جمعه , بهمن 1 1400
خروج بیش از 100 هزار اتریوم از صرافی ها

خروج بیش از 100 هزار اتریوم از صرافی ها چه تأثیری بر قیمت دارد؟

داده های زنجیره ای نشان می دهد که روز گذشته صرافی ها شاهد خروج بیش از 100 هزار اتریوم بوده اند. در اینجا به بررسی تأثیر این امر بر قیمت اتریوم می پردازیم.

روز گذشته، بیش از 100000 اتریوم از صرافی ها خارج شدند

همانطور که توسط یک تحلیلگر در یکی از پست های CryptoQuant توضیح داده شد، Netflow دیروز یک جهش منفی بزرگ را نشان داد زیرا بیش از 100 هزار ETH از کیف پول های صرافی خارج شد.

Netflow، یک اندیکاتور است که حرکت خالص کوین ها از / به کیف پول های صرافی را نشان می دهد. ارزش آن با در نظر گرفتن تفاوت بین جریان های ورودی و خروجی محاسبه می شود.

هنگامی که این معیار دارای مقادیر مثبت است، به این معنی است که مقدار خالصی از کوین ها به سوی کیف پول های صرافی حرکت می کنند. چنین روندی ممکن است به این معنا باشد که سرمایه گذاران نسبت به آن رمزارز دیدگاهی نزولی دارند، و کوین هایی را از کیف پول شخصی خود برای فروش به صرافی ها ارسال می کنند.

از سوی دیگر، زمانی که سرمایه گذاران مقدار خالصی از کوین ها را برداشت می کنند، شاهد مقادیر منفی خواهیم بود. بنابراین مقادیر منفی این اندیکاتور نشان می دهد که هولدرها در حال حاضر نسبت به اتریوم دیدگاهی صعودی دارند.

اکنون، در اینجا نموداری وجود دارد که روند ارزش ETH جریان خالص همه صرافی ها را در پانزده روز گذشته نشان می دهد:

اندیکاتور حرکت ETH در تمامی صرافی ها

به نظر می رسد این اندیکاتور اخیراً یک جهش منفی بزرگ را نشان داده است | منبع: CryptoQuant

همانطور که نمودار بالا نشان می دهد، دیروز حدود 103 هزار ETH از صرافی ها خارج شد. با نرخ فعلی، ارزش این مقدار اتریوم حدود 490 میلیون دلار است.

حال، به بررسی این موضوع می پردازیم که روند مذکور از نظر این تحلیلگر به چه معناست. اولاً، این در بلندمدت صعودی است زیرا نشان می دهد که تقاضا از سوی بازیگران بزرگ مانند سرمایه گذاران نهادی در سطوح قیمت فعلی وجود دارد.

ثانیاً، در کوتاه مدت ممکن است خنثی یا نزولی باشد. این تحلیلگر چنین اعتقادی دارد زیرا نهنگی که مسئول این جریان خروجی عظیم است فعلاً ممکن است خرید انجام دهد، بنابراین قدرت خرید ممکن است پس از آن کاهش یابد و منجر به کاهش احتمالی قیمت شود.

قیمت ETH

در زمان نگارش این مقاله، قیمت اتریوم در حدود 4.7 هزار دلار در نوسان است و 0.1% در هفت روز گذشته افزایش یافته است. طی سی روز گذشته، این کوین 20% سود داشته است.

در زیر نموداری وجود دارد که روند قیمت ETH را در پنج روز گذشته نشان می دهد.

چارت قیمت ETH

به نظر می رسد قیمت ETH پس از سقوط به 4.5 هزار دلار بهبود یافته است | منبع: ETHUSD در TradingView

طی چند روز گذشته، اتریوم نوسانات بالایی را نشان داده است و قیمت چندین بار بین 4.8 هزار دلار تا 4.5 هزار دلار در نوسان بوده است.

در حال حاضر، به نظر می رسد که ETH تا حدودی از سقوطی که پس از کسب بالاترین قیمت تاریخی جدید رخ داد، بهبود یافته است. با این حال، اگر نوسانات همچنان ادامه داشته باشد، نمی توان گفت که آیا این بهبود برای مدت طولانی ادامه خواهد داشت یا خیر.

 

 

منبع: newsbtc

400-0859-09-01355

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

بتامارس

بتامارس، 20000 USDT برای کمپین طراحی بتامارس ارسال می کند

متاورس که با تزریق سرمایه در حال رونق گرفتن است، به عنوان ایستگاه بعدی اینترنت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید