دوشنبه , تیر 6 1401
تیتر خبرها
طرح بازیابی ترا

طرح بازیابی ترا با مشکلات فنی مواجه شده است، دلیل آن چیست

به نظر می رسد طرح بازیابی ترا برای تثبیت بلاکچین و بازیابی مقداری از ارزش با مشکلات فنی مواجه شده است.

تقریباً دو پروپوزال مرتبط با طرح بازیابی از هفته گذشته به دلیل مشکلات مربوط به قراردادهای هوشمند با شکست در اجرا مواجه شده اند.

این پروپوزال ها به دنبال سوزاندن UST اضافی و همچنین بازگرداندن ارتباطات بین بلاکچینی میان ترا و سایر زنجیره ها بودند که به هولدرها این امکان را می داد تا LUNA و UST خود را به ترا برگردانند.

این خطاها در حالی رخ می دهد که ترا آماده می شود تا بلاکچین را هارد فورک کند و نسخه جدیدی را راه اندازی نماید. به نظر می رسد تا کنون 66% از هولدرهای LUNA با این پروپوزال موافق هستند.

دو پروپوزال ترا با شکست در اجرا مواجه شدند

شکست جدی تر در میان این دو، مربوط به Prop 1188 است که هدف آن سوزاندن حدود 1.4 میلیارد توکن UST از استخر جامعه ترا برای حمایت از قیمت ها بود. اما علی رغم اینکه کاربران به این پروپوزال رأی مثبت دادند، به دلیل یک خطای قرارداد هوشمند که تلاش می کرد UST بیش از مقدار موجود در استخر را بسوزاند، این پروپوزال اجرا نشد.

ترا یک پروپوزال به روز شده به شماره 1747 برای انجام مجدد این اقدام ارائه کرد که در حال حاضر در حال رأی گیری است.

پروپوزال جدیدتر در میان این دو، پروپوزال 1299 است که هدف آن بازیابی بخشی از ارتباطات بین بلاکچینی (IBC) میان ترا و زنجیره های دیگر – در این مورد اوسموسیس (Osmosis) – می باشد.

ترا در توئیتی گفت: این پروپوزال اجرا نشد زیرا بخشی از کانال های IBC قبلاً باز شده بود و باعث خطا در قرارداد هوشمند شد.

توسعه دهندگان اکنون در حال کار بر روی بازیابی کانال های IBC به طور گسترده تر هستند.

آیا هارد فورک اجرا می شود؟

با توجه به اینکه اکثریت هولدرهای LUNA طرفدار ترا جدید هستند، به نظر می رسد که پیشنهاد حاکمیت تصویب خواهد شد. اما بیش از 13% از هولدرها این پیشنهاد را وتو کرده اند، بنابراین مشخص نیست که وتوی آنها چگونه بررسی خواهد شد.

با این حال، از نظر فنی، این هارد فورک به عنوان بزرگ ترین پروپوزالی مطرح است که تا کنون توسط این زنجیره انجام شده است. این پروپوزال قصد دارد یک ترا جدید بدون Terraform Labs یا استیبل کوین UST ایجاد کند. همچنین توکن های جدید LUNA را ایردراپ خواهد کرد، که بین هولدرهای پیش از سقوط و پس از سقوط تقسیم می شوند.

زمان مشخص خواهد کرد که آیا توسعه دهندگان و دو کوون می توانند بدون هیچ اختلالی به این هدف دست یابند یا خیر. به گفته کوون، این بلاکچین همچنان در حال جمع آوری داده ها برای ایردراپ است.

 

 

منبع: coingape

401-0303-09-01761

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید