پنجشنبه , آذر 17 1401
تیتر خبرها
سقوط قیمت NFT های آدرساید

NFT های آدرساید به زیر قیمت ضرب سقوط می کنند در حالی که ETH ارزان تر شاهد افزایش حجم فروش است

قیمت های کف برخی از محبوب ترین مجموعه های NFT طی یک هفته به پایین ترین سطح خود کاهش یافته است، که از آن جمله می توان به مجموعه محبوب زمین های متاورس آدرساید (Otherside) موسم به آدردید (Otherdeed) اشاره نمود.

قیمت کف توکن غیرقابل تعویض (NFT) مناقشه برانگیز آدردید در آدرساید به کمتر از قیمت ضرب خود یعنی 2.45 ETH به ارزش حدود 5713 دلار رسیده است و این در حالی است که سایر مجموعه های بزرگ نیز در حال آسیب هستند.

مجموعه آدردید در آدرساید از Yuga Labs، سازندگان مجموعه Bored Ape Yacht Club (BAYC)، یک NFT ضرب شده برای زمین در پلتفرم متاورس آتی آنها است. کاربران برای خرید زمین، 20 توکن ایپ کوین (APE) پرداخت نموده و هزینه گس را در قالب اتر (ETH) می پردازند.

آدرساید اکنون زیر قیمت ضرب (با احتساب هزینه گس) قرار دارد…

اگر جا ماندید یا در شناخت مشتری شکست خوردید…

خب دوباره فرصت برایتان مهیا شده است… #TheOtherSide #BAYC pic.twitter.com/qnDJi2DOvh

– APE_G4NG (@ape_g4ng) 9 مه 2022

با این حال، به نظر می رسد که هیجانات پیرامون ضرب جدید کاهش یافته است زیرا بر اساس داده های NFTGO، قیمت کف مجموعه به 2.45 ETH قبل از تثبیت مجدد کاهش یافته است. قیمت ضرب هر آیتم آدرساید حدود 6000 دلار یا 2.5 ETH در زمان عرضه است.

قیمت کف از 4 مه که در حدود 3.5 ETH بود که در آن زمان تقریباً 10000 دلار ارزش داشت، کاهش یافته است.

آدردید در روز ضرب خود، هنگامی که شبکه ETH را مسدود کرد و قیمت گس را به سطوح نجومی رساند، غوغایی در بازار ایجاد کرد، که باعث شد Yuga Labs بپذیرد که مشکلی وجود دارد و هزینه های گس تمام تراکنش های ناموفق را استرداد کرد.

علاوه بر مجموعه آدردید Yuga، قیمت کف مجموعه BAYC نیز در هفت روز گذشته ضرر قابل توجهی را متحمل شده است. از تاریخ 4 می، قیمت کف BAYC با 15% کاهش به 91 ETH رسیده است. در حالی که ارزش دلاری آن هنوز در حدود 212000 دلار است، اما تقریباً 100000 دلار کمتر از یک هفته پیش است.

یکی دیگر از مجموعه های بزرگی که از کاهش قیمت کف رنج می برد، Azuki، NFT های هنری الهام گرفته از انیمه است. از تاریخ 4 می، قیمت کف Azuki با بیش از 50% کاهش، از 30.5 اتریوم به 15 اتریوم رسیده است.

هر یک از مجموعه های BAYC، Otherdeed، و Azuki در بین ده مجموعه برتر در بزرگترین بازار NFT موسوم به  OpenSea معامله می شوند.

دلیل اصلی کاهش قیمت های کف ممکن است کاهش حجم فروش در کل بازار NFT باشد. در حالی که حجم هفت روزه برای NFT ها تا 9 می با کاهش شدید روبرو بوده است.

با این حال، 24 ساعت گذشته واکنش تقریباً یکسان و معکوس بازار را شاهد بوده است. بر اساس گزارش NFTGO، از دیروز، حجم فروش 32% افزایش یافته است.

به تفکیک مجموعه، حجم فروش 24 ساعته آدردید 52%، BAYC 30.5%، و Azuki 1802% افزایش یافته است. این احتمال وجود دارد که قیمت های پایین تر ETH یک سیگنال معامله برای کلکسیونرهای NFT باشد.

 

 

منبع: cointelegraph

401-0237-09-01733

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید