شنبه , مرداد 22 1401
تیتر خبرها
BTC، VET، THETA، RUNE، AAVE

5 رمزارز برتر جهت بررسی در این هفته: BTC، VET، THETA، RUNE، AAVE

بیت کوین، یک سطح حمایت کلیدی را حفظ کرده است و بدین ترتیب فرصت مناسبی مهیا شده است تا آلتکوین هایی مانند VET، THETA، RUNE و AAVE روند صعودی را بپیمایند.

بیت کوین (BTC) در تلاش است تا بالاتر از نزدیک ترین سطح حمایت خود باقی بماند و معامله گران منتظرند ببینند آیا قیمت می تواند قدرت خود را حفظ کند و برای دومین هفته متوالی بالاتر از قیمت باز سالانه 2022 یعنی 46200 دلار کلوز شود.

به گفته سام استووال، استراتژیست ارشد سرمایه گذاری در CFRA، آوریل از نظر تاریخی بهترین ماه سال برای S&P 500 بوده است. اگر تاریخ تکرار شود و همبستگی نزدیک بین بازارهای سهام ایالات متحده و بیت کوین ادامه یابد، می تواند در کوتاه مدت نوید خوبی برای بازارهای رمزارز باشد.

مشاهده روزانه داده های بازار رمزارز.

مشاهده روزانه داده های بازار رمزارز. منبع: Coin360

یکی دیگر از عوامل تقویت کننده احساسات می تواند این باشد که نوزده میلیون بیت کوین در تاریخ 1 آوریل وارد گردش شد. برای 2 میلیون بیت کوین باقی مانده، بازارهای رمزارز باید برای مدت طولانی منتظر بمانند زیرا انتظار می رود آخرین بیت کوین تا سال 2140 استخراج شود. این امر می تواند توجهات را به این موضوع معطوف نماید که تنها مقدار کمی بیت کوین برای استخراج باقی مانده است و تقاضای فزاینده برای آن می تواند منجر به کمبود و افزایش قیمت ها شود.

آیا بیت کوین می تواند بالاتر از حمایت بحرانی خود باقی بماند و در این صورت، آیا آلتکوین ها افزایش خواهند یافت؟ بیایید نمودارهای 5 رمزارز برتر را که ممکن است در کوتاه مدت به بازیابی خود ادامه دهند، مطالعه کنیم.

BTC/USDT

بیت کوین شاهد کشمکش سختی بین گاوها و خرس ها در نزدیکی سطح مهم 45400 دلار است. خرس ها سعی کردند قیمت را به زیر این سطح برسانند و در آنجا حفظ کنند، اما گاوها موضع خود را از دست ندادند. این نشان می دهد که گاوها در تلاش هستند تا این سطح را به سطح حمایت تبدیل کنند.

نمودار روزانه BTC/USDT

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

میانگین متحرک نمایی (EMA) 20 روزه شیب دار 44333 دلاری و شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده مثبت، نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت صعودی است. سطح بحرانی برای بررسی در مسیر صعودی، میانگین متحرک ساده (SMA) 200 روزه 48276 دلار می باشد.

اگر گاوها قیمت را به بالای این مانع برسانند، جفت BTC/USDT احتمالاً شتاب بیشتری خواهد گرفت. این رالی ممکن است با مقاومت جزئی در سطح روانی 50000 دلار مواجه شود، اما در صورت عبور از این سطح، توقف بعدی می تواند 52000 دلار باشد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت سربار کاهش یابد، خرس ها دوباره سعی خواهند کرد این جفت ارز را به زیر 45400 دلار و میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند. اگر این اتفاق بیفتد، این جفت ممکن است به میانگین متحرک ساده 50 روزه 41615 دلار کاهش یابد.

نمودار 4 ساعته BTC/USDT.

نمودار 4 ساعته BTC/USDT. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که قیمت از زمان برخورد به خط مقاومت کانال صعودی در حال اصلاح است. تلاش برای بازیابی توسط گاوها با مقاومت سختی در خط روند نزولی مواجه است. اگر گاوها قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند و در آنجا حفظ کنند، این جفت ارز می تواند تا خط مقاومت کانال افزایش یابد.

بریک و کلوز بالای کانال می تواند نشانه از سرگیری روند صعودی باشد. از طرف دیگر، اگر قیمت از خط روند نزولی کاهش یابد، خرس ها تلاش خواهند کرد تا این جفت ارز را به 44000 دلار کاهش دهند. اگر این سطح شکسته شود، کاهش ممکن است به 42594 دلار برسد.

VET/USDT

وی چین (VET) در 27 مارس به بالاتر از مقاومت سربار در سطح 0.07 دلار افزایش یافت، اما خرس ها بازیابی را در میانگین متحرک ساده 200 روزه 0.09 دلار متوقف کردند. یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها اجازه نداده اند قیمت به زیر سطح بریک اوت یعنی 0.07 دلار کاهش یابد.

نمودار روزانه VET/USDT

نمودار روزانه VET/USDT. منبع: TradingView

اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، گاوها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا مانع سربار را در میانگین متحرک ساده 200 روزه برطرف کنند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، احتمال تغییر در روند وجود دارد. سپس جفت VET/USDT می تواند تا 0.10 دلار و بعداً تا 0.13 دلار افزایش یابد.

افزایش میانگین متحرک نمایی 20 روزه 0.06 دلاری و RSI در محدوده مثبت، یک مزیت برای خریداران به شمار می رود. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، این دیدگاه صعودی باطل می شود. چنین حرکتی می تواند این جفت ارز را به میانگین متحرک ساده 50 روزه 0.05 دلار برساند.

نمودار 4 ساعته VET/USDT

نمودار 4 ساعته VET/USDT. منبع: TradingView

میانگین متحرک نمایی 20 روزه مسطح شده است و RSI نزدیک به نقطه میانی در نمودار 4 ساعته قرار دارد که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. اگر قیمت به بالای 0.08 دلار برسد، گاوها تلاش خواهند کرد این جفت را به بالای 0.09 دلار برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، این جفت می تواند حرکت صعودی خود را گسترش دهد.

در مقابل، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه برسد، این جفت ممکن است تا سطح بحرانی 0.07 دلار سقوط کند. اگر گاوها این سطح را به سطح حمایت تبدیل کنند، این جفت دوباره تلاش خواهد کرد به بالای 0.09 دلار برسد. اگر سطح حمایت 0.07 دلار شکسته شود، ممکن است خرس ها به بازی برگردند.

THETA/USDT

شبکه تتا (THETA) در چند هفته گذشته بین 2.50 تا 4.40 دلار محدود شده است. گاوها تلاش کردند تا قیمت را به بالای مقاومت سربار برسانند اما شکست خوردند. این نشان می دهد که خرس ها به دفاع تهاجمی از این سطح ادامه می دهند.

نمودار روزانه THETA/USDT

نمودار روزانه THETA/USDT. منبع: TradingView

اگر قیمت به زیر 3.80 دلار نرسد، نشان می دهد که معامله گران در بستن پوزیشن های خود تعجیل نمی کنند زیرا انتظار دارند روند صعودی ادامه یابد. میانگین متحرک نمایی 20 روزه شیب دار 3.54 دلاری و RSI نزدیک به منطقه اشباع خرید نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت صعودی است.

اگر خریداران قیمت را به بالای منطقه سربار بین 4.40 دلار و میانگین متحرک 200 روزه 4.77 دلار برسانند، نشانه شروع یک روند صعودی احتمالی خواهد بود. جفت THETA/USDT می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و تا 6.00 دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، توقف بعدی می تواند میانگین متحرک ساده 50 روزه 3.17 دلاری باشد. چنین حرکتی نشان می دهد که این جفت ممکن است برای چند روز دیگر در این محدوده باقی بماند.

نمودار 4 ساعته THETA/USDT

نمودار 4 ساعته THETA/USDT. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که خرس ها بارها تلاش گاوها برای بالا بردن قیمت به بالاتر از مقاومت سربار 4.40 دلار را خنثی کرده اند. میانگین متحرک نمایی 20 روزه مسطح شده است و RSI نزدیک به نقطه میانی قرار دارد که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه سقوط کند، این می تواند مزیت کوتاه مدتی برای فروشندگان محسوب گردد. سپس قیمت می تواند به 3.50 دلار کاهش یابد. از سوی دیگر، اگر قیمت بتواند از مقاومت سربار عبور کند و در آنجا حفظ شود، گاوها برتری را به دست خواهند آورد.

RUNE/USDT

تورچین (RUNE) چندین ماه است که در یک الگوی مثلث نزولی بزرگ معامله می شود. رالی تند چند روز گذشته قیمت را به سوی خط روند نزولی مثلث سوق داد، جایی که خرس ها در حال افزایش مقاومت هستند.

نمودار روزانه RUNE/USDT

نمودار روزانه RUNE/USDT. منبع: TradingView

اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید، جفت RUNE/USDT ممکن است تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه 9.75 دلار کاهش یابد. این سطح مهمی است که باید مراقب آن بود، زیرا اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه ریباند کند، نشان می‌دهد که احساسات همچنان مثبت باقی مانده است و معامله گران در حال خرید در کف هستند.

این امر ممکن است احتمال عبور از خط روند نزولی را افزایش دهد. اگر این اتفاق بیفتد، وضعیت مثلث نزولی باطل می شود، که می تواند یک علامت صعودی تلقی شود. این جفت ممکن است تا 17 دلار افزایش یابد.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، این دیدگاه صعودی در کوتاه مدت نفی خواهد شد. این امر می تواند این جفت را به میانگین متحرک ساده 200 روزه 7.88 دلاری برساند.

نمودار 4 ساعته RUNE/USDT

نمودار 4 ساعته RUNE/USDT. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که این جفت با مقاومت قدرتمندی در نزدیکی 13 دلار مواجه است. یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها اجازه نداده اند قیمت پایین تر از 11 دلار بماند. بنابراین، این سطح مهمی است که باید مراقب آن بود.

اگر قیمت به زیر این سطح حمایت برسد، این جفت ممکن است به حمایت اصلی بعدی در سطح 10 دلار سقوط کند. برعکس، اگر قیمت از 11 دلار ریباند کند، خریداران دوباره سعی خواهند کرد با بالا بردن این جفت از مقاومت سربار، روند صعودی را از سر بگیرند.

AAVE/USDT

آوه (AAVE) در 29 مارس از خط روند نزولی خارج شد که نشان دهنده تغییر احتمالی روند است. خرس ها تلاش کردند تا بازیابی را در میانگین متحرک نمایی 200 روزه 226 دلاری متوقف کنند، اما گاوها چندان تسلیم نشدند.

نمودار روزانه AAVE/USDT

نمودار روزانه AAVE/USDT. منبع: TradingView

خرید در 1 آوریل از سر گرفته شد و جفت AAVE/USDT به بالای میانگین متحرک ساده 200 روزه رسید. اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک ساده 200 روزه باقی بماند، نشان دهنده شروع یک حرکت صعودی جدید خواهد بود.

اگر گاوها قیمت را به بالای 262 دلار برسانند، این رالی ممکن است تا سطح روانی 300 دلار ادامه یابد. خرس ها ممکن است در این سطح مقاومت سختی داشته باشند، اما اگر گاوها بر این مانع غلبه کنند، حرکت صعودی می تواند به 350 دلار برسد.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک ساده 200 روزه برسد، این دیدگاه صعودی در کوتاه مدت باطل می شود. خرس ها سپس می توانند قیمت را به میانگین متحرک نمایی 20 روزه 187 دلاری برسانند.

نمودار 4 ساعته AAVE/USDT

نمودار 4 ساعته AAVE/USDT. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که گاوها در حال خرید در کف به سوی میانگین متحرک نمایی 20 روزه هستند. اگر گاوها قیمت را به بالای 261.20 دلار برسانند، روند صعودی می تواند از سر گرفته شود. این رالی ممکن است با مقاومت در منطقه سربار بین 283 تا 300 دلار روبرو شود.

RSI نشانه هایی از واگرایی منفی را نشان می دهد که حاکی از این مطلب است که حرکت صعودی ممکن است در حال تضعیف باشد. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، نشان می دهد که گاوهای کوتاه مدت ممکن است در حال ذخیره سود باشند. این امر می تواند موجب کاهش این جفت به میانگین متحرک ساده 50 روزه شود.

 

 

منبع: cointelegraph

401-0116-09-01654

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید