یکشنبه , شهریور 28 1400
تیتر خبرها
NFT

Ripple Labs، انتشار NFT ها را در لجر XRP جذاب تر می کند

در دنیای بلاکچین و رمزارز هرگز روز کسل کننده ای وجود ندارد. اگرچه ریپل هنوز درگیر پرونده قضایی با SEC است، اما به نظر می رسد این شرکت در حال بررسی گزینه های جدید می باشد. آوردن NFT ها به لجر XRP یک پیشرفت جذاب و بسیار مقرون به صرفه تر از سایر اکوسیستم ها است.

NFT ها در لجر XRP

از آنجایی که بلاکچین های متعددی در حال حاضر برای جذب در فضای NFT رقابت می کنند، طبیعی است که شاهد آن باشیم که برخی از شرکت کنندگان غیر منتظره برای حضور در این چالش ابراز تمایل می نمایند. تا همین چند روز پیش، هیچ کس انتظار نداشت که ریپل توجه زیادی به این بخش جدید بازار داشته باشد. امروز، اوضاع کمی متفاوت است، زیرا Ripple Labs قصد دارد ضرب توکن های غیر قابل تعویض در لجر XRP را به صورت ارزان تر و قابل دسترس تر ارائه کند.

با توجه به محبوبیت فعلی NFT ها، طبیعی است که همه بلاکچین ها به این روند می پردازند در حالی که انجام این کار همچنان جذاب است. جنبه های خاصی از ضرب NFT ها و هزینه های مربوط به تراکنش های آنها وجود دارد که فضای رقابت را باز می گذارد. نگرانی های اخیر در مورد انتشار کربن در بلاکچین های معروف مانند بیت کوین و اتریوم، مسیر را برای رشد گزینه های ارزان تر هموار می سازد.

اینکه لجر XRP ریپل گزینه جالبی برای ضرب و معامله NFT ها باشد یا خیر، هنوز مشخص نیست. هزینه تراکنش ها و ضرب کمتر آن قطعاً می تواند به نفع آن باشد. لجر XRP، بازارهای NFT را ادغام خواهد کرد تا هم برای خریداران و هم برای فروشندگان در سطح جهانی مقرون به صرفه باشد. علاوه بر این، روند اجماع XRPL باعث می شود این شبکه 120000 برابر کارآمدتر از شبکه های اثبات کار مانند اتریوم باشد.

ارائه یک جایگزین ارزان تر برای ضرب و معامله NFT همیشه ارزشمند است. هیچ کس از پرداخت 10 دلار به بالا برای انجام چنین تراکنشی در اتریوم یا شبکه های دیگر لذت نمی برد. اگرچه سایر شبکه های رقیب – از جمله تزوس – ظهور کرده اند اما رقابت بیشتر، به رشد و تکامل صنعت کمک می کند.

برخی از اخبار مثبت XRP

تمرکز بر NFT ها در لجر XRP، خبر مثبتی برای علاقه مندان به ریپل و هولدرهای XRP به شمار می رود. از آنجا که این شرکت همچنان درگیر پرونده قضایی خود با SEC می باشد، ادامه روند تکامل و عبور از مرزها ضروری است. هیچ چیز مانع از این نیست که  ریپل – یا Ripple Labs – از جستجوی فرصت های جدید برای لجر XRP در حالی که این دادخواست ادامه دارد، دست بردارد.

یکی دیگر از تحولاتی که باید به آن توجه داشت، راه اندازی یک لجر خصوصی جدید برای بانک های مرکزی است. موسسات مالی که گزینه های CBDC را بررسی می کنند می توانند از این لجر برای توسعه، انتشار و مدیریت ارزهای دیجیتال انعطاف پذیر استفاده کنند. این امر موجب می شود توجه کمتری به لجر XRP معطوف گردد، اگرچه همچنان به شبکه XRP قدرت خواهد بخشید. مشخص نیست که آیا هر دو لجر در برخی از ظرفیت ها به یکدیگر متصل خواهند شد یا خیر.

 

 

منبع: cryptomode

400-0285-09-00958

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

دیفای

توکن های برتر دیفای، کرو، آوه و سوشی سواپ به سود دو رقمی دست یافتند

انواع توکن های دیفای بلوچیپ طی 24 ساعت گذشته به پرواز درآمده اند و دلایل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید