سه شنبه , آبان 4 1400
تیتر خبرها
قطعی 16 ساعته شبکه سولانا

قطعی 16 ساعته شبکه سولانا به دلیل حجم گسترده تراکنش ها

سولانا قطع می شود، توسعه دهندگان شبکه اصلی بتا را با موفقیت راه اندازی می کنند

چکیده

  • شبکه سولانا به دلیل قطع شبکه، بیش از 16 ساعت خاموش شد.
  • افزایش زیاد بار تراکنش، باعث اوج 400000 تراکنش در ثانیه شد و به قطع شبکه انجامید.
  • تیم سولانا شبکه اصلی بتا را در 15 سپتامبر با موفقیت راه اندازی کرد.

شبکه سولانا بیش از 16 ساعت به دلیل اضافه بار تراکنش قطع شد. توسعه دهندگان در حال کار برای راه اندازی مجدد شبکه ای هستند که در حال حاضر در مرحله بتا قرار دارد.

بلاکچین سولانا با مشکلاتی روبرو است زیرا قطع شبکه باعث شده است که آفلاین شود. این قطعی بیش از 16 ساعت به طول انجامیده است. این یک اتفاق نگران کننده برای شبکه پر توان سولاناست که در سال 2021 عملکرد خوبی داشته است.

تیم سولانا شبکه اصلی بتا را در 15 سپتامبر با موفقیت راه اندازی مجدد کرد و انتظار می رود چند ساعت پس از زمان انتشار، عملکرد کامل بازیابی شود.

بر اساس توئیت های یک حساب کاربری که بر وضعیت بلاکچین سولانا نظارت می کند، افزایش زیاد بار تراکنش ها منجر به اوج 400000 تراکنش در ثانیه شد. سپس صف پردازش ترجمه پر شد و عدم اولویت بندی پیام های حیاتی شبکه باعث شد که شبکه شروع به فورک کردن کند.

افزایش بعدی در مصرف حافظه باعث آفلاین شدن برخی از نودها شد. برای حل این مشکل، توسعه دهندگان سولانا گفته اند که قصد دارند راه اندازی مجدد شبکه را انجام دهند که دستورالعمل های آن در سرور رسمی Discord ارسال شده است.

بر اساس گزارشات، این مسئله در لایه 1 رخ داده است و همه چیزهایی را که بر روی سولانا ساخته شده است تحت تأثیر قرار داده است. لازم به ذکر است که سولانا در حال حاضر در مرحله بتا قرار دارد، که تا حدودی اثرات قطعی را بهبود می بخشد.

قیمت سولانا نیز به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و بلافاصله پس از انتشار این خبر 10٪ افت کرده است. قیمت، از آن زمان بهبود یافته است و در حال حاضر تنها حدود 2.5٪ کاهش یافته است.

سولانا و آربیتروم آفلاین شدند، اتریوم از حمله اجتناب می کند

سولانا تنها موردی نیست که آفلاین شده است، زیرا پلتفرم مقیاس گذاری آربیتروم نیز حدود یک ساعت از کار افتاد. آربیتروم وان گفت هیچ وجهی در معرض خطر قرار نگرفته و تنها تراکنش های جدید قابل پردازش نیستند. هر دوی این پلتفرم ها موجب ایجاد علاقه زیادی به بازار شده اند، بنابراین تعجب آور نیست که موضوع این خاموشی ها به شدت مورد بحث و گفتگو قرار گرفته است.

اتریوم نیز مورد حمله قرار گرفت اما آسیبی ندید. توسعه دهنده ماریوس وان در ویددن در توئیتر خود گفت که یک شخص ناشناس به اتریوم حمله کرده و برخی از نودهای Nethermind به یک زنجیره نامعتبر تغییر وضعیت داده اند. اما با وجود سایر کلاینت ها که شبکه را ایمن می کنند، نودها از آن زمان به زنجیره مناسب پیوستند.

در زمانی که این شبکه ها و سولوشن های نسل جدید به بخش مهمی از اکوسیستم بلاکچین تبدیل می شوند، چنین حملاتی آنها را زیر ذره بین قرار می دهد. آنها اغلب به عنوان بخش کلیدی آینده در نظر گرفته می شوند، اما این ثابت می کند که آنها در روزهای اولیه توسعه قرار دارند.

به هر حال، اتریوم نیز فراز و نشیب های زیادی را در طول عمر خود تجربه کرده است، که مهم ترین آنها حادثه بدنام DAO است. اینها مشکلاتی هستند که در مسیر رشد رخ می دهند و خوش شانس بوده است که اتفاق ناگواری مانند سرقت وجوه پیش نیامده است. همانطور که در گذشته نیز اتفاق افتاده بود، تیم ها به دنبال چنین حوادثی اقدامات قوی تری را انجام می دهند.

 

 

منبع: beincrypto

400-0662-09-01229

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

DAO سازمان خودمختار غیر متمرکز

DAO ها آینده جوامع آنلاین در پنج سال آتی خواهند بود

یک سازمان خودمختار غیر متمرکز، کاربران را قادر می سازد تا بتوانند یک جامعه آنلاین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید