شنبه , مهر 1 1402
تیتر خبرها
توکن غیرقابل تعویض

این NFT از هنرمند آثار دیجیتال، بیپل، با رکورد شگفت انگیز 69346250 دلار فروخته شده است

یک توکن غیرقابل تعویض (NFT) که توسط هنرمند دیجیتال مایک وینکلمن، معروف به بیپل خلق شده است، با قیمت 69346250 دلار در خانه حراج کریستی فروخته شده است.

این اثر هنری به نام «هر روز: 5000 روز اول» کلاژ 5000 تصویر منحصر به فرد است که این هنرمند – نزدیک به 14 سال در هر روز – خلق نموده است. این اثر در تاریخ 16 فوریه به طور انحصاری برای خانه حراج کریستی منتشر شد و اولین اثر هنری کاملاً دیجیتالی مبتنی بر NFT است که توسط یک خانه حراج بزرگ ارائه می شود.

حراج کریستی

NFT ها دارای خصوصیات رمزنگاری منحصر به فرد هستند، به این معنی که یک بلاکچین می تواند اصالت و مالکیت دارایی های دیجیتالی را که شامل آثار هنری، بخش هایی از زمین های مجازی و کالکتیبل ها است، تأیید کند.

نوا دیویس، متخصص هنر معاصر و پس از جنگ خانه حراج کریستی می گوید:

«خانه حراج کریستی قبلاً هرگز اثر هنری رسانه ای جدیدی در این مقیاس یا اهمیت ارائه نداده بود. خرید اثر بیپل یک فرصت منحصر به فرد برای ورود به بلاکچینی است که توسط یکی از برجسته ترین هنرمندان دیجیتال در جهان ایجاد شده است.»

یک ویدیو کلیپ 10 ثانیه ای از بیپل با موضوع دونالد ترامپ ماه گذشته در بازار NFT به نام  Nifty Gateway به قیمت 6.6 میلیون دلار فروخته شد. خانه حراج کریستی اظهار می کند که آخرین فروش رکورد دار متعلق به طراح گرافیک مستقر در کارولینای جنوبی است که یکی از سه هنرمند برتر و ارزشمند کنونی به شمار می رود.

 

 

منبع: dailyhodl

99-1251-09-00779

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید