یکشنبه , آذر 7 1400
ترون

ترون از لحاظ استفاده USDT، به تناسب از اتریوم پیشی گرفته است

چکیده

  • اگرچه ترون بسیار کوچکتر از اتریوم است، اما تقریباً نیمی از مقدار USDT را در اختیار دارد.
  • USDT بزرگترین و پرکاربردترین استیبل کوین در بازار رمزارز است.
  • از آنجا که هزینه معاملات اتریوم به بالاترین حد خود رسیده است، مردم به دنبال پلتفرم های جایگزین مانند ترون هستند.

به تناسب، ترون از لحاظ استفاده استیبل کوین ها از جمله USDT، فراتر از توان خود عمل می کند.

اگرچه اکثر استیبل کوین ها از اتریوم استفاده می کنند، ترون خود را به عنوان یک پلتفرم استیبل کوین جایگزین معرفی کرده است. پلتفرم ترون از نظر تعداد کل کاربران و ارزش بازار به طور قابل توجهی کوچکتر از اتریوم است. با این حال، از لحاظ استفاده استیبل کوین ها به رقابت بسیار نزدیکی پرداخته است. تا به امروز، تتر دارای 32 میلیارد دلار ارزش بازار می باشد و بیش از یک سوم کل USDT موجود، در پلتفرم ترون قرار دارد.

کاربران به دنبال یک گزینه جایگزین معاملاتی ارزان تر هستند

اکثر برنامه های غیرمتمرکز و استیبل کوین ها تا همین اواخر در تراکنش های اتریوم خوب عمل می کردند. آنها هنوز هم عملیاتی هستند، اما رشد میزان استفاده از دیفای بر توان تولید تأثیر می گذارد. بلاک های اتریوم با تراکنش ها مسدود می شوند. اکنون کاربران برای تعامل باید هزینه های گزافی پرداخت کنند. این هزینه ها اخیراً به طور متوسط به ​​بیش از 20 دلار در هر تراکنش رسیده است که یک رکورد جدید برای اتریوم است.

افراد بیشتری در حال کشف بلاکچین هستند. با این حال، آنها لزوماً نمی خواهند مبالغ هنگفتی پول را برای تعامل در آن هزینه کنند.

ترون به عنوان یک گزینه جایگزین برای اتریوم قلمداد می شود. ترون که در سال 2017 توسط جاستین سان راه اندازی شد، یک پلتفرم قرارداد هوشمند جایگزین است. اتریوم به معنای واقعی کلمه پنج برابر بزرگتر از ترون است و میلیون ها کاربر فعال دارد، اما مردم متوجه شده اند که ترون یک گزینه مناسب برای ذخیره سازی USDT است.

با پرداخت هزینه های ناچیز چند سنتی، می توان تعداد USDT بیشتری را به ترون واریز کرد. USDT موجود در این پلتفرم در حال حاضر نزدیک به 12.5 میلیارد دلار است. با توجه به ارزش بازار هر دو پروژه، این مقدار قابل توجه به نظر می رسد. این حجم نشان می دهد که در صورت بروز اختلال در اتریوم چه اتفاقی خواهد افتاد و پلتفرم های قرارداد هوشمند می توانند معاملات کارآمدتری ارائه دهند.

چرا استیبل کوین ها بسیار مهم هستند

استیبل کوین ها در سال 2014 با ایجاد USDT به وجود آمدند. استیبل کوین ها یک مورد استفاده حیاتی را در اکوسیستم بلاکچین ارائه می دهد. آنها معمولاً توسط یک دارایی فیزیکی پشتیبانی می شوند یا به یک قیمت خاص متصل می شوند. استیبل کوین ها تمام مزایای فناوری بلاکچین مانند دسترسی پولی غیرمتمرکز، بدون مجوز و بدون مرز، اما فارغ از نوسانات گسترده قیمت رمزارزهای سودآور را به کاربران ارائه می دهند.

Crypto ابزاری جدید برای حاکمیت مالی را به کاربران ارائه می دهد. با این حال، کسی که به دنبال حفظ ثروت خود است، ممکن است نتواند به بیت کوین یا اتر که به راحتی می تواند در یک روز 20 درصد یا بیشتر کاهش یابد، اعتماد کند.

این مشکلات سرعت استیبل کوین ها را که ذخیره ارزش بی ثبات را ارائه می کنند، تعیین می نماید. محبوب ترین استیبل کوین ها، مانند USDT و USDC، یک به یک به دلار آمریکا متصل هستند، به این معنی که ارزش هر کوین همیشه 1 دلار است. این ثبات قیمت تضمین شده یک ابزار انتقال عالی و یک بافر برای معامله گرانی ایجاد کرده است که به دنبال جابجایی نوسانات بدون خروج از کل بازار رمزارز هستند.

این نوع ارزها خصوصاً برای افرادی که دارای حساب بانکی نیستند و به سن قانونی نرسیده اند بسیار جذاب است و برای اولین بار امکان دسترسی به ارزهای پایدار را که به راحتی خریداری می شوند، برای آنها فراهم می کند. با ادامه گسترش فناوری بلاکچین در سراسر جهان، افراد بیشتری از استیبل کوین ها استفاده می کنند. ترون در تلاش است تا خود را به عنوان یکی از برجسته ترین پلتفرم های معاملاتی استیبل کوین ها مطرح نماید.

 

 

منبع: beincrypto

99-1163-09-00651

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

افزایش سرمایه گذاری رمزارز تراست بیت کوین گری اسکیل (GBTC) توسط مورگان استنلی

غول بانکداری ایالات متحده، مورگان استنلی، سرمایه گذاری تراست بیت کوین گری اسکیل را به طرز چشمگیری افزایش می دهد

غول بانکداری مورگان استنلی به طور قابل توجهی هولدینگ های خود را از محصول سرمایه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید