یکشنبه , مرداد 23 1401
تیتر خبرها
Plonky2

پالی گان با راه اندازی Plonky2، سیستم اثبات سریع تری را که با اتریوم سازگار است ارائه می کند

تومیوابولد اولاجید

پالی گان با راه اندازی Plonky2، سیستم اثبات سریع تری را که با اتریوم سازگار است ارائه می کند

پالی گان طی یک پست وبسایت، از آغاز به کار Plonky2 خبر داد که یک SNARK بازگشتی می باشد که ادعا می کند 100 برابر سریعتر از جایگزین های موجود است و به طور بومی با اتریوم سازگار است. Plonky2 توسط Polygon Zero ساخته شده است که هدف آن افزایش اتریوم به یک میلیارد کاربر از طریق اثبات دانش صفر و در عین حال، حفظ تمرکززدایی و امنیت است.

tweet

1/5 مفتخریم که Plonky2 را ارائه می کنیم – سریع ترین فناوری مقیاس گذاری ZK در جهان که توسط @0xPolygonZero ساخته شده است.

Plonky2 یک SNARK بازگشتی است که 100 برابر سریعتر از جایگزین های موجود است و به طور بومی با اتریوم سازگار می باشد.

چرا این موضوع هیجان انگیز است… pic.twitter.com/bGOdtyqwM4

– پالی گان | $MATIC (@0xPolygon) 10 ژانویه 2022

SNARK ها، فناوری ای که Plonky2 استفاده می کند، می توانند محاسبات دلخواه را تأیید کنند، اما شبکه معتقد است که این رویکرد بازگشتی، سریع تر، کم مصرف تر و غیرمتمرکزتر است.

این تیم یادآوری می کند: «زمانی که Mir (اکنون Polygon Zero) را در سال 2019 راه اندازی کردیم، دو دقیقه طول کشید تا یک اثبات بازگشتی بر روی یک رایانه سریع ایجاد کنیم. سال 2020 اثبات های بازگشتی را با زمان اثبات 60 ثانیه به اتریوم آورد و اختراع Halo، اثبات های بازگشتی سریع تری را ارائه کرد، اما بدون سازگاری با اتریوم.»

به سرعت به سوی سال 2022 می رویم، و اثبات بازگشتی در Plonky2 تنها 170 میلی ثانیه در Macbook Pro طول می کشد، که 100 برابر نسبت به گزینه های موجود بهبود یافته است. Plonky2 همچنین زمان های اثبات سریع تری را برای اثبات های غیر بازگشتی فراهم می کند، زیرا برای تأیید یک اثبات فقط به keccak-256 نیاز دارد.

پالی گان تعهد خود را به مقیاس گذاری ZK افزایش می دهد

پالی گان سال گذشته اعلام کرد که مقیاس گذاری ZK را فعال می کند. این پروژه در ماه دسامبر فاش کرد که پروتکل Mir را به قیمت 400 میلیون دلار خریداری کرده است و تیم Mir به Polygon Zero تغییر نام داده است.

این تیم در حال کار بر روی ماشین مجازی Polygon Zero می باشد که امکان پردازش تراکنش ها و همچنین سایر زیرساخت های حیاتی را برای راه اندازی آتی فراهم می کند.

U.Today قبلاً در مورد نقاط عطف کلیدی که پالی گان قصد دارد در سال جاری به آن دست یابد، گزارش داد. در همین راستا، انتظار می رود نسخه اصلی Polygon Hermez در سه ماهه دوم سال 2022 منتشر شود.

 

 

منبع: u.today

400-1045-09-01481

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید