سه شنبه , آبان 4 1400
تیتر خبرها
پولکادات

جامعه پولکادات حراج های پاراچین را تصویب کرد

اولین حراج ها برای برگزاری در ماه نوامبر تعیین شده است.

نکات کلیدی

  • اولین حراج های پاراچین پولکادات در ماه نوامبر آغاز می شود.
  • این حرکت به عنوان گامی مهم در جهت ایجاد تعامل پذیری چند زنجیره ای تلقی می شود.
  • توکن DOT به اخبار واکنش نشان می دهد.

پیشنهاد اولین مزایده های پاراچین پولکادات امروز توسط جامعه آن به تصویب رسید. گفته می شود که این پاراچین ها «آخرین قطعه عملکرد اصلی» مورد نیاز پولکادات برای تحقق هدف تعامل پذیری چند زنجیره ای است.

جامعه پولکادات پیشنهاد مزایده های پاراچین را تصویب کرد

پولکادات، یک پروژه لایه 1 است که وعده تعامل شبکه های بلاکچین با یکدیگر را می دهد. این پروژه امروز با رأی به تصویب پیشنهاد راه اندازی اولین حراج های پاراچین خود، گامی بزرگ در جهت رسیدن به این هدف برداشت.

این پیشنهاد در پلتفرم گفتگوی حاکمیتی پولکادات موسوم به polkassembly.io، توسط عضو بنیاد Web3، جو پتروسکی مطرح شد. وی اظهار داشت که با توجه به موفقیت پاراچین های کوزاما و همچنین ارزیابی عمومی پاریتی مبنی بر اینکه «کد پاراچین ها، حراج ها و وام های جمعی برای انتشار محصول اولیه آماده است»، پولکادات باید برای این حرکت مهم آماده باشد.

حراج های پاراچین تعیین می کنند که کدام پروژه های بلاکچین برای دریافت یکی از «اسلات های» پاراچین پولکادات انتخاب شوند، اسلات هایی که تعداد محدودی از آنها وجود دارد که فقط با رأی حاکمیتی قابل تغییر است. برندگان این اسلات ها حق توسعه یک پاراچین ادغام شده با بلاکچین اصلی پولکادات را از آن خود می کنند.

برندگان حراج ها به واسطه بالاترین پیشنهاد در زمان پایان حراج تعیین نمی شوند، بلکه بر این اساس انتخاب می شوند که به طور تصادفی زمان مشخصی در طول مدت حراج در نظر گرفته می شود و بررسی می گردد که چه کسی در آن دوره زمانی بالاترین پیشنهاد را ارائه کرده است و این اطلاعات تا زمان پایان حراج مشخص نخواهد شد.

11 حراج پاراچین انجام خواهد شد که به دو دسته تقسیم می شوند. اولین دسته از 11 نوامبر با یک حراج در هفته و دسته دوم در 23 دسامبر آغاز می شود و هر دو هفته یک حراج انجام می شود. در هر دو مورد، مدت حراج هفت روز خواهد بود.

هنگامی که در ماه گذشته پرسش هایی پیرامون زمان شروع حراج پاراچین مطرح شد، گاوین وود، بنیانگذار پولکادات، گفت: «این واقعاً فقط به حاکمیت پولکادات بستگی دارد … من خودم نمی توانم کلید را فشار دهم.» وود در اشاره به زیرکی جامعه حاکمیتی پولکادات، روز گذشته طی توئیتی اظهار کرد:

«در حالی که ماه ها یا حتی سال ها طول می کشد تا زنجیره های دیگر به روزرسانی شوند، پولکادات و شبکه کوزاما یک منطق جدید را در مدت 8 ساعت ایجاد کردند، به آن رأی دادند و روی شبکه پیاده سازی نمودند. همه این موارد از طریق یک فرآیند غیرمتمرکز مطمئن و تحت کنترل ذینفعان انجام شد.»

توکن بومی پولکادات به این وقایع واکنش نشان داده است و بیش از 17.5% در زمان نگارش مقاله افزایش داشته است. حجم معاملات نیز در 24 ساعت گذشته بیش از 100 درصد افزایش یافته است.

به سوی تعامل پذیری چند زنجیره ای

پولکادات پروتکلی است که شبکه های مختلف بلاکچین را قادر می سازد تا با یکدیگر کار کنند. پاراچین ها، بلاکچین های لایه 1 جداگانه ای هستند که به موازات ریلی چین (Relay Chain) پولکادات اجرا می شوند، که در آنجا معاملات آنها نهایی می شود. پاراچین ها امکان تعامل پذیری بین بلاکچین ها را با اتصال معماری آنها میسر می سازند. در حال حاضر، تقریباً 100 اسلات پاراچین در پولکادات موجود است.

کوزاما یک بلاکچین آزمایشی است که برای آماده سازی پولکادات جهت راه اندازی حراج پاراچین استفاده می شود.

 

 

منبع: cryptobriefing

400-0743-09-01277

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

DAO سازمان خودمختار غیر متمرکز

DAO ها آینده جوامع آنلاین در پنج سال آتی خواهند بود

یک سازمان خودمختار غیر متمرکز، کاربران را قادر می سازد تا بتوانند یک جامعه آنلاین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید