شنبه , مهر 1 1402
تیتر خبرها
تجزیه و تحلیل قیمت BTC، ETH، ADA، BNB، XRP، SOL، DOT، DOGE، AVAX، LUNA

تجزیه و تحلیل قیمت 24/9: BTC، ETH، ADA، BNB، XRP، SOL، DOT، DOGE، AVAX، LUNA

پس از انتشار اخبار مبنی بر ممنوعیت معاملات رمزارز توسط چین، بیت کوین و آلتکوین ها به پایین ترین سطوح اخیر خود رسیدند.

روند بهبود بازار رمزارز در 24 سپتامبر پس از انتشار اخباری مبنی بر اتخاذ تدابیر جدید دولت چین که شامل هماهنگی بیشتر بین بخش های اداری داخلی برای «قطع کانال های پرداخت، حذف وب سایت های مربوطه و برنامه های تلفن همراه» جهت سرکوب مؤثر معاملات غیرقانونی رمزارز بود، متزلزل شد.

اگرچه این اخبار باعث فروش گسترده شده است، اما بعید است سرمایه گذاران بلند مدت دچار تشویش شوند، زیرا به غیر از اعلام اقدامات اضافی برای اجرای مؤثر ممنوعیت موجود، هیچ چیز دیگری تغییر نکرده است.

عملکرد روزانه بازار رمزارز

عملکرد روزانه بازار رمزارز. منبع: Coin360

چین اولین بار در سپتامبر 2017 ممنوعیت رمزارز را اعلام کرد و این اخبار نیز منجر به اصلاح شدید قیمت بیت کوین (BTC) شد. با این حال، این کاهش قیمت فرصت خوبی برای خرید بود زیرا قیمت در عرض چند هفته بازیابی شد و در کمتر از سه ماه به بالاترین سطح تاریخی خود نزدیک به 20000 دلار رسید.

آیا اصلاح فعلی بیت کوین و اکثر آلتکوین ها یک فرصت خوب برای خرید به شمار می رود یا ممکن است بازارهای رمزارز دچار مشکلات بیشتری شوند؟ برای اطلاع از این موضوع، در ادامه به تجزیه و تحلیل نمودارهای 10 رمزارز برتر خواهیم پرداخت.

BTC/USDT

بیت کوین از میانگین متحرک ساده 100 روزه (40874 دلار) ریباند کرد و در 22 سپتامبر به بالای خط گردن الگوی سر و شانه رسید. این نشان دهنده تقاضای زیاد در سطوح پایین تر بود، اما این بازیابی نتوانست مانع موجود را در میانگین متحرک نمایی 20 روزه (45596 دلار) برطرف کند.

BTC/USDT

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

میانگین متحرک نمایی 20 روزه نزولی و شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده منفی نشان می دهد که برتری از آن خرس ها است. اگر خرس ها قیمت را به زیر میانگین متحرک ساده 100 روزه رسانده و در آنجا حفظ کنند، جفت ارز BTC/USDT ممکن است به 37332.70 دلار کاهش یابد.

این سطح ممکن است به عنوان یک حمایت قوی عمل کند اما در صورت شکست، توقف بعدی می تواند هدف الگو یعنی 32423.05 دلار باشد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی یا میانگین متحرک ساده 100 روزه افزایش یابد، گاوها دوباره سعی می کنند این جفت ارز را به بالاتر از میانگین های متحرک برسانند. کلوز بالاتر از میانگین متحرک ساده 50 روزه (46816 دلار) نشان می دهد که ممکن است اصلاح به پایان رسیده باشد.

ETH/USDT

اتر (ETH) در 22 سپتامبر از میانگین متحرک ساده 100 روزه (2734 دلار) ریباند کرد و از سطح شکست در 3000 دلار بالاتر رفت. این نشان می دهد که گاوها سطوح پایین را خریداری کرده و سعی کردند خرس های مهاجم را به دام بیاندازند.

ETH/USDT

نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: TradingView

با این حال، بازیابی در 23 سپتامبر در سطح 3174.50 دلار متوقف شد و خرس ها در تلاش هستند تا برتری خود را اثبات کنند. میانگین متحرک نمایی 20 روزه نزولی (3255 دلار) و شاخص قدرت نسبی زیر 41 نشان می دهد که خرس ها قدرت را در اختیار دارند.

اگر شاخص شکسته شود و در زیر میانگین متحرک ساده 100 روزه کلوز شود، جفت ارز ETH/USDT می تواند شاهد فروش تهاجمی باشد. سپس این جفت ارز ممکن است به سمت هدف الگو یعنی 1972.12 دلار کاهش یابد. اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالاتر از میانگین های متحرک برسانند و در آنجا حفظ کنند، این دیدگاه منفی باطل می شود.

ADA/USDT

ریباند قوی کاردانو (ADA) از سطح 1.94 دلار، در میانگین متحرک نمایی 20 روزه (2.36 دلار) با مانع مواجه شد. این نشان می دهد که احساسات منفی باقی مانده است و معامله گران در رالی به سوی میانگین متحرک نمایی 20 روزه در حال فروش هستند.

ADA/USDT

نمودار روزانه ADA/USDT. منبع: TradingView

خرس ها اکنون سعی می کنند قیمت را به زیر محدوده حمایتی مهم 1.94 دلار و میانگین متحرک ساده 100 روزه (1.83 دلار) برسانند. در صورت موفقیت، جفت ارز ADA/USDT می تواند به 1.60 دلار و سپس به 1.40 دلار کاهش یابد.

به همین ترتیب، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد یا از 1.94 دلار ریباند کند، گاوها دوباره تلاش می کنند تا مانع سربار را برطرف کنند. بریک و کلوز بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه اولین نشانه آن است که اصلاح ممکن است به پایان رسیده باشد. این جفت ارز می تواند تا 2.60 دلار و سپس 2.80 دلار افزایش یابد.

BNB/USDT

ریباند بایننس کوین (BNB) از حمایت قوی 340 دلار امروز از 385.30 دلار رو به کاهش رفت که نشان دهنده فروش سنگین معامله گران در سطوح بالاتر است.

BNB/USDT

نمودار روزانه BNB/USDT. منبع: TradingView

میانگین متحرک نمایی 20 روزه نزولی (402 دلار) و شاخص قدرت نسبی زیر 37 نشان می دهد که خرس ها، کنترل را در اختیار دارند. در صورت شکست حمایت 340 دلار، فروش می تواند تشدید شود و جفت ارز BNB/USDT ممکن است به 300 دلار و سپس به 250 دلار کاهش یابد.

بر خلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی ریباند کند، گاوها یک بار دیگر تلاش می کنند تا قیمت را از میانگین های متحرک بالاتر ببرند. بریک و کلوز بالای 433 دلار نشان می دهد که اصلاح ممکن است به پایان رسیده باشد.

XRP/USDT

XRP در 22 سپتامبر از میانگین متحرک ساده 100 روزه (0.87 دلار) ریباند کرد اما گاوها نتوانستند بازیابی را ادامه دهند. این آلتکوین در 23 سپتامبر یک الگوی کندل استیک دوجی را تشکیل داد که نشان دهنده بلاتکلیفی بین گاوها و خرس ها بود.

XRP/USDT

نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

این بلاتکلیفی، امروز به روند نزولی ختم شد و خرس ها قیمت را به زیر میانگین متحرک ساده 100 روزه کاهش دادند. اگر این حمایت از بین برود، فروش شتاب بیشتری خواهد گرفت و جفت ارز XRP/USDT می تواند به 0.70 دلار برسد.

این سطح ممکن است به عنوان یک حمایت قوی عمل کند اما اگر خرس ها قیمت را به زیر آن برسانند، توقف بعدی می تواند 0.50 دلار باشد. اگر قیمت از میانگین متحرک ساده 100 روزه ریباند کند و از سطح 1.07 دلار به محدوده مقاومت 1.13 دلار برسد، این دیدگاه منفی قابل اغماض خواهد بود.

SOL/USDT

سولانا (SOL) در 22 سپتامبر ریباند کرد و از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (145 دلار) فراتر رفت، اما گاوها نتوانستند قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند. این نشان می دهد که خرس ها در رالی ها به فروش می پردازند.

SOL/USDT

نمودار روزانه SOL/USDT. منبع: TradingView

خرس ها امروز قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه رساندند و جفت ارز SOL/USDT اکنون ممکن است به میانگین متحرک ساده 50 روزه (108 دلار) کاهش یابد. این سطح احتمالاً به عنوان یک حمایت قوی عمل خواهد کرد.

در صورت ریباند قیمت، گاوها دوباره سعی می کنند قیمت را به بالاتر از خط روند نزولی رسانده و در آنجا حفظ کنند. اگر بتوانند این کار را انجام دهند، این جفت ارز می تواند به 170 دلار و سپس به 200 دلار افزایش یابد.

در مقابل، اگر میانگین متحرک ساده 50 روزه شکسته شود، این جفت ارز شاهد وحشت خواهد بود و قیمت می تواند تا سطح فیبوناچی اصلاحی 78.6% یعنی 98.26 دلار کاهش یابد.

DOT/USDT

ریباند پولکادوت (DOT) از 25.50 دلار در 33.60 دلار متوقف شد. این نشان می دهد که خرس ها در سطوح بالاتر به فروش می پردازند. خرس ها در تلاشند تا قیمت را به زیر سطح بریک اوت یعنی 28.60 دلار برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، احتمال تست مجدد 25.50 دلار وجود خواهد داشت.

DOT/USDT

نمودار روزانه DOT/USDT. منبع: TradingView

بریک و کلوز زیر 25.50 دلار یک الگوی سر و شانه نزولی را تکمیل خواهد کرد. سپس جفت ارز DOT/USDT می تواند روند نزولی خود را به سوی میانگین متحرک ساده 100 روزه (21.87 دلار) و سپس به هدف الگو یعنی 12.23 دلار آغاز کند.

بر خلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی یا خط گردن ریباند کند، گاوها یک بار دیگر تلاش می کنند تا حرکت صعودی را از سر بگیرند. بریک و کلوز بالای 33.60 دلار می تواند مسیر را برای تست مجدد 38.77 دلار هموار سازد.

DOGE/USDT

گاوها در 22 سپتامبر دوج کوین (DOGE) را به بالای 0.21 دلار رساندند، اما این بازیابی نتوانست خریداران را در سطوح بالاتر جذب کند. پس از تشکیل الگوی کندل استیک روزانه در 23 سپتامبر، قیمت امروز به زیر 0.21 دلار کاهش یافت.

DOGE/USDT

نمودار روزانه DOGE/USDT. منبع: TradingView

میانگین متحرک نمایی 20 روزه نزولی (0.23 دلار) و شاخص قدرت نسبی نزدیک به 36 نشان می دهد که برتری از آن فروشندگان است. اگر خرس ها قیمت را به زیر حمایت 0.19 دلار برسانند، جفت ارز DOGE/USDT ممکن است تا سطح حمایت مهم 0.15 دلار کاهش یابد.

این سطح در سه موقعیت قبلی حفظ شده است، بنابراین گاوها دوباره سعی می کنند از آن دفاع کنند. از سوی دیگر، اگر خرس ها قیمت را به زیر 0.15 دلار کاهش دهند، ممکن است فروش افزایش یابد و این جفت ارز به 0.10 دلار سقوط کند.

AVAX/USDT

آوالانچ (AVAX) در 21 سپتامبر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (60.15 دلار) ریباند کرد و در 23 سپتامبر به بالاترین سطح تاریخی خود رسید. با این حال، گاوها نتوانستند قیمت را به بالای خط مقاومت کانال صعودی برسانند، که ممکن است منجر به ذخیره سود توسط معامله گران کوتاه مدت شده باشد.

AVAX/USDT

نمودار روزانه AVAX/USDT. منبع: TradingView

جفت ارز AVAX/USDT امروز روند کاهشی را پیش گرفته است و اولین توقف می تواند در خط حمایت کانال اتفاق بیفتد. ریباند قوی از این حمایت نشان خواهد داد که روند صعودی دست نخورده باقی مانده و معامله گران در حال خرید در کف قیمت هستند. این جفت ارز می تواند تا 94 دلار افزایش یابد.

از سوی دیگر، بریک و کلوز زیر کانال اولین نشانه آن است که گاوها ممکن است کنترل بازار را از دست بدهند. اگر خرس ها قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، این جفت ارز می تواند به 48 دلار و سپس به میانگین متحرک ساده 50 روزه (43.06 دلار) کاهش یابد.

LUNA/USDT

گاوها با موفقیت از تست مجدد سطح بریک اوت در توکن LUNA پروتکل Terra در 21 سپتامبر دفاع کردند. این نشان می دهد که احساسات، مثبت باقی مانده است و معامله گران این کاهش قیمت را یک فرصت خرید می دانند.

LUNA/USDT

نمودار روزانه LUNA/USDT. منبع: TradingView

خریداران در 22 سپتامبر قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (33.06 دلار) رساندند و در ادامه آن را در 23 سپتامبر افزایش دادند. اگرچه میانگین متحرک نمایی 20 روزه شروع به افزایش کرده است، اما شاخص قدرت نسبی یک واگرایی منفی را نشان می دهد که حاکی از آن است که حرکت صعودی ممکن است در حال تضعیف باشد.

اگر خرس ها قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه رسانده و در آنجا حفظ کنند، جفت ارز LUNA/USDT می تواند دوباره به حمایت مهم 22.40 دلار برسد. این سطح مهمی است که باید مراقب آن بود زیرا در صورت شکسته شدن، فروش می تواند تشدید شود و این جفت ارز به 18 دلار کاهش یابد.

از سوی دیگر، اگر گاوها قیمت را به بالای 40 دلار برسانند، این جفت ارز می تواند مجدداً به بالاترین سطح تاریخی خود یعنی 45.01 دلار دست یابد. بریک اوت و کلوز بالاتر از این سطح می تواند نشانه از سرگیری روند صعودی باشد.

 

 

منبع: cointelegraph

400-0701-09-01235

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید