سه شنبه , آبان 4 1400
تیتر خبرها
پالی گان

پالی گان با افزایش قیمت گس به 30 gwei، شاهد این اتفاقات است

برای مدتی، بسیاری از افراد در صنعت رمزارز تصور می کردند که پالی گان این شانس را دارد که عنوان «قاتل اتریوم» را از آن خود کند. با این حال، تغییر اخیر در شبکه – و نحوه ایجاد آن – ممکن است آن را از مسیر مناسب خارج کند.

از 1 تا 30

در حدود 12 اکتبر، Polygon Scan کاهش شدید در معیار تراکنش های روزانه خود را از بالای شش میلیون به تقریباً سه میلیون نشان داد.

wu-پالی گان

وو بلاکچین

@WuBlockchain

پس از اینکه پالی گان قیمت گس را از 1 Gwei به 30 Gwei افزایش داد، اخیراً میانگین حجم تراکنش روزانه در Internet تقریباً نصف شده است، و حجم تراکنش روزانه از 6 میلیون به حدود 3 میلیون کاهش یافته است.

این امر پس از آن صورت گرفت که تیم توسعه مشتریان پالی گان تصمیم گرفت حداقل قیمت گس را برای نودهای پایه از 1 Gwei به 30 Gwei افزایش دهد.

 Polygon-پالی گان

پالی گان | $MATIC

@0xPolygon

1/ پس از بحث های گسترده، تیم توسعه مشتریان پالی گان اخیراً *تنظیمات پیشنهادی* برای حداقل قیمت گس را به منظور مبارزه با اسپم و بهبود سلامت کلی شبکه به روزرسانی کرده است.

این یک تنظیم اختیاری برای نودها/کلاینت های اثبات سهام پالی گان (Polygon PoS) می باشد.

افزایش قیمت گس برای مبارزه با اسپم اعمال شد، اما کاهش تراکنش ها همچنین می تواند نشان دهنده تعداد زیادی از سرمایه گذاران ناراضی باشد. سندیپ سرینات از پالی گان اظهار داشت،

«برای کاهش تعداد تراکنش های اسپم در شبکه، ما حداقل قیمت گس را از مقدار فعلی (پیش فرض) 1 Gwei به 30 Gwei برای نودهای پایه افزایش می دهیم. این فقط یک توصیه برای افزایش قیمت گس است، اما سایر اعتبارسنج ها مختارند حداقل قیمت گس خود را انتخاب کنند.»

واکنش های مختلف

هنگامی که پالی گان از لحاظ آدرس های فعال روزانه منحصر به فرد توانست اتریوم را پشت سر بگذارد، در بخش این آلتکوین هیجان زیادی ایجاد شد.

جهان به تدریج اما بدون شک میزان باورنکردنی ارزش استفاده نشده در پالی گان $MATIC را درک خواهد کرد – از اشتراک گذاری MihailoBjelic pic.twitter.com/eSQBzJulpB متشکرم

– InvestAnswers (@lnvest_answer) 10 اکتبر 2021

با این حال، پس از اعلام افزایش هزینه گس، MATIC شاهد کاهش قیمت بود. در همین حال، اگرچه مصرف گس پس از این اطلاعیه دچار کاهش شد، اما به تدریج دوباره افزایش یافته است.

chart-پالی گان

منبع: Polygonscan

با این وجود، برخی از مفسران از این تصمیم انتقاد کردند زیرا به صورت فردی اتخاذ شده بود و برای این تغییر از کاربران رأی گیری نشده بود. سایرین نیز از این موضوع تعجب کردند که چرا قیمت به جای افزایش تدریجی، ناگهان تا 30 Gwei افزایش یافت.

با این حال، به طور کلی می توان نتیجه گرفت که این حرکت، سرمایه گذاران را تحت تأثیر قرار داد. میانگین کل احساسات، منفی شد و به سطوحی رسید که در ماه مه سال جاری مشاهده شده بود.

chart1

منبع: Santiment

نه فقط پالی گان

پالی گان تنها شبکه ای نبود که هزینه های بالا را تجربه کرد. در 12 اکتبر 2021، لارک دیویس، اینفلوئنسر رمزارز، ادعا کرد که انجام یک معامله در یونی سواپ، 250 دلار برای او هزینه داشته است.

lark

لارک دیویس

@TheCryptoLark

250 دلار برای انجام یک معامله در یونی سواپ در حال حاضر… #اتریوم

شایان ذکر است که از لحاظ ETH خرج شده، یونی سواپ با ثبت رکورد 1.5 هزار اتر در زمان انتشار مقاله، در 30 روز گذشته در رتبه اول قرار گرفت. با این حال، به گفته دیویس، پالی گان لایه 2 نیز سولوشن مناسبی نبود.

L2

؟؟؟

@MildBits710

12 اکتبر 2021

در پاسخ به @TheCryptoLark

چرا از پالی گان لایه 2 استفاده نکردید؟

لارک دیویس

@TheCryptoLark

همه چیز متأسفانه در آنجا موجود نیست. نه یونی سواپ، نه GRO، نه Toke، نه Convex

در زمان انتشار مقاله، قیمت MATIC 1.16 دلار می باشد.

 

 

منبع: ambcrypto

400-0740-09-01274

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

DAO سازمان خودمختار غیر متمرکز

DAO ها آینده جوامع آنلاین در پنج سال آتی خواهند بود

یک سازمان خودمختار غیر متمرکز، کاربران را قادر می سازد تا بتوانند یک جامعه آنلاین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید