یکشنبه , آذر 7 1400
پرداخت با ارزهای دیجیتال در PayPal

PayPal پرداخت‌ و خرید ارزهای دیجیتال را فعال می‌کند

غول پرداخت “PayPal” خرید، فروش، ذخیره‌سازی و پرداخت ارزهای رمز نگاری شده را در شبکه جهانی خود قرار داده است.

سرانجام مشتریان PayPal، این غول خدمات پرداخت آنلاین مستقر در سن خوزه، می‌توانند ارزهای دیجیتال را از طریق کیف پول‌های آنلاین پی پال، پرداخت و همچنین دریافت کنند.

براساس گزارشی از رویترز در 21 اکتبر، اولین ورود پی پال به صحنه پرداخت ارزهای رمز نگاری شده به دلیل گستردگی دسترسی این شرکت که بیش از 300 میلیون حساب را در سراسر جهان کنترل می‌کند، حائز اهمیت است.

از طریق این سرویس جدید، هم اکنون مشتریان پی پال می‌توانند با خرید ارزهای دیجیتال فعال شده از جمله بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، لایتکوین (LTC) و بیت کوین کش (BCH) اقلام را خریداری کرده و هزینه کالاها و خدمات را پرداخت کنند. این سرویس یک کیف پول ذخیره‌سازی نیز برای ارزهای دیجیتال ارائه می‌کند. علی رغم پرداخت‌هایی که در حوزه کرپیتو انجام می‌شود، بازرگانان مبلغ معادل را به صورت ارز فیات به عنوان تسویه دریافت می‌کنند.

مدیر اجرایی پی پال و رئیس آن دن شولمن (Dan Schulman) در مصاحبه‌ای افشا کرد که راه‌اندازی سرویس پرداخت کرپیتو در جهت تداوم پذیرش و یکپارچگی ارزهای دیجیتال است. وی همچنین اظهار داشت که این شرکت در حال رایزنی با بانک‌های مرکزی و نهادهای تجاری خصوصی است تا شبکه‌های خود را برای هرگونه ارز دیجیتال پیشنهادی بانک مرکزی یا ارزهای مشابه که ممکن است توسط هر یک از این نهادها توسعه یابند، آماده کند.

راه‌اندازی سرویس پرداخت کرپیتوی پی پال با تأخیر

مدت طولانی است که خبر توسعه و راه‌اندازی سرویس پرداخت ارزهای رمزنگاری شده پی پال با شرح جزئیات آن در وب سایت Blockchain.news منتشر شده است. در نامه‌ای که اخیراً به کمیسیون اروپا ارسال شده، این شرکت تأیید کرده که فعالانه در تلاش است تا قابلیت‌های رمز ارزها را در پلتفرم خود پیاده‌سازی کند. این شرکت خاطر نشان کرده که برای توسعه بیشتر توانایی‌های خود در حوزه ارزهای رمزنگاری شده گام‌های محسوس و یک جانبه‌ای برداشته است.

اکنون که این شرکت خدمات خود را ارائه داده، با توجه به جایگاهی که در حال حاضر تحت سلطه رقبای خدمات پرداخت از جمله Square Inc به پشتیبانی جک دورسی (Jack Dorsey) قرار دارد، انتظار می‌رود که پی پال با این سرویس جدید رقیبی جدی برای Square و سایر شرکت‌های دیگر از نظر دارایی‌های کرپیتو باشد.

 

 

منبع : blockchain.news

99-0801-06-00334

درباره ی ملیحه حسنی

مطلب پیشنهادی

افزایش سرمایه گذاری رمزارز تراست بیت کوین گری اسکیل (GBTC) توسط مورگان استنلی

غول بانکداری ایالات متحده، مورگان استنلی، سرمایه گذاری تراست بیت کوین گری اسکیل را به طرز چشمگیری افزایش می دهد

غول بانکداری مورگان استنلی به طور قابل توجهی هولدینگ های خود را از محصول سرمایه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید