جمعه , خرداد 19 1402
تیتر خبرها
OpenSea

OpenSea اکنون از NFT های سولانا پشتیبانی می کند

سولانا، اعلام کرد که از هم اکنون در OpenSea، بازار مبتنی بر سرمایه گذاری خطرپذیر، ادغام خواهد شد. این ادغام امکان دسترسی به NFT های مبتنی بر سولانا را در بازار گسترده OpenSea تسهیل می کند.

جزئیات  اقدام OpenSea و سولانا

در تلاش برای گسترش امکان دسترسی، Opensea و سولانا برای ادغام پروژه های NFT مبتنی بر سولانا در لیستینگ این بازار به مشارکت پرداختند. OpenSea به عنوان رهبر جهان در عرصه NFT های ضرب شده بر روی بلاکچین های اتریوم، کلاتین و پالی گان، به محبوبیت زیادی دست یافته است. این اقدام پس از گمانه زنی های فراوان در پی انتشار پست های پیشنهادی در توئیتر که به این موضوع اشاره می کرد، انجام شد. این پست باعث گمانه زنی های زیادی در سراسر شبکه های اجتماعی از ماه مارس شد. علیرغم این فعالیت و گمانه زنی، این دو پلتفرم در مورد آنچه که مخفی ترین راز در تاریخ رمزارز تلقی می شود، سکوت کردند.

این دو پلتفرم تنها طی اعلامیه ای پس از اتمام این اقدام در مورد این موضوع صحبت کردند. OpenSea در پایان ماه مارس در توئیتی این همکاری را تأیید کرد. این مشارکت یکی از چندین اقدامی است که OpenSea به منظور توسعه خود انجام داده است. این اقدامات به نوبه خود، این بازار NFT را در فضای NFT در اوج قرار داده است.

OpenSea تغییراتی مانند پذیرش پرداخت از طریق کارت های اعتباری را ایجاد کرد تا به کاربران غیر رمزارز اجازه خرید NFT ها را بدهد. این ادغام، مجموعه محصولات گسترده آنها را توسعه می دهد تا NFT ‌های مبتنی بر سولانا را نیز در بر بگیرد. در این سایت، مجموعه های مبتنی بر سولانا مانند Solana Monkey Business لیست شده است. این اقلام تحت عنوان SOL لیست شده و نامگذاری می شوند.

چگونه سولانا قصد دارد بازار خود را در OpenSea راه اندازی کند

در راستای این به روزرسانی، کیف پول های سولانا برای کاربران این پلتفرم قابل استفاده خواهد بود. هدف از این اقدام، کسب حداکثر سود از ادغام با ایجاد حداقل اختلال برای کاربران این پلتفرم بلاکچین است. این پلتفرم امیدوار است که با ارائه امکان استفاده از کیف پول ها، کاربران فعلی را به آرامی به بازار بزرگتر NFT متعلق به OpenSeas منتقل کند.

این اقدام، حاشیه های تجاری بالقوه را برای OpenSea افزایش می دهد. OpenSea قرار است از طریق ادغام سولانا، بخش بزرگی از موفقیت هایی را که از زمان آغاز به کار سولانا حاصل شده است، به دست آورد. سولانا با ارزش بازار NFT 1.5 میلیارد دلاری در رتبه دوم پس از اتریوم قرار دارد. در ارزیابی اخیر که توسط ردیاب داده CryptoSlam انجام شده است، حجم معاملات NFT سولانا تنها در ماه مارس 173 میلیون بوده است. بخشی از این حجم معاملات به OpenSea افزوده خواهد شد. در مقایسه، حجم کل معاملات NFT در بازار NFT پیشرو جهان، 3.4 میلیارد دلار در مدت مشابه بوده است. این رقم از پنل اطلاعات Block تهیه شده است.

اقدامی در جهت پذیرش NFT

با توجه به ماهیت این اقدام، نکات مثبت و منفی زیادی برای نهادهای مختلف به دنبال خواهد داشت. بیشترین منفعت این اقدام برای OpenSea خواهد بود که موقعیت خود را به عنوان بازار پیشرو NFT در جهان تثبیت می نماید. این اقدام باعث افزایش تعداد دارایی های موجود، حجم معاملات و ارزش گذاری آن می شود.

با این حال، این اقدام برای سایر بازارهای رو به رشد NFT آینده دشواری را رقم خواهد زد. بازارهایی مانند Solsea، Solanart، Metaplex و Magic Eden با رقابت سختی در برابر OpenSea مواجه خواهند شد، زیرا این شرکت به غول بزرگی تبدیل می شود که بیشتر معاملات NFT سولانا را در انحصار خود در می آورد. با این حال، این نتیجه قطعی نیست. بنابراین، تنها زمان نشان خواهد داد که این اقدام چگونه بر بازار جهانی تأثیر می گذارد.

 

منبع: crypto.news

401-0124-09-01662

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید