یکشنبه , آذر 7 1400
بیت کوین

تجزیه و تحلیل قیمت 22 اکتبر: بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین، کاردانو، ریپل، سولانا، پولکادات، دوج کوین، لونا، یونی سواپ

BTC و ETH مسیر خود را معکوس کردند و هر دو دارایی به دنبال حمایت اساسی هستند، که این امر نشان می‌دهد خرس‌ها تلاش می‌کنند گاوهای اشباع لوریج را به تله بیاندازند.

بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) هر دو پس از رسیدن به بالاترین قیمت تاریخی جدید خود، شاهد برداشت سود به صورت تهاجمی بوده اند. این نشان می دهد معامله گرانی که بر اساس شات مربوط به صندوق قابل معامله بیت کوین به خرید پرداخته بودند، پس از راه اندازی موفقیت آمیز صندوق قابل معامله (ETF) استراتژی بیت کوین ProShares (BITO) سود خود را ذخیره کردند.

گاوها سعی کردند پس از راه اندازی دومین ETF مرتبط با فیوچرز BTC توسط شرکت مدیریت دارایی های دیجیتال Valkyrie در 22 اکتبر، بهبودی در بیت کوین ایجاد کنند اما در سطوح بالاتر با فشار فروش شدید مواجه شدند. این فروش، میزان طمع را در شاخص ترس و طمع از 84 در 21 اکتبر به 75 در 22 اکتبر رسانده است.

Daily

عملکرد روزانه بازار رمزارز. منبع: Coin360

استراتژیست های JPMorgan Chase در یادداشتی اعلام کردند که BITO «بعید بود که فاز جدیدی از ورود سرمایه بیشتر به بیت کوین را آغاز کند» و هیاهوی پیرامون این محصول ممکن است پس از یک هفته کاهش یابد. استراتژیست ها خاطرنشان کردند که سرمایه از ماه سپتامبر از ETF های طلا به صندوق های بیت کوین در حال انتقال بود و این امر «از چشم انداز صعودی بیت کوین تا پایان سال حمایت می کند.»

آیا بیت کوین و اتر می توانند شاهد اصلاح عمیقی باشند و سطوح حمایت مهمی که باید تحت نظر قرار گیرد کدام است؟ بیایید نمودارهای 10 رمزارز برتر را مطالعه کنیم تا به پاسخ این پرسش ها دست یابیم.

BTC/USDT

بیت کوین در 20 اکتبر به بالاترین قیمت تاریخی جدید خود یعنی 67000 دلار رسید، اما گاوها نتوانستند بریک اوت را حفظ کنند و خرس ها در 21 اکتبر قیمت را به زیر سطح بریک اوت 64854 دلار رساندند. این نشان می دهد که فروشندگان در تلاش برای به تله انداختن گاوهای تهاجمی هستند.

BTC/USDT

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

خرس ها سعی کردند در 22 اکتبر یک روند بهبودی را آغاز کنند اما ویک بلند در کندل استیک آن روز نشان می دهد که معامله گران در رالی های جزئی به فروش می پردازند. حمایت قوی که باید تحت نظر قرار گیرد، میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) (57778 دلار) است.

اگر قیمت از این حمایت ریباند کند، نشان می دهد که احساسات مثبت است و معامله گران در حال خرید در کف هستند. این امر احتمال بریک در بالای محدوده مقاومت سربار بین 64854 تا 67000 دلار را افزایش می دهد. سپس این جفت ارز می تواند به 75000 دلار برسد.

از سوی دیگر، در صورت بریک قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه، ممکن است فروش تسریع شود و جفت ارز BTC/USDT به میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) (50496 دلار) برسد.

ETH/USDT

در 20 اکتبر، اتر موفق به بریک شد و بالاتر از مقاومت سربار 4027.88 دلار کلوز شد. این روند در 21 اکتبر یک صعود شدید دیگر به همراه داشت که قیمت را به 4375 دلار رساند، درست بالاتر از بالاترین قیمت تاریخی قبلی یعنی 4372.72 دلار.

ETH/USDT

نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: TradingView

با این حال، ویک بلند و کلوز منفی در 21 اکتبر نشان می دهد که معامله گران ممکن است به صورت تهاجمی در نزدیکی بالاترین قیمت تاریخی به فروش پرداخته باشند. خرس ها در تلاش هستند تا قیمت را در زیر سطح بریک اوت 4027.88 دلار حفظ کنند.

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (3712 دلار) صعودی و شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده مثبت نشان می دهد که گاوها همچنان قدرت را در اختیار دارند. اگر قیمت از سطح فعلی ریباند کند، گاوها یک بار دیگر تلاش می کنند تا جفت ETH/USDT را به بالاترین قیمت تاریخی جدید برسانند.

بریک و کلوز زیر خط گردن الگوی معکوس سر و شانه ها (H&S) می تواند نشانه شروع احتمالی اصلاح عمیق تر تا 3200 دلار باشد.

BNB/USDT

بایننس کوین (BNB) از 505.90 دلار کاهش یافت که نشان می دهد خرس ها از مقاومت سربار 518.90 دلار دفاع می کنند. این آلتکوین نمی تواند به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (455 دلار) برسد، و انتظار می رود این سطح به عنوان یک حمایت قوی عمل کند.

BNB

نمودار روزانه BNB/USDT. منبع: TradingView

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه ریباند کند، جفت ارز BNB/USDT می تواند یک تلاش دیگر برای رفع موانع سربار در 518.90 دلار انجام دهد. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، این جفت ارز می تواند به سمت هدف الگو یعنی 554 دلار حرکت کند.

میانگین متحرک نمایی 20 روزه صعودی و RSI در محدوده مثبت نشان می دهد که گاوها برتری دارند. در صورت کاهش قیمت و پایین آمدن از میانگین های متحرک، این شرایط می تواند به نفع خرس ها تغییر کند. در صورت بریک به زیر 392.20 دلار ممکن است فروش افزایش یابد.

ADA/USDT

کاردانو (ADA) در 21 اکتبر به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (2.18 دلار) رسید، اما گاوها نتوانستند قیمت را به بالای خط مقاومت الگوی مثلث متقارن برسانند. این نشان می دهد که خرس ها به شدت از این سطح دفاع می کنند.

ADA

نمودار روزانه ADA/USDT. منبع: TradingView

فروشندگان در حال حاضر سعی دارند قیمت را به زیر خط حمایت مثلث برسانند. اگر آنها موفق شوند، نشان می دهد که تعادل بین گاوها و خرس ها به سمت منفی متمایل شده است.

پس از آن ممکن است جفت ارز ADA/USDT به حمایت قوی 1.87 دلار برسد. بریک و کلوز زیر این سطح می تواند منجر به فروش ناشی از وحشت شود. بریک و کلوز بالای مثلث اولین نشانه بازگشت گاوها به بازی است. این جفت ارز ممکن است تا 2.47 دلار افزایش یابد و حرکت خود را بالاتر از این مقاومت ادامه دهد.

XRP/USDT

ریپل (XRP) در 21 اکتبر از خط روند نزولی بازگشت، و این امر نشان می دهد که خرس ها از این سطح به شدت دفاع می کنند. در سوی دیگر، گاوها تلاش می کنند تا قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک حفظ کنند.

XRP

نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

اگر قیمت از سطح فعلی ریباند کند، گاوها دوباره سعی می کنند جفت XRP/USDT را به بالای خط روند نزولی برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، این جفت ارز می تواند به 1.41 دلار برسد. بریک و کلوز بالاتر از این مقاومت می تواند قیمت را به 1.66 دلار برساند.

میانگین های متحرک مسطح و RSI نزدیک به نقطه میانی نشان می دهد که ممکن است این جفت برای چند روز در محدوده رنج باقی بماند. بریک و کلوز زیر 1 دلار، مسیر را برای کاهش احتمالی تا حمایت قوی 0.85 دلار هموار می سازد.

SOL/USDT

سولانا (SOL) در 21 اکتبر در بالای محدوده مقاومت سربار بین 171.47 دلار و 177.79 دلار بریک و کلوز کرد. بدین ترتیب، یک الگوی مثلث صعودی را تکمیل کرد، که هدف آن 226.94 دلار است.

SOL

نمودار روزانه SOL/USDT. منبع: TradingView

خرس ها ممکن است در بالاترین قیمت تاریخی کنونی یعنی 216 دلار چالش سختی داشته باشند، اما حرکت قوی سه روز گذشته نشان می دهد که گاوها به صورت تهاجمی در سطوح بالاتر خرید می کنند. بریک و کلوز بالای 216 دلار نشان دهنده از سرگیری روند صعودی است.

برعکس، اگر جفت SOL/USDT از 216 دلار کاهش یابد، تست مجدد 177.79 دلار امکان پذیر است. اگر قیمت از این سطح ریباند کند، نشان می دهد که گاوها همچنان در کف به خرید ادامه می دهند. سپس گاوها دوباره سعی خواهند کرد روند صعودی را از سر بگیرند.

بریک و کلوز زیر 171.47 دلار نشان می دهد که حرکت صعودی احتمالاً تضعیف شده است.

DOT/USDT

پولکادات (DOT) در 20 اکتبر موفق به بریک بالاتر از مقاومت 44.78 دلار شد، که نشان از احتمال از سرگیری حرکت صعودی دارد. خرس ها سعی کردند گاوهای تهاجمی را با پایین آوردن قیمت به سطح بریک اوت 39.02 دلار در 21 اکتبر به تله بیندازند، اما خریداران برنامه های دیگری داشتند.

DOT

نمودار روزانه DOT/USDT. منبع: TradingView

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (38.88 دلار) صعودی و RSI در نزدیکی محدوده اشباع خرید نشان می دهد که گاوها برتری دارند. اگر خریداران قیمت بالای 45 دلار را حفظ کنند، جفت ارز DOT/USDT می تواند مجدداً به بالاترین قیمت تاریخی خود یعنی 49.78 دلار برسد.

این سطح ممکن است به عنوان یک مانع سخت عمل کند، اما اگر گاوها مقاومت کنند، این جفت ارز می تواند حرکت صعودی خود را تا 53.90 دلار ادامه دهد. خرس ها باید قیمت را به زیر سطح بریک اوت 38.77 دلار برسانند تا شرایط را به نفع خود تغییر دهند. پس از آن ممکن است این جفت ارز به میانگین متحرک ساده 50 روزه (34.07 دلار) کاهش یابد.

DOGE/USDT

دوج کوین (DOGE) همچنان در خط روند نزولی با مقاومت سختی روبرو است و این نشان می دهد که خرس ها از این سطح به شدت دفاع می کنند. نکته مثبت دیگر این است که گاوها اجازه نداده اند که قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.23 دلار) بریک نموده و در آنجا حفظ شود.

DOGE

نمودار روزانه DOGE/USDT. منبع: TradingView

اگر گاوها نتوانند قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند و در آنجا حفظ کنند، احتمال بریک به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه افزایش می یابد. این می تواند قیمت را به محدوده حمایت قوی 0.21 دلار تا 0.19 دلار برساند. انتظار می رود گاوها از این محدوده به شدت دفاع کنند.

ریباند قوی از این محدوده حمایت، نشان دهنده اکشن رنج بین 0.19 تا 0.27 دلار برای چند روز خواهد بود. اگر جفت ارز DOGE/USDT صعود کرده و بالای 0.27 دلار کلوز شود، روند به نفع گاوها تغییر خواهد کرد. این جفت ارز می تواند پس از آن به 0.32 دلار و سپس به 0.35 دلار افزایش یابد.

LUNA/USDT

توکن LUNA متعلق به پروتکل ترا در 20 اکتبر تا نزدیکی مقاومت سربار 45.01 دلار افزایش یافت، و در آنجا خرس ها تلاش کردند حرکت صعودی را متوقف کنند. قیمت از سطح مقاومت سربار کاهش یافت اما گاوها در 21 اکتبر از سطح بریک اوت 39.75 دلار دفاع کردند. این نشان می دهد که احساسات مثبت شده است و معامله گران در حال خرید در کف هستند.

LUNA

نمودار روزانه LUNA/USDT. منبع: TradingView

اگر گاوها قیمت را به بالای 45.01 دلار برسانند و در آنجا حفظ کنند، جفت ارز LUNA/USDT می تواند مجدداً به بالاترین قیمت تاریخی یعنی 49.54 دلار دست یابد. این سطح ممکن است دوباره به عنوان یک مانع عمل کند، اما اگر گاوها کاهش بعدی بالاتر از 45.01 دلار را متوقف کنند، چشم انداز یک رکورد تاریخی جدید افزایش می یابد. سپس این جفت ارز می تواند به 60.57 دلار برسد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت سربار کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (39.18 دلار) بریک کند، این کاهش می تواند تا 34.86 دلار ادامه یابد. در صورت کاهش قیمت به زیر 32.50 دلار، فروش ممکن است افزایش یابد.

UNI/USDT

یونی سواپ (UNI) در 20 اکتبر در بالای خط گردن الگوی معکوس H&S بریک و کلوز کرد، اما گاوها نتوانستند از این مزیت استفاده کنند. خرس ها در 21 اکتبر قیمت را به زیر خط گردن کاهش دادند.

UNI

نمودار روزانه UNI/USDT. منبع: TradingView

با این حال، یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها اجازه ندادند قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (25.46 دلار) برسد. این نشان می دهد که خریداران در هر کف جزئی به خرید می پردازند. اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای 28 دلار هدایت کنند، جفت ارز UNI/USDT می تواند به 31.41 دلار افزایش یابد.

این سطح ممکن است دوباره به عنوان یک مقاومت سخت عمل کند، اما اگر گاوها از این سد عبور کنند، این جفت ارز می تواند به هدف الگو یعنی 36.98 دلار برسد. برعکس، بریک به زیر میانگین های متحرک می تواند قیمت را تا سطح حمایت قوی 22 دلار کاهش دهد. در صورت از دست دادن این حمایت، روند کوتاه مدت منفی خواهد شد.

 

 

منبع: cointelegraph

400-0801-09-01297

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

ویتالیک بوترین EIP-4488 را معرفی می کند

ویتالیک بوترین EIP-4488 را معرفی می کند

هدف این پروپوزال، ارائه سولوشن کوتاه مدت برای مشکل هزینه های بالای گس لایه 2 …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید