جمعه , اردیبهشت 17 1400
تیتر خبرها
اتریوم

دلیل کسب رکورد بالاترین قیمت تاریخی توسط اتریوم: افزایش فعالیت شبکه و کاهش سپرده های صرافی (تجزیه و تحلیل)

داده های زنجیره ای نشان می دهد که افزایش قیمت اخیر اتر به یک رکورد جدید با قیمت 2150 دلار می تواند ناشی از افزایش فعالیت شبکه و کاهش سپرده های صرافی باشد.

در چند روز گذشته اتریوم گوی سبقت را از سایرین ربوده است زیرا این دارایی موفق شد به بالاترین قیمت تاریخی خود یعنی 2150 دلار دست یابد (در زمان نگارش این مطلب). اگرچه این امر ممکن است برای برخی تعجب آور باشد، اما داده های زنجیره ای نشان می دهد که شبکه پشتیبان دومین رمزارز بزرگ به سرعت در حال رشد می باشد و آدرس های فعال رکوردهای جدیدی را ثبت نموده اند.

آیا فعالیت شبکه دلیل رکورد بالاترین قیمت تاریخی جدید اتر است؟

در تاریخ 24 مارس، یک اصلاح گسترده در بازار رخ داد که موجب شد میلیاردها دلار در کل فضای رمزارز نابود گردد. قیمت اتریوم نیز از این قاعده مستثنی نبود زیرا اتر به شدت كاهش یافت و به 1520 دلار رسید.

با این حال، وضعیت در روزهای بعدی به شدت تغییر کرد و اتر صعود چشمگیری را آغاز کرد. پس از چندین بار بسته شدن متوالی با کندل های روزانه سبز، قیمت این دارایی موفق شد سطح 2000 دلار را مجدداً به دست آورد و در مسیر صعودی به روند خود ادامه دهد.

CryptoPotato گزارش داد که اتر رکورد بالاترین قیمت تاریخی جدیدی را به ثبت رسانده است و اکنون آخرین رکورد این رمزارز تقریباً 2150 دلار می باشد.

داده های زنجیره ای ارائه شده توسط دو منبع تحلیلی یعنی Santiment و Glassnode نشان می دهد که با توجه به افزایش سریع فعالیت شبکه، تا حدودی انتظار می رفت که چنین افزایش چشمگیری در قیمت رخ دهد.

Santiment دیدگاه گسترده تری در مورد سه تحول صعودی ارائه داد. این شرکت اعلام کرد که اخیراً تعداد آدرس های روزانه تازه ایجاد شده و آدرس های فعال به طور سرسام آوری افزایش یافته است و این شرکت بارها و بارها در گذشته بیان کرده است که این امر می تواند باعث افزایش قیمت دارایی مربوطه شود.

در همین زمان، سپرده های اتر در صرافی های رمزارز در چند هفته گذشته کاهش یافته است، که نشان می دهد فشار فروش اندکی برای این دارایی وجود دارد.

اتریوم در حال حاضر برای اولین بار در تاریخ از قیمت 2140 دلار عبور کرده است، فعالیت آدرس ها در بالاترین سطح 35 قرار دارد

ethereum network

فعالیت شبکه اتریوم

اطلاعات بیشتر این موضوع را تأیید می کند

داده های Glassnode تحولات فوق را به بخش های کوچکتر تقسیم کردند تا فعالیت اتریوم را تشریح نمایند. همانطور که قبلاً گزارش شد، سرمایه گذاران خرد در ماه های اخیر تقاضای قابل توجهی نسبت به دومین رمزارز بزرگ نشان داده اند، و تعداد آدرس های اتر غیر صفر رکوردهای جدیدی را ثبت کرده است.

Glassnode اظهار کرد که این روند شدت یافته است و تعداد چنین کیف پول هایی از 56500000 فراتر رفته است. میانگین متحرک 7 روزه تعداد آدرس های تازه ایجاد شده نیز به بالاترین رقم ماهانه یعنی بیش از 6300 رسید.

addresses

تعداد آدرس های غیر صفر ETH 

در حالی که Santiment خاطر نشان کرد که سپرده های صرافی دچار کاهش شده است، Glassnode خبر داد که برداشت ها افزایش یافته است. تعداد نقل و انتقالات خارج از مراکز معاملاتی به بالاترین رقم ماهانه نزدیک به 1400 مورد رسیده است.

exchange

برداشت های ارز ETH

 

 

منبع: cryptopotato

99-0106-09-00816

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

دیفای

تحلیلگر برتر از اهداف صعودی برای اتریوم و 3 آلتکوین دیفای پرده برداری کرد

اسمارت کانترکتر، معامله گر و تحلیلگر پرطرفدار رمزارز، معتقد است 3 کوین دیفای شاهد رالی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید