شنبه , مرداد 22 1401
تیتر خبرها
اسپانیا

معاون اسپانیایی اظهار کرد که اسپانیا ممکن است استخراج کنندگان قزاقستان را جذب کند

ماریا مونوز، معاون اسپانیایی کنگره این کشور، می خواهد کشورش را به عنوان یک جایگزین قابل اعتماد برای استخراج کنندگانی مطرح نماید که در قزاقستان فعالیت می کنند و پس از تعلیق سرویس اینترنت آنها که بر ظرفیت عملیاتی آنها تأثیر می گذارد، با وضعیت وخیمی مواجه شده اند. مونوز نامه ای به کنگره ارسال کرد و در مورد اقدامات احتمالی اسپانیا برای جذب استخراج کنندگان فراری و تأثیر این رویداد بر بخش استخراج اسپانیا توضیح داد.

ماریا مونوز، معاون اسپانیایی در مورد پیامدهای وضعیت قزاقستان توضیح می دهد

ماریا مونوز، یکی از معاونان کنگره اسپانیا، نامه ای به این سازمان ارسال کرده است و به شرح اقدامات احتمالی ای پرداخته است که دولت می تواند برای استفاده از این موقعیت و جذب تجارت استخراج کنندگان بیت کوین که از قزاقستان فرار می کنند، انجام دهد. این کشور که پس از افزایش قیمت سوخت با ناآرامی ها و اعتراضات مردمی مواجه است، دسترسی به اینترنت را نیز به حالت تعلیق درآورد که این اقدام بر فعالیت استخراج کنندگان بیت کوین مستقر در این کشور تأثیر گذاشت. این امر باعث افت هش ریت بیت کوین شد که بر اساس برخی گزارش ها، پس از این رویدادها 12% کاهش یافت.

مونوز این وضعیت را به عنوان پس زمینه ای در نظر می گیرد تا در مورد اطلاعاتی که دولت اسپانیا در مورد این تحولات در اختیار دارد و چگونگی تأثیر آنها بر عملیات استخراج رمزارز که در حال حاضر در اسپانیا در حال انجام است، توضیح دهد. وی همچنین در همین نامه به موضوع رشد این بخش در کشور و انرژی مصرف شده برای این منظور در خاک اسپانیا می پردازد.

یک کهنه سرباز رمزارز

موضوع رمزارز برای مونوز که پیش از ماجرای قزاقستان، به این بخش و مقررات احتمالی آن در اسپانیا علاقه مند بوده است، تازگی ندارد. این معاون که در جناح لیبرال از حزب سیودادانوس حضور دارد، در اکتبر سال گذشته از جمله افرادی بود که یک پروپوزال قانونی جهت طراحی یک استراتژی ملی برای بخش رمزارز ارائه نمود که آنها را قادر می سازد تا چارچوبی شفاف برای جذب سرمایه گذاران و محافظت از شهروندان در برابر کلاهبرداری های رمزارز ایجاد کنند.

این پروپوزال، همانطور که در رسانه های محلی اشاره شد، اذعان می کند که گرچه رمزارزها در سال گذشته رشد چشمگیری در اسپانیا داشتند، اما هیچ نهاد مشخصی برای نظارت بر این صنعت وجود نداشت و در نتیجه ممکن است انتظارات نادرستی از سوی شهروندان در این مورد وجود داشته باشد. در این راستا، این حزب خواستار ایجاد کمپین هایی برای اطلاع رسانی به شهروندان در مورد ماهیت رمزارزها، و هماهنگی تلاش ها برای ایجاد مقررات هماهنگ رمزارز با اتحادیه اروپا و شرکت های رمزارز در اروپا می باشد.

 

منبع: news.bitcoin

400-1043-09-01479

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید