جمعه , خرداد 6 1401
تیتر خبرها
پولکادات

پاراچین ها اکنون در پولکادات فعال هستند: اولین بلاک ها تولید شده اند

اولین پاراچین هایی که یک اسلات در شبکه اصلی پولکادات اجاره می کنند، Moonbeam، Parallel Finance، Astar و Clover هستند.

این پروژه در یک بیانیه مطبوعاتی که روز شنبه توسط CryptoPotato به اشتراک گذاشته شد، اشاره کرد که پولکادات راه اندازی اولین پاراچین ها را اعلام کرده است. پاراچین ها، مجموعه ای از بلاکچین های فردی هستند که به صورت موازی در اکوسیستم آن اجرا می شوند.

اولین دسته پاراچین های پولکادات

طبق اطلاعیه رسمی، اسلات ها برای اولین پاراچین ها به پروژه های بلاکچین مختلفی که در شبکه پولکادات ساخته شده اند و بر روی بخش های مختلف متمرکز شده اند، اختصاص داده می شوند. این موارد شامل امور مالی غیرمتمرکز (دیفای)، سرمایه گذاری ها و وام های رمزارز، و قراردادهای هوشمند می باشد.

اولین پاراچین هایی که یک اسلات در ریلی چین پولکادات تا 96 هفته اجاره می کنند عبارتند از Acala، Moonbeam، Parallel Finance، Astar و Clover.

نکته قابل توجه این است که پولکادات معتقد است با ادامه رشد اکوسیستم آن به دنبال افزایش علاقه به متاورس، پروتکل های بیشتری ظهور خواهند یافت، و این امر منجر به تغییر از اجرا در یک بلاکچین واحد به زنجیره های به هم پیوسته می شود.

یک چارچوب چند زنجیره ای

این توسعه پنج سال پس از انتشار چشم انداز چارچوب چند زنجیره ای ناهمگن در وایت پیپر پولکادات صورت می گیرد.

پاراچین پولکادات یک شاهکار مهم در تحقق دیدگاه دکتر گاوین وود، بنیانگذار اتریوم برای چارچوب بلاکچین به هم پیوسته است.

دکتر وود گفت: «هیچ طراحی بلاکچین واحدی نمی تواند برای همه موارد استفاده به صورت بهینه کارایی داشته باشد. هر زنجیره با فراز و نشیب هایی همراه است، که آن را برای برخی از برنامه ها و نه برای همه، مناسب می کند. مدل پاراچین با این باور ایجاد شد که آینده Web3 شامل بسیاری از انواع مختلف بلاکچین خواهد بود که با هم کار می کنند.»

وی اضافه کرد که بلاکچین ها باید با ارائه خدمات متنوع، مفهوم اینترنت برای پاسخگویی به نیازهای مختلف را اتخاذ کنند و او معتقد است که پاراچین ها قادر به ارائه چنین سولوشنی هستند.

اختصاص 100 اسلات پاراچین توسط پولکادات

پولکادات در نهایت در ماه های آینده 100 اسلات پاراچین را به صورت دسته ای به پروژه های بلاکچین مختلفی که در شبکه آن ساخته شده اند اختصاص خواهد داد.

در حالی که اولین دسته از اسلات های پاراچین از طریق یک فرآیند مزایده تخصیص داده شد، پولکادات گفت که همه اسلات ها را از طریق فرآیند مشابه ارائه نخواهد کرد.

با این حال، آماده سازی برای دومین دسته از فرآیند حراج پاراچین را آغاز کرده است، که قرار است در 23 دسامبر 2021 شروع شود و در مجموع 6 حراج برگزار خواهد شد.

به گفته پولکادات، شش پروژه برنده در 11 مارس 2022 در شبکه اصلی آن راه اندازی خواهند شد.

پاراچین ها در کوزامای پولکادات

شایان ذکر است که پاراچین ها با موفقیت در شبکه قناری پولکادات موسوم به کوزاما با 13 اسلات اختصاص یافته تا کنون اجرا شده اند.

بر اساس گزارشات، در حالی که KILT Protocol برنده ششمین اسلات پاراچین شد، Composable Finance به عنوان برنده دوازدهمین حراج پاراچین کوزاما معرفی شد.

 

 

منبع: cryptopotato

400-0960-09-01428

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

مدیر عامل FTX در انتخابات 2024 آمریکا

مدیر عامل FTX می گوید که ممکن است در انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا «بیش از ۱۰۰ میلیون دلار» هزینه کند

سام بنکمن – فرید، مدیر اجرایی صرافی رمزارز FTX، روز سه شنبه گفت که ممکن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید