دوشنبه , تیر 6 1401
تیتر خبرها
دیفای

5 کوین برتر دیفای برای بررسی در سال 2022

ارزش بخش دیفای رمزارز بیش از 168 میلیارد دلار است که تنها در 24 ساعت گذشته بیش از 10 میلیارد دلار دارایی معامله شده است. با وجود تمام پروژه های دیفای در رمزارز، ممکن است فهمیدن اینکه کدام یک معامله واقعی هستند، گیج کننده باشد.

در این مقاله، ما 5 کوین برتر دیفای را برای بررسی در سال 2022 فهرست می کنیم. فهرست زیر بر اساس ارزش بازار، از پایین ترین به بالاترین، مرتب شده است.

مطالب

  1. شماره 5 پنکیک سواپ (CAKE) – 3.9 میلیارد دلار
  2. شماره 4 فانتوم (FTM) – 5.51 میلیارد دلار
  3. شماره 3 یونی سواپ (UNI) – 13.5 میلیارد دلار
  4. شماره 2 ترا (LUNA) – 18.4 میلیارد دلار
  5. شماره 1 آوالانچ (AVAX) – 21.3 میلیارد دلار
  6. نتیجه گیری

شماره 5 پنکیک سواپ (CAKE) – 3.9 میلیارد دلار

یکی از موارد مورد علاقه من، پنکیک سواپ است، صرافی غیرمتمرکز شماره یک در زنجیره هوشمند بایننس. آن را به عنوان یک رقیب مستقیم برای یونی سواپ، که یک صرافی غیرمتمرکز در شبکه اتریوم است، در نظر بگیرید.

از آنجایی که CAKE در زنجیره هوشمند بایننس قرار دارد، مزیت اصلی پنکیک سواپ نسبت به یونی سواپ کارمزدهای بسیار پایین است.

پنکیک سواپ، به عنوان یک پلتفرم دیفای، همچنین به کاربران اجازه می دهد تا از طریق ییلد فارمینگ، پاداش دریافت کنند. شما می توانید لیکوئیدیتی را به پنکیک سواپ ارائه دهید و در قالب توکن ها پاداش دریافت کنید، و سپس می توانید آنها را به هر رمزارزی که انتخاب می کنید تبدیل نمایید.

پنکیک سواپ به عنوان برترین صرافی غیرمتمرکز در BSC، چشم‌انداز بلندمدت فوق العاده ای برای سال 2022 دارد. با رایج تر شدن رمزارز، صرافی هایی مانند پنکیک سواپ شاهد افزایش تعداد کاربران و حجم تراکنش ها خواهند بود که منجر به افزایش ارزش کلی می شود.

شماره 4 فانتوم (FTM) 5.51 میلیارد دلار

فانتوم اولین پشته دیفای را ارائه می دهد که با استفاده از پلتفرم قراردادهای هوشمند مبتنی بر Directed Acyclic Graph (DAG) ساخته شده است. این به کاربران اجازه می دهد تا به خرید، فروش، اعطای وام و دریافت وام دارایی های سینتتیک بپردازند.

فانتوم یک برنامه کاملاً کاربردی دارد که کاربران می توانند از آن برای کسب درآمد با رمزارز موجود خود استفاده کنند. روش های مختلفی برای کسب درآمد وجود دارد، از جمله: استیکینگ فانتوم موجود شخص، اعطای وام و دریافت وام دارایی ها، استفاده از توکن های شخص به عنوان وثیقه، و موارد دیگر.

فانتوم یک پلتفرم دیفای کاملاً غیرمتمرکز است که مزایای این فناوری را به نمایش می گذارد. به هیچ وجه کاربران مجبور نیستند کنترل وجوه خود را از دست بدهند و بدین ترتیب روش جدیدی از معاملات غیرمتمرکز را فراهم می نماید.

از آنجایی که فضای دیفای هنوز در حال رشد است، فانتوم یکی از قوی ترین پروژه ها در این فضا است. این پروژه، یکی از پیشگامان دیفای بود که با اولین پشته واقعاً غیرمتمرکز عرضه شد. فانتوم به عنوان ششمین پروژه بزرگ دیفای از لحاظ ارزش بازار، یک انتخاب خوب برای سال 2022 می باشد.

شماره 3 یونی سواپ (UNI) 13.5 میلیارد دلار

یکی دیگر از موارد مورد علاقه من یونی سواپ، صرافی برتر در شبکه اتریوم است. یونی سواپ پادشاه صرافی های غیرمتمرکز است و محبوب ترین صرافی دیفای در بازار است.

کاربران همچنین می توانند از طریق یونی سواپ به عنوان تأمین کننده لیکوئیدیتی، درآمد کسب کنند. این فرآیند بسیار ساده است و به معامله گران اجازه می دهد تا پاداش هایی را توسط ییلد فارمینگ با توکن های موجود خود کسب نمایند.

شباهت های زیادی بین یونی سواپ و پنکیک سواپ وجود دارد. تفاوت اصلی این است که یونی سواپ انواع مختلفی از توکن ها را ارائه می دهد. از آنجایی که بیشتر توکن ها ERC-20 هستند و نه BEP-20، در یونی سواپ لیست شده اند. این دلیل اصلی ارزش گذاری بالاتر یونی سواپ است.

اگر معیاری مانند حجم معاملات را در نظر بگیرید، یونی سواپ حجمی معادل 255 میلیون دلار در مقایسه با پنکیک سواپ 431 میلیون دلاری دارد. حجم معاملات بالاتر در پنکیک سواپ منطقی است، زیرا زنجیره هوشمند بایننس کارمزدهای بسیار کمتری دارد.

به طور کلی، یونی سواپ چشم انداز بلندمدت فوق العاده ای دارد، به خصوص که کاربران بیشتری نحوه استفاده از متامسک و صرافی های غیرمتمرکز را درک کرده اند.

شماره 2 ترا (LUNA) 18.4 میلیارد دلار

ترا به عنوان دومین پروژه برتر دیفای از لحاظ ارزش بازار، یکی از پادشاهان دیفای محسوب می شود. ترا یک پروتکل بلاکچین با مجموعه ای از استیبل کوین ها است که یک اکوسیستم پر رونق را تقویت می کند و فناوری دیفای را در اختیار توده ها قرار می دهد.

روش کار ترا با انتشار مجموعه ای از استیبل کوین ها است که قیمت ارزهای فیات را دنبال می کند. نوسانات قیمت توسط توکن LUNA که توکن استیکینگ و حاکمیت ترا است، جذب می شود.

این مکانیسم به کاربران اجازه می دهد تا در مورد قیمت LUNA به گمانه زنی بپردازند، در حالی که از مزایای کسب پاداش از طریق استیکینگ و ییلد فارمینگ بهره مند می شوند.

ترا به عنوان دومین پروژه محبوب دیفای، انتخاب بلندمدت فوق العاده ای برای سال 2022 است.

شماره 1 آوالانچ (AVAX) 21.3 میلیارد دلار

پادشاه همه پلتفرم های دیفای، آوالانچ است که سریع ترین پلتفرم قراردادهای هوشمند در صنعت می باشد. علاوه بر این، در میان همه شبکه های اثبات سهام، AVAX بیشترین تعداد اعتبار سنج ها را در اختیار دارد که به ایمن سازی پروتکل آن می پردازند.

هولدرهای آوالانچ تشویق می شوند که توکن های خود را برای کمک به ایمن سازی شبکه و کسب پاداش استیک نمایند. آوالانچ تنها یک پروژه دیفای نیست، بلکه اکوسیستمی متشکل از ده ها صرافی، کیف پول، بازار و بسیاری موارد دیگر است.

آوالانچ، به عنوان برترین پروژه دیفای در بازار، یک انتخاب بلندمدت عالی برای سال 2022 است. اگر به دنبال شرط بندی روی دیفای برای سال آینده هستید، آوالانچ را فراموش نکنید.

نتیجه گیری

با بلوغ بیشتر فضای دیفای، کاربران بیشتری به این اکوسیستم می پیوندند. ما در سال گذشته شاهد افزایش شدید پایگاه کاربران و پذیرش کلی برنامه های مالی غیرمتمرکز بوده ایم. این روند باید در طول سال 2022 ادامه یابد، که به معنای ارزش گذاری بالاتر برای پروژه های موجود در این فضا است.

این توصیه ای برای معامله یا سرمایه گذاری نیست. همیشه قبل از خرید هر رمزارز، تحقیقات خود را انجام دهید.

 

 

منبع: nulltx

400-0863-09-01359

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید