پنجشنبه , تیر 3 1400
السالوادور

رئیس جمهور السالوادور اعلام کرد که بیت کوین را به پول قانونی تبدیل خواهد کرد

  • در صورت تصویب لایحه قانون اساسی رئیس جمهور در کنگره در هفته آینده، السالوادور قرار است اولین کشوری باشد که بیت کوین را به عنوان یک پول قانونی معرفی می نماید.
  • اگرچه جمعیت این کشور کمتر از 10 میلیون نفر است، اما جامعه بیت کوین آن را یک پیروزی بزرگ از لحاظ مقبولیت و مشروعیت دارایی دیجیتال می داند.

در کنفرانس بیت کوین سال 2021 در میامی، نجیب ابوکیله، رئیس جمهور السالوادور اعلام کرد که قصد دارد بیت کوین را به یک پول قانونی در کشورش تبدیل کند. این رئیس جمهور تأیید کرد که هفته آینده با طرح پیشنهادی، لایحه ای را به کنگره ارسال خواهد کرد. رئیس جمهور ابوکیله از حمایت اکثریت برخوردار است و کارشناسان سیاسی انتظار دارند که پیشنهاد وی مورد بررسی قرار گیرد. جامعه بیت کوین این اطلاعیه را که مدتهاست به عنوان یک رویداد اجتناب ناپذیر تلقی می شود، جشن گرفته است.

tweet

کل ارزش بازار بیت کوین 680 میلیارد دلار است.

اگر 1% ​​از آن در السالوادور سرمایه گذاری شود، تولید ناخالص داخلی ما 25% افزایش می یابد.

از سوی دیگر، بیت کوین 10 میلیون کاربر جدید بالقوه و روشی به سرعت در حال رشد برای انتقال سالانه 6 میلیارد دلار از طریق حواله ها خواهد داشت.

– نجیب ابوکیله (@nayibbukele) 6 ژوئن 2021

این رئیس جمهور همچنین تأیید کرد که دولت برای ایجاد زیرساخت های استفاده از بیت کوین با شرکت کیف پول دیجیتال Strike همکاری خواهد کرد. طبق روایت «بانکداری برای افراد بدون بانک»، بیت کوین نقش بزرگی را در کشور کوچک آمریکای مرکزی که تقریبا 70 درصد از مردم آن از خدمات بانکی بی بهره هستند ایفا خواهد نمود. علاوه بر این، حدود 20 درصد از درآمد ناخالص داخلی آن را پول ارسال شده توسط مهاجران (حواله) تشکیل می دهد. در اینجا، بیت کوین نقش اصلی را در انتقال سریع، شفاف و ایمن بازی خواهد کرد.

علاوه بر این، همانطور که توسط بنیانگذار Strike جک مالر توضیح داده شد السالوادور به عنوان یک کشور در حال توسعه، می تواند با هولد بیت کوین از خود در برابر تورم محافظت کند.

آنچه در اینجا تحول آور است این است که بیت کوین هم بزرگترین دارایی ذخیره ای است که تاکنون ایجاد شده است و هم یک شبکه پولی برتر است. هولد بیت کوین راهی برای محافظت از اقتصادهای در حال توسعه در برابر شوک های احتمالی ناشی از تورم ارز فیات فراهم می کند،

رالی جامعه بیت کوین در حمایت از السالوادور

هنگامی که رئیس جمهور ابوکیله به جنبش «چشم لیزری» پیوست، اشتیاق وی در توئیتر مورد توجه قرار گرفت. این جنبشی است که بلافاصله پس از عبور بیت کوین از قیمت 60000 دلار و با هدف هدایت یک کمپین برای خرید و هولد تا 100000 دلار آغاز شد. این رئیس جمهور عکس پروفایل خود را با اضافه کردن چشم های لیزری به روز کرده است.

nayib

عکس پروفایل جدید

– نجیب ابوکیله (@nayibbukele) 6 ژوئن 2021

السالوادور اقتصاد بزرگی نیست، اما این امر به عنوان گامی در مسیر درست برای اقتصادهای جهانی تلقی می شود. همچنین از آن به عنوان شلیک به سایر اقتصادهای جهان یاد شده است.

کل جامعه بیت کوین نسبت به این موضوع ابراز خرسندی کرده و رهبران بازار پیشنهاد حمایت از این کشور را داده اند. آدام بک، مدیر عامل Blockstream خاطرنشان کرد که این پیشرفت اخیر اجتناب ناپذیر بود. وی افزود که آماده ارائه فناوری هایی مانند Liquid و زیرساخت ماهواره ای است، وی افزود: «ما خوشحالیم که می توانیم به السالوادور در سفر این کشور به سوی پذیرش استاندارد بیت کوین کمک کنیم.»

در بطن جامعه بیت کوین، انتظار می رود که شرکت ها و موسسات از مردم السالوادور با هدف آموزش آزادی مالی و نقشی که بیت کوین در زندگی آنها بازی می کند، حمایت نمایند.

 

 

منبع: crypto-news-flash

400-0321-09-00980

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

بازار رمزارز

هنگامی که خواب بودید چه تغییراتی در بازار رمزارز رخ داد – 22 ژوئن

چکیده بیت کوین (BTC) به کف محدوده و نزدیک به قیمت 31000 دلار سقوط کرده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید