شنبه , خرداد 7 1401
تیتر خبرها
هش ریت

تجزیه و تحلیل زنجیره ای: هش ریت دوباره به بالاترین سطح خود می رسد، نقل و انتقالات بی سابقه در شبکه بیت کوین (BTC)

چکیده

  • هش ریت شبکه بیت کوین از پایین ترین سطح در ژوئن 2021 تا کنون 3 برابر افزایش یافته است.
  • نوار سختی نزدیک به ایجاد یک سیگنال صعودی است.
  • تعداد نقل و انتقالات زنجیره ای BTC به بالاترین حد در 5 سال گذشته می رسد.

در تحلیل زنجیره ای امروز، BeInCrypto برخی از اندیکاتورهای فاندمنتال را بررسی می کند که سلامت شبکه بیت کوین را نشان می دهند: هش ریت و نوار سختی استخراج.

به علاوه، این تحلیل به افزایش حجم کل انتقال BTC در زنجیره اشاره می کند که به بالاترین حد در 5 سال گذشته رسیده است. همه اینها در شرایط پرایس اکشن صعودی بیت کوین است که به شدت در حال ریباند می باشد و روند صعودی خود را به سوی بالاترین قیمت تاریخی جدید از سر می گیرد.

بیت کوین، روند صعودی را از سر می گیرد

طی دو ماه گذشته، بیت کوین (BTC) در محدوده ای بین کف قیمت 40596 دلار و اوج 52708 دلار تثبیت شده است. به علاوه، این مناطق در مجاورت سطوح فیبوناچی اصلاحی 0.382 و 0.618 برای روند نزولی از بالاترین قیمت تاریخی 64895 که در 14 آوریل 2021 کسب شد (خط زرد) قرار دارند.

محدوده تثبیت در 6 اکتبر شکسته شد و در زمان انتشار مقاله، BTC در حال نزدیک شدن به 56000 دلار می باشد. بنابراین، بریک اوت بالاتر از اوج 6 سپتامبر یعنی 52810 دلار، یک سیگنال صعودی است که می تواند به ادامه روند صعودی به سوی بالاترین قیمت تاریخی جدید منجر شود. در حال حاضر، BTC حدود 20% پایین تر از این هدف قرار دارد.

btc

نمودار BTC ارائه شده توسط Tradingview

بریک اوت بالاتر از اوج قبلی با قرائت های صعودی اندیکاتورهای تکنیکال در حال افزایش همراه است. با این حال، شایان ذکر است که از سرگیری روند صعودی با کاهش مداوم حجم معاملات (خط آبی) اتفاق می افتد، که اوج محلی آن در سقوط 19 مه و کف قیمت 30000 دلار مشاهده شد. این بدان معناست که می توانیم منتظر حرکت بزرگی در قیمت BTC در چند هفته یا ماه های آینده باشیم.

هش ریت دوباره به اوج خود می رسد

هش ریت شبکه بیت کوین یکی از پارامترهای فاندمنتال آن است. این معیار نه تنها سرعت و عملکرد شبکه را اندازه گیری می کند، بلکه امنیت آن را نیز ارزیابی می کند. هش ریت، متوسط ​​تعداد هش در ثانیه را که همه ماینرهای BTC تولید می کنند برآورد می کند.

از ابتدای راه اندازی شبکه بیت کوین، ما شاهد افزایش پیوسته هش ریت هستیم که گاهی اوقات دچار اصلاح می شود. اینها تقریباً همیشه با اصلاح قیمت BTC در ارتباط هستند.

بیشترین کاهش هش ریت در دوره آوریل – ژوئن 2021 ثبت شد، یعنی زمانی که بیت کوین از بالاترین قیمت تاریخی به کف قیمت در محدوده 30000 دلار سقوط کرد. در 27 ژوئن، هش ریت معادل 61 میلیون Th/s بود – پایین ترین سطح از اواسط سال 2019 (دایره قرمز). یک عامل کلیدی در این کاهش، ترس و تردید پیرامون موضوع ممنوعیت استخراج BTC از سوی چین بود.

hash

میانگین هش ریت / منبع: Glassnode

با این حال، شبکه BTC بار دیگر استحکام خود را ثابت کرد و هش ریت از آن زمان به طور پویا در حال افزایش است. در روزهای اخیر، ارزش آن به اوج خود که در اواخر سال 2020 و اوایل 2021 (مستطیل سبز) به دست آمده بود، بازگشته است. در 2 اکتبر، هش ریت به 180 میلیون Th/s رسید که تقریباً 3 برابر پایین ترین سطح ژوئن است.

یکی از تحلیلگران بازار موسوم به @caprioleio در توئیتی در مورد این بهبود سریع شبکه بیت کوین در قالب کلمات زیر اظهار نظر کرد:

«یک سال پیش، 60% شبکه در چین قرار داشت. در ماه مه، دست و پای شبکه بیت کوین قطع شد. اما فقط در طول 6 ماه به طور کامل دوباره رشد کردند.»

«مهاجرت بزرگ» از سختی استخراج

اندیکاتور نوار سختی از چند میانگین متحرک (MA) سختی استخراج BTC استفاده می کند. فشردگی آنها در گذشته سیگنال خوبی برای خرید بیت کوین بوده است. خالق این اندیکاتور ویلی وو می باشد.

تحلیلگر زنجیره ای موسوم به @Negentropic_ در زمینه افزایش هش ریت، نموداری از نوار سختی را در توئیتر منتشر کرده است. او ادعا می کند که این اندیکاتور «به زودی سیگنال بهبودی مثبت را نشان خواهد داد زیرا استخراج کنندگان بیشتری دوباره آنلاین می شوند.» او این روند را «مهاجرت بزرگ» می نامد.

ribbon

نوار سختی / منبع: توئیتر

به علاوه، این تحلیلگر می افزاید که کاهش شدید در نوار سختی استخراج و هش ریت شبکه بیت کوین را می توان با رویداد مشابهی در بازار خرسی سال 2018 مقایسه کرد. در آن زمان، پس از آنکه اندیکاتور نوار یک سیگنال مثبت را ارائه نمود، یک روند صعودی قوی آغاز شد که در پایان ژوئن 2019، BTC را به نزدیک 14000 دلار رساند.

نقل و انتقالات زنجیره ای بی سابقه

یک اندیکاتور دیگر نیز از نظر افزایش قیمت بیت کوین و هش ریت شبکه جالب به نظر می رسد. این اندیکاتور، حجم کل انتقال است که توسط داده های زنجیره ای ثبت می شود. این اندیکاتور تعداد کل کوین هایی را که با موفقیت در شبکه انتقال یافته اند، شمارش می کند.

به نظر می رسد که از اواسط سپتامبر، این اندیکاتور اوج 5 ساله (منطقه سبز) را ثبت کرده است و متوسط ​​مقدار BTC منتقل شده تقریباً دو برابر بهترین دوره های چرخه قبلی است.

glassnode

حجم کل انتقال / منبع: Glassnode

علاوه بر این، این امر با کاهش حجم معاملات در صرافی ها اتفاق می افتد، همانطور که در بخش اول ذکر شد. تحلیلگر زنجیره ای موسوم به @mskvsk در توئیت اخیر خود به این موضوع اشاره کرد و اظهار داشت:

«مقدار بی سابقه ای بیت کوین در 2 هفته گذشته منتقل شده است. اتفاقی در حال رخ دادن است. ممکن است زودتر از آنچه فکر می کنیم به بالاترین قیمت تاریخی برسیم.»

 

 

منبع: beincrypto

400-0730-09-01264

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

مدیر عامل FTX در انتخابات 2024 آمریکا

مدیر عامل FTX می گوید که ممکن است در انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا «بیش از ۱۰۰ میلیون دلار» هزینه کند

سام بنکمن – فرید، مدیر اجرایی صرافی رمزارز FTX، روز سه شنبه گفت که ممکن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید