جمعه , خرداد 6 1401
تیتر خبرها
هکرهای کره شمالی

هکرهای کره شمالی سال گذشته 400 میلیون دلار رمزارز سرقت کردند – اتر 58% از وجوه سرقت شده را تشکیل می دهد.

هکرهای کره شمالی سال گذشته در حداقل هفت حمله بزرگ به پلتفرم های رمزارز، به ارزش حدود 400 میلیون دلار رمزارز را سرقت کردند. شرکت تجزیه و تحلیل داده های بلاکچین Chainalysis می گوید: «تنها 20% از وجوه دزدیده شده بیت کوین بود… و برای اولین بار اتر با 58%، عنوان اکثریت وجوه سرقت شده را به خود اختصاص داد.»

هکرهای کره شمالی سال گذشته 400 میلیون دلار رمزارز سرقت کردند

پلتفرم تجزیه و تحلیل بلاکچین Chainalysis، تحلیلی را در مورد هکرهای کره شمالی و دارایی های رمزارز غیرقانونی آنها منتشر کرد. این شرکت توضیح داد:

مجرمان سایبری کره شمالی در سال 2021 یک سال فوق العاده را تجربه کردند و حداقل هفت حمله به پلتفرم های رمزارز انجام دادند و از آن طریق در سال گذشته نزدیک به 400 میلیون دلار دارایی دیجیتال به دست آوردند.

این شرکت توضیح داد: «این حملات عمدتاً شرکت های سرمایه گذاری و صرافی های متمرکز را هدف قرار دادند.»

Chainalysis افزود: هکرها «از فریب های فیشینگ، سوء استفاده از کد، بدافزار و مهندسی اجتماعی پیشرفته» برای انتقال وجوه از کیف پول های داغ شرکت ها به آدرس های تحت کنترل جمهوری دموکراتیک خلق کره (DPRK) استفاده کردند، و توضیح داد:

هنگامی که کره شمالی کاستدی این وجوه را به دست آورد، آنها یک فرآیند پول شویی دقیق را برای مخفی سازی و برداشت پول آغاز کردند.

Chainalysis اشاره کرد که «در سال 2021، فعالیت هک کره شمالی بار دیگر افزایش یافت. از سال 2020 تا 2021، تعداد هک های مرتبط با کره شمالی از چهار به هفت جهش کرد و ارزش وجوه به دست آمده از این هک ها 40% افزایش یافت.

هک های مرتبط با کره شمالی بر اساس ارزش کل هک شده و تعداد کل هک ها

هک های مرتبط با کره شمالی بر اساس ارزش کل هک شده و تعداد کل هک ها

این شرکت همچنین توضیح داد که بیت کوین اکنون کمتر از یک چهارم رمزارزهای سرقت شده توسط کره شمالی را تشکیل می دهد و افزود:

در سال 2021، تنها 20% از وجوه دزدیده شده بیت کوین بود، در حالی که 22% یا توکن های ERC-20 یا آلتکوین بودند. و برای اولین بار، اتر عنوان اکثریت وجوه سرقت شده را با 58% به خود اختصاص داد.

سهم وجوه سرقت شده توسط جمهوری دموکراتیک خلق کره بر اساس نوع کوین

سهم وجوه سرقت شده توسط جمهوری دموکراتیک خلق کره بر اساس نوع کوین

این شرکت در پایان گفت: «بیش از 65% از وجوه سرقت شده توسط جمهوری دموکراتیک خلق کره در سال جاری از طریق میکسرها پول شویی شده است، که نسبت به سال 2020، 42% و نسبت به سال 2019، 21% افزایش یافته است، که نشان می دهد این عوامل تهدید هر سال رویکرد هوشیارانه تری در پیش گرفته اند.»

 

 

منبع: news.bitcoin

400-1054-09-01490

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

مدیر عامل FTX در انتخابات 2024 آمریکا

مدیر عامل FTX می گوید که ممکن است در انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا «بیش از ۱۰۰ میلیون دلار» هزینه کند

سام بنکمن – فرید، مدیر اجرایی صرافی رمزارز FTX، روز سه شنبه گفت که ممکن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید