سه شنبه , آبان 4 1400
تیتر خبرها
همکاری ریپل با نل نت

ریپل با همکاری نل نت یک صندوق انرژی پاک 44 میلیون دلاری راه اندازی می کند

  • تمام سرمایه گذاری صندوق انرژی پاک ریپل برای تأمین بودجه پروژه های خورشیدی در ایالات متحده استفاده خواهد شد.

  • این صندوق قصد دارد 1.5 میلیون تن CO2 را در 35 سال آینده تعدیل کند.

چندین شرکت بزرگ در سراسر جهان در حال انجام ابتکاراتی هستند که به موضوع زیست محیطی، اجتماعی و حاکمیتی (ESG) می پردازند. استارتاپ بلاکچین ریپل که در سانفرانسیسکو مستقر می باشد با همکاری شرکت انرژی تجدیدپذیر نل نت (Nelnet Renewable Energy) دست به ابتکار مشابهی زده است.

روز دوشنبه، 11 اکتبر، ریپل از راه اندازی یک صندوق انرژی پاک 44 میلیون دلاری از طریق سرمایه گذاری مشترک با نل نت خبر داد. تمام پول باید به صندوق سرمایه گذاری انرژی خورشیدی نل نت انتقال یابد. علاوه بر این، هدف از این مشارکت حرکت به سوی آینده ای پاک تر و پایدار با اختصاص بودجه به چندین پروژه انرژی خورشیدی در ایالات متحده می باشد.

این جدیدترین تلاش ریپل جهت ساختن آینده ای بدون کربن برای اقتصاد جهانی است. رمزارز در حال حاضر بخشی از Crypto Climate Accord است. این یک ابتکار تحت رهبری بخش خصوصی است که بر روی کربن زدایی رمزارز متمرکز شده است و این در حالی است که صنعت رمزارز برنامه ریزی کرده است تا سال 2030 انرژی مصرفی خود را به انرژی 100 درصد تجدیدپذیر تغییر  دهد. کن وبر، مدیر ارزیابی تأثیرات اجتماعی در ریپل درباره این توسعه گفت:

تضمین آینده ای با انرژی پاک یک اولویت اصلی در هر صنعتی است، که نه تنها برای رشد اقتصادی آینده بلکه برای تضمین یک جهان پایدارتر لازم است. از آنجا که پذیرش رمزارزها و بلاکچین همچنان در حال رشد است، بدیهی است که این فناوری پشتوانه سیستم های مالی آینده ما خواهد بود.

ما از همکاری با نل نت بسیار خشنود هستیم و تعهد خود را برای کاهش رد پای کربن در خدمات مالی در سطح جهان و اجرای وعده صنعت رمزارز بدون کربن دنبال می کنیم.

صندوق انرژی ریپل 1.5 میلیون تن CO2 را تعدیل می کند

ریپل با انجام این سرمایه گذاری جدید، هدف بلندپروازانه ای را نیز برای خود تعیین می کند. پروژه های خورشیدی که از طریق صندوق انرژی تجدیدپذیر ریپل نل نت تأمین مالی می شوند، در 35 سال آینده حدود 1.5 میلیون تن دی اکسید کربن (CO2) را تعدیل می کنند. این معادل انتشار گازهای گلخانه ای ناشی از مصرف 154 میلیون گالن بنزین است.

بنابراین، ابتکار ریپل همچنین به ایالات متحده در راستای حرکت به سمت آینده ای بدون کربن کمک می کند. از سوی دیگر، نل نت اقدامات لازم را برای حرکت به سمت آینده ای با انرژی پاک سرعت می بخشد. در مارس 2021، نل نت توانست رتبه E1 ESG را از رتبه بندی جهانی S&P برای یکی از صندوق های انرژی پاک قبلی خود کسب کند. E1 بالاترین رتبه ESG ممکن در سیستم رتبه بندی جهانی S&P می باشد. اسکات گابلز، مدیر اجرایی شرکت انرژی تجدیدپذیر نل نت درباره موضوع توسعه گفت:

ما خرسندیم که بهترین پلتفرم سرمایه گذار در نوع خود را در اختیار داریم که ما را قادر می سازد تا با سرمایه گذارانی مانند ریپل همکاری کنیم و تلاش کنیم تا تولید انرژی پاک را در ایالات متحده پیش ببریم. سرمایه گذاری هایی از این قبیل به ایجاد شغل، تأمین انرژی مقرون به صرفه برای بازار و ترویج پایداری در سال های آینده کمک می کند.

به تازگی، استارتاپ بلاکچین ریپل چندین طرح از این دست را انجام داده است. در اوایل ماه جاری، ریپل از صندوق Creator Fund دو میلیون دلاری خود که به توسعه NFT اختصاص داده می شود، خبر داد. این مبلغ علاوه بر صندوق 250 میلیون دلاری برای ایجاد جامعه NFT در XRP Ledger می باشد.

 

 

منبع: crypto-news-flash

400-0738-09-01272

درباره ی ملیحه حسنی

مطلب پیشنهادی

DAO سازمان خودمختار غیر متمرکز

DAO ها آینده جوامع آنلاین در پنج سال آتی خواهند بود

یک سازمان خودمختار غیر متمرکز، کاربران را قادر می سازد تا بتوانند یک جامعه آنلاین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید