پنجشنبه , خرداد 18 1402
تیتر خبرها
بریج ترا نسخه 2

ترا 2.0 بریج انتقال بین زنجیره ای را راه اندازی کرد

ترا با استفاده از Cosmos IBC و اکسلار نتورک (Axelar Network)، بریج ترا نسخه 2 را روی شبکه اصلی راه اندازی کرده است. این بریج کاربران را قادر می سازد تا انتقال بین زنجیره ای توکن ها را میان ترا 2.0، اتریوم، اوسموسیس، سیکرت، کازماس و جونو انجام دهند.

علاوه بر این، افراد می توانند از بریج ترا در ترا کلاسیک برای انتقال توکن هایی که توسط اکسلار، شاتل (Shuttle) و وارم هول (Wormhole) پشتیبانی می شود، استفاده کنند. با این حال، اکسلار و شاتل توسط ترا با رنگ قرمز علامت گذاری شده اند و به نظر می رسد وارم هول تنها گزینه پشتیبانی شده باشد.

بریج ترا امکان انتقال بین زنجیره ای را در ترا 2.0 فراهم می کند

اپلیکیشن وب بریج ترا به کاربران اجازه می دهد تا دارایی های ترا را از طریق بریج های مربوطه به سایر بلاکچین ها منتقل کنند. کاربران می توانند کیف پول خود را از طریق افزونه مرورگر متصل کنند. کیف پول های پشتیبانی شده عبارتند از Terra Station در ترا 2.0، متامسک، کوین بیس یا تراست ولت برای WalletConnect در اتریوم، و بایننس چین ولت یا متامسک در زنجیره هوشمند بایننس (BSC).

اکسلار فقط برای انتقال بین زنجیره ای میان ترا و اتریوم پشتیبانی می شود. و بدین ترتیب کاربران می توانند کوین های Axelar USD (axlUSDC) و Axelar Tether (axlUSDT) را انتقال دهند.

در حالی که Cosmos IBC برای انتقال بین زنجیره ای LUNA از ترا به اوسموسیس، سیکرت، کازماس و جونو پشتیبانی می شود. جالب اینجاست که بریج ترا نسخه 2 همچنین از توکن های LunaX، ampLUNA، axlWBTC، axlWETH و GRAV در انتقال ترا به ترا پشتیبانی می کند.

علاوه بر این، کاربرانی که به دنبال استفاده از بریج برای ترا کلاسیک هستند، می توانند از بریج ترا کلاسیک (Terra Bridge Classic) استفاده کنند. با این حال، اکسلار دیگر پشتیبانی نمی شود و فقط وارم هول و شاتل برای نقل و انتقالات بین زنجیره ای در دسترس هستند. علاوه بر این، در یک هشدار در مورد شاتل آمده است:

«شاتل قرار است منسوخ شود و جزئیات بیشتر پس از تعیین جدول زمانی منتشر خواهد شد. در حال حاضر می توان از شاتل استفاده کرد – اما ریسک استفاده از آن بر عهده فرد می باشد.»

قیمت LUNA پس از راه اندازی بریج کاهش می یابد

راه انداری بریج نسخه 2 منجر به کاهش 5 درصدی قیمت LUNA شد. طبق گزارش CoinMarketCap، قیمت در 24 ساعت گذشته نزدیک به 8% کاهش یافته است و حجم معاملات نیز با 45% کاهش همراه بوده است.

در همین حال، قیمت ترا کلاسیک (LUNC) 6% کاهش یافته است و در حال حاضر با قیمت 0.00006202 دلار معامله می شود.

 

 

منبع: coingape

401-0333-09-01791

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید