پنجشنبه , تیر 3 1400
ریپل

با ادامه رالی XRP، ریپل یک میلیارد توکن را از حساب اسکرو آزاد می کند

  • ریپل یک میلیارد XRP را از کیف پول اسکرو خود آزاد کرده است – به گفته Whale Alert، توکن ها در دو مجموعه 500 میلیونی منتشر شده اند.
  • این توکن ها لیکوئیدیتی صرافی ها را افزایش داده و برای مشتریان ریپل ارسال می شوند و به سرمایه گذاری عملیات ریپل کمک می کنند.

به دنبال عملکرد چشمگیر XRP در ماه آوریل، ریپل ماه جدید را با عرضه توکن های جدید به سرمایه گذاران بالقوه آغاز می کند. در چند ساعت گذشته، شرکت پشتیبان این رمزارز که در رتبه چهارم قرار دارد، 1 میلیارد توکن را آزاد کرده است. قرار است این توکن ها بین سرمایه گذاران توزیع شود، و وجوه جمع آوری شده برای تأمین اعتبار پروژه های مختلف در اکوسیستم استفاده می شود.

در گذشته ریپل به دلیل انتشار مقادیر زیادی از توکن در بازار هنگام کاهش قیمت، مورد انتقاد سرمایه گذاران قرار گرفته است. این امر همیشه با عرضه بیش از تقاضا باعث اشباع بازار شده است. اما ریپل همیشه تأکید کرده است که بودجه برای اطمینان از رشد و پیشرفت پروژه حائز اهمیت است. علاوه بر این، به منظور مهار واکنش شدید، ریپل XRP را بازخرید کرده است تا موجب رونق یک بازار سالم شود.

آیا این امر روی قیمت XRP تأثیر گذاشته است؟

اگرچه قیمت ها در حال حاضر پایدار هستند – XRP در 7 روز گذشته بیش از 30% افزایش یافته است – اما آخرین محموله کوین ها باعث ایجاد هراس و نگرانی برای برخی از سرمایه گذاران خواهد شد. این دارایی دیجیتال در حال حاضر با قیمت تقریبی 1.55 دلار معامله می شود، و بدین ترتیب اگر تمام توکن ها فروخته شوند، تقریباً 1.55 میلیارد دلار برای این پروژه به ارمغان می آورد. با این حال، همه توکن ها خرج نمی شوند و بخشی از این محموله معمولاً دوباره قفل می شود.

جامعه XRP در چند وقت اخیر درک کرده است که توکن های منتشر شده تأثیر مستقیمی بر قیمت ندارند. در گذشته، داستان «دامپ XRP توسط ریپل» ترس، عدم اطمینان و تردید را گسترش داده و باعث فروش گسترده شده است. در 24 ساعت گذشته، تنها یک تغییر جزئی کمتر از 1% رخ داده است.

XRP در ماه گذشته انعطاف پذیری زیادی نشان داده است. این توکن پس از آنکه ماه جاری را در محدوده قیمت 0.55 دلار آغاز کرد، بیش از دو برابر افزایش یافت و به بالاترین سطح 3 ساله یعنی 1.95 دلار رسید. مسلماً این مبلغ هنوز با بالاترین قیمت تاریخی آن یعنی 3.84 دلار فاصله دارد.

اواخر سال گذشته پس از طرح این سؤال، پروپوزالی توسط یکی از علاقه مندان XRP ارائه شد،

اگر نودها، اعتبارسنج ها و جامعه به طور کلی با هم جمع شوند و ما توافق کنیم که برای جامعه بهتر است تا 50 میلیارد XRP را که ریپل در اسکرو در اختیار دارد بسوزاند، آیا چنین امری امکان پذیر است؟

دیوید شوارتز، مدیر ارشد فناوری ریپل، اعتراف کرد که اگر این پروپوزال  آراء کافی را به دست آورد، چنین سناریویی امکان پذیر خواهد بود. وی افزود که بلاکچین های عمومی دموکراتیک هستند و ریپل کاری نمی توانست برای جلوگیری از آن انجام دهد. اگرچه این هدفی دور به نظر می رسد، اما در صورت تحقق آن، کمک زیادی به بهبود تقاضا و افزایش قیمت ها می شود.

اخبار جدید درباره پرونده دادرسی

روز گذشته، ریپل پرونده خود را به قاضی سارا نتبورن ارائه داد كه در آن آنها SEC را به اقدام غیرقانونی متهم می كنند. ریپل دریافت که SEC در حال ارسال تفاهم نامه به نهادهای خارجی بوده است. SEC اعلام کرد كه از نهادهای نظارتی خارجی می خواهد تا از شركت هایی كه با ریپل در تعامل بوده اند اطلاعات دریافت کنند، و آژانس تأکید می کند که این امری داوطلبانه است.

ریپل ابتدا استدلال کرد که SEC این روند را بدون اطلاع آنها آغاز كرده است. ثانیاً، اینکه SEC با وجود برخی از نهادهای نظارتی خارجی که درخواست «داوطلبانه» آن را پذیرفته اند، یک مزیت ناعادلانه به دست می آورد.

قاضی دادگاه سارا نتبورن پس از شنیدن استدلال های طرفین، تصمیم گرفت صدور رأی را به چند روز آینده موکول نماید.

 

 

منبع: crypto-news-flash

400-0223-09-00896

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

بازار رمزارز

هنگامی که خواب بودید چه تغییراتی در بازار رمزارز رخ داد – 22 ژوئن

چکیده بیت کوین (BTC) به کف محدوده و نزدیک به قیمت 31000 دلار سقوط کرده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید