سه شنبه , بهمن 11 1401
تیتر خبرها
ورورد NFT ها به اینستاگرام

مارک زاکربرگ می گوید NFT ها به اینستاگرام می آیند

مدیر عامل متا در SXSW شایعات مبنی بر ورود اینستاگرام به بازی NFT را تأیید کرد.

خلاصه

  • زاکربرگ گفت که تصور می کند کاربران بتوانند از لباس های آواتارهای دیجیتالی خود، NFT بسازند.
  • او تأیید کرد که NFT ها به اینستاگرام می آیند، اما مشخص نکرد که چه زمانی ممکن است این اتفاق بیفتد.

مارک زاکربرگ، مدیر عامل شرکت مادر اینستاگرام یعنی متا، روز سه شنبه تأیید کرد که توکن های غیرقابل تعویض، که بیشتر تحت عنوان NFT شناخته می شوند، به این اپلیکیشن اشتراک گذاری تصویر و ویدیو می آیند.

زاکربرگ این خبر را در کنفرانس SXSW اعلام کرد، اما تاریخ مشخصی برای زمان انتشار NFT ها در اینستاگرام ارائه نکرد.

در SXSW، مارک زاکربرگ فقط گفت که «امیدوارم» در ماه های آینده بتوانید NFT ها را در اینستاگرام ضرب کنید.

– کیسی نیوتن (@CaseyNewton) 15 مارس 2022

شایعات این خبر ماه هاست که در حال انتشار هستند و بسیاری پیش بینی می کنند که کاربران می توانند NFT های جدیدی را در اینستاگرام ضرب کنند و آنهایی را که از پیش در مجموعه خود دارند به اشتراک بگذارند.

زاکربرگ در طول سخنرانی خود گفت که امیدوار است روزی کاربران بتوانند لباس های آواتارهای دیجیتالی خود را به عنوان NFT ضرب کنند، اما اذعان داشت که هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد تا این اتفاق بیفتد.

البته این اولین تلاش زاکربرگ در عرصه فناوری بلاکچین نیست. در سال 2019، این مدیرعامل سعی کرد رمزارزی به نام لیبرا را راه اندازی کند، اما این تلاش در مواجهه با ضربه های شدید سیاسی و نظارتی با شکست مواجه شد.

تعدادی از اعضای موسس انجمن موسوم به انجمن لیبرا پس از فشار سناتورهای آمریکایی شرود براون (D-OH) و برایان شاتز (D-HI) پروژه را طی چند ماه پس از اعلام آن ترک کردند. تا ژانویه 2022، لیبرا که در آن زمان دیم نامیده می شد، کاملاً از بین رفته بود.

اخیراً، در یک رویداد مجازی در اکتبر گذشته، زاکربرگ اعلام کرد که فیس بوک به متا تغییر نام می دهد و گفت که تمرکز آن بر فعال سازی متاورس و کمک به افراد برای برقراری ارتباط خواهد بود.

سرمایه گذاران به اخبار تغییر نام فیس بوک و چرخش به متاورس واکنش ضعیفی نشان داده اند. از زمان اعلام این خبر، سهام متا بیش از 20% کاهش یافته است.

به نظر می رسد اخبار روز سه شنبه درباره NFT های اینستاگرام واکنش کمی از سوی سرمایه گذاران داشته است. سهام متا در آن روز حدود 3% افزایش یافت در حالی که رشد بازار کلی نیز تقریباً به همان میزان بود.

 

 

منبع: decrypt

400-1257-09-01630

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید