یکشنبه , آذر 7 1400
بیت کوین

تعداد نهنگ های بزرگ بیت کوین با سرعت هشدار دهنده ای کاهش می یابد – این به چه معناست

نکات کلیدی

  • روند صعودی درخشان اخیر بیت کوین مدل S2F ارائه شده توسط PlanB را دنبال کرده است.
  • برخی معیارهای نزولی وجود دارد و داده های گلس نود نشان می دهد که نهنگ های بیت کوین در حال کاهش هستند.
  • با این حال، نهنگ های کوچکتر در حال افزایش هستند و حتی داده ها نشان می دهند فشار فروش پایین است.

بیت کوین در این ماه روند صعودی گسترده ای را طی کرده است. رمزارز پیشگام در ماه اکتبر 38.9% افزایش یافته است. قیمت این رمزارز از سطح 60000 دلار که آخرین بار در آوریل بدان دست یافت، گذشته است و به نظر می رسد بالاترین رکورد تاریخی قبلی خود را هدف قرار داده است. قیمت بیت کوین در حال حاضر حدود 64079 دلار است.

TradingView

نمودار BTCUSD ارائه توسط TradingView

به نظر می رسد بازار به همان شیوه ای عمل می کند که تحلیلگری با نام مستعار PlanB، خالق مدل ارزش گذاری سهام به جریان (S2F) بیت کوین پیش بینی کرده بود. پیش بینی PlanB در ماه ژوئن، زمانی که بیت کوین در حدود 43000 دلار معامله می شد، این بود که بیت کوین در بدترین سناریو با قیمت 63000 دلار معامله خواهد شد و در نهایت تا دسامبر قیمت آن از 6 رقم عبور می کند. قابل ذکر است که پیش بینی قیمت های وی برای ماه های آگوست و سپتامبر نیز به حقیقت پیوست.

PlanB در ماه ژوئن گفت:

«بدترین سناریوی من برای 2021 (قیمت/بر اساس زنجیره): اوت> 47 هزار، سپتامبر> 43 هزار، اکتبر> 63 هزار، نوامبر> 98 هزار، دسامبر> 135 هزار.»

با وجود احساسات بسیار صعودی بازار، یک معیار نشان می دهد که نهنگ های بزرگ بیت کوین در حال کاهش هستند. همانطور که اولین بار توسط کالین وو روزنامه نگار رمزارز اشاره شد، داده های گلس نود نشان داد که تعداد «نهنگ های بیت کوین» (اصطلاحی برای توصیف سازمان ها یا اشخاصی که دارایی های بزرگ بیت کوین را در اختیار دارند) که بیش از 10000 بیت کوین را هولد نموده اند در کمترین حد تاریخی خود یعنی سطح 82 قرار داشت.

با این حال، وو خاطرنشان می کند که نهنگ های کوچکتر (کیف پول هایی که بین 100 تا 1000 BTC در اختیار داشتند) در پنج هفته گذشته به گزارش سانتیمنت – یک پلتفرم تجزیه و تحلیل رفتار رمزارز – به طور قابل توجهی افزایش یافته است. در حالی که کاهش نهنگ های بزرگ برای بازار کاملاً نگران کننده است، نظاره کنندگان از این واقعیت که نهنگ های کوچکتر در حال افزایش هستند احساس آرامش می کنند.

یکی دیگر از معیارهای صعودی، کاهش فشار فروش در بازار است که توسط کی یونگ جو، مدیرعامل وب سایت تحلیل زنجیره ای بیت کوین Cryptoquant مطرح شد. وی در توئیت اخیر خود به این موضوع اشاره می کند که درست مانند نقاط شروع روند صعودی در سال گذشته، فشار فروش بالقوه نسبتاً ضعیف است. او با اشاره به وجود تعداد زیادی از استیبل کوین ها در صرافی های رمزارز، ادعای خود را تأیید می کند و می گوید امیدوار است که آنها موجب افزایش قیمت ها شوند.

در همین حال، افزایش بیت کوین عمدتاً به تصویب SEC برای ETF بیت کوین نسبت داده شده است. در حالی که ناظران پیش تر همه برنامه ها را رد می کردند، انتظار می رود این واقعیت که آنها ETF  استراتژی بیت کوین ProShares را تصویب کرده اند، قیمت بیت کوین را افزایش دهد.

در مقایسه با رمزارز پیشگام، عملکرد بازار آلتکوین های برتر از جمله اتریوم، کاردانو، XRP و سولانا اخیراً بسیار آرام بوده است. تنها استثنای موجود، بایننس کوین (BNB) است که در 7 روز گذشته پس از اطلاعیه بایننس مبنی بر راه اندازی صندوق یک میلیارد دلاری حمایت از اکوسیستم، 12.7% افزایش یافته است.

 

 

منبع: zycrypto

400-0758-09-01292

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

افزایش سرمایه گذاری رمزارز تراست بیت کوین گری اسکیل (GBTC) توسط مورگان استنلی

غول بانکداری ایالات متحده، مورگان استنلی، سرمایه گذاری تراست بیت کوین گری اسکیل را به طرز چشمگیری افزایش می دهد

غول بانکداری مورگان استنلی به طور قابل توجهی هولدینگ های خود را از محصول سرمایه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید