اهمیت استیبل کوین ها در صنعت رمزارز را نمی توان دست کم گرفت. نسخه دیجیتال دلار آمریکا، نقدینگی جدیدی را برای معامله گران ایجاد می کند و زمانی که دارایی های رمزرارز دچار نوسان شدید می شوند، ثباتی را فراهم می نماید. هنگامی که بیت کوین، اتریوم و سایر رمزارزها شاهد نوسانات فوق العاده ای بودند؛ تقاضای بیشتری برای ارزهای پگ شده با دلار آمریکا وجود داشت. این جالب است، زیرا انفجار اخیر UST هنوز برای بسیاری از افراد، زخم تازه ای است.

تمام آن شتاب استیبل کوین به طور ناگهانی در حال چرخش است. حجم جریان ورودی USDT به صرافی ها به کمترین میزان در 17 ماه گذشته رسیده است که نشان دهنده علاقه کمتر به سپرده گذاری این استیبل کوین پیشرو در صرافی ها است. می توان انتظار داشت که در این قیمت های پایین و پتانسیل سود فراوان، عکس این امر محقق شود، اما معیارها چیز دیگری را نشان می دهند.

حجم جریان ورودی USDT به صرافی ها
حجم جریان ورودی USDT به صرافی ها (نمودار ساعتی، میانگین متحرک 7 روزه)

علاوه بر این، مقدار USDT در قراردادهای هوشمند نیز به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. به نظر نمی رسد که علاقه معامله گران به ارز پگ شده تتر کاهش یافته باشد، اما آنها تمایل کمتری به خرج کردن آن یا به خطر انداختن آن دارند. شکست TerraUSD به بسیاری نشان داده است که چنین ارزهایی تا چه حد می توانند ناپایدار باشند و چرا خروج از پوزیشن ها اولویت اصلی باقی می ماند. نگه داشتن وجوه در یک قرارداد هوشمند ریسکی است که بسیاری در شرایط فعلی حاضر به انجام آن نیستند و این امر به ترس های بیشتر بازار دامن می زند.

تعداد سپرده های صرافی BUSD

تعداد سپرده های صرافی BUSD (نمودار ساعتی، میانگین متحرک 7 روزه)

جالب اینجاست که این فقط مختص USDT تتر نیست. BUSD، استیبل کوین محبوب دیگر، نیز به پایین ترین سطح 19 ماهه سپرده های صرافی خود رسید. این یک روند عجیب و غریب است که نشان می دهد نقدینگی خرید به میزان قابل توجهی کاهش یافته است، اگرچه این بدان معنا نیست که مردم دارایی های رمزارز را خریداری نمی کنند. آمار زیر تأیید می کند که انباشت BTC و ETH همچنان ادامه دارد.

انباشت BTC و ETH

دو معیار کلیدی وجود دارد که افراد باید بیشتر به آن توجه کنند. اول، حجم جریان ورودی بیت کوین به صرافی ها که به پایین ترین حد یک ماهه رسیده است. این یک پیشرفت بسیار مهم است زیرا این معیار کمی بیش از دو هفته پیش به یک سطح شیب دار افزایش یافت. با آرام شدن مجدد اوضاع، فروش گسترده بیت کوین باید به کاهش خود ادامه دهد. متأسفانه، سپرده های USDT و BUSD کمتر به این معنی است که ممکن است در آینده نزدیک شاهد ریورسال صعودی نباشیم.

حجم جریان ورودی بیت کوین به صرافی ها

حجم جریان ورودی بیت کوین به صرافی ها (نمودار ساعتی، میانگین متحرک 7 روزه)

 

در جبهه اتریوم، اندکی انباشت در جریان است. تعداد آدرس هایی که 10 ETH یا بیشتر هولد نموده اند به بالاترین حد خود در 18 ماه گذشته رسیده است. پس از ماه ها حرکت نزولی بازار، این یک توسعه بسیار خوشایند است و تأیید می کند که مردم همچنان مطمئن هستند که اتریوم قوی تر خواهد شد.

 

تعداد آدرس های ETH که بیش از 10 کوین دارند

تعداد آدرس های ETH که بیش از 10 کوین دارند

 

 

منبع: cryptomode

401-0332-09-01790

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید