جمعه , خرداد 19 1402
تیتر خبرها
NFT

Quik.com می گوید دامنه های NFT بخش بزرگی از وب 3.0 خواهند بود

دامنه های بلاکچین توسط NFT های واحد نشان داده می شوند که دو ایده اصلی را با هم ترکیب می کنند: از آنها می توان برای میزبانی وب سایت ها با استفاده از IPFS و همچنین به عنوان آدرس کیف پول رمزارز استفاده کرد.

دامنه های سنتی برخی از با ارزش ترین دارایی های اینترنت بوده اند؛ به عنوان مثال، نام دامنه LasVegas به قیمت بیش از 90 میلیون دلار در سال 2005 به یک شرکت مسافرتی لاس وگاس فروخته شد. در سال 2019، Voice.com به قیمت 30 میلیون دلار فروخته شد، در حالی که Crypto.com به قیمت تقریباً 12 میلیون دلار در سال 2018 توسط Monaco، یک شرکت ویزای رمزارز خریداری شد.

اگرچه این اعداد و ارقام باعث تعجب می شود، اما هیچ یک از این شرکت ها مالک این دامنه ها نیستند. این نام های دامنه صرفاً از یک رجیستری دامنه اجاره می شوند. و باید با پرداخت هزینه سالیانه رجیستر خود را تمدید کنند، یا در صورت فراموشی پرداخت، دامنه به بازار باز می گردد.

حتی مواردی وجود داشته است که رجیستر‌کننده ها، عمدتاً گمنام، دامنه های در حال انقضا را با خرید خودکار آنها در لحظه انقضا شکار می کنند و تلاش می نمایند تا با مبلغ هنگفتی مجدداً آنها را به خریدار اصلی یا در بازار آزاد به فروش برسانند.

این موضوع در مورد دامنه های بلاکچین صدق نمی کند. دامنه های NFT در مقایسه با مدل مبتنی بر هزینه تمدید سالانه نام های دامنه سنتی وب 2.0، خریدهای یک باره هستند. آنها 100% متعلق به کاربر هستند و توسط هیچ سازمان متمرکزی مانند Google Domains یا GoDaddy سانسور یا کنترل نمی شوند.

با این حال، آنچه که دامنه های NFT را جالب می کند، سطح عملکردی است که ارائه می دهند.

چه چیزی دامنه های بلاکچین را منحصر به فرد می کند؟

در اینجا اصول اولیه دامنه های رمزارز آمده است:

شما می توانید دامنه های NFT را خریداری کنید، آنها را نگه دارید و مانند سایر NFT ها و نام های دامنه معمولی بفروشید.

آنها همچنین به عنوان آدرس های کیف پول رمزارز عمل می کنند و به هر کسی اجازه می دهند به جای آدرس های پیچیده کیف پول رمزارز، رمزارز را مستقیماً شبیه Quik.metaverse برای شما ارسال کنند.

آنها به عنوان نام های دامنه برای وب سایت شما با استفاده از IPFS عمل می کنند.

به طور خلاصه، دامنه های بلاکچین به یکی از مسائل اصلی که بازیکنان وب 3.0 در تلاش برای حل آن هستند می پردازد: ارائه مالکیت مستقیم به کاربران نهایی بدون هیچ واسطه ای.

و بازیکنانی مانند کوئیک (Quik) چند مزیت متمایز ارائه می دهند:

کوئیک ساده ترین بازار دامنه های بلاکچین در جهان است که به شما امکان می دهد دامنه های NFT را به راحتی و به سرعت و بدون حضور هیچ شخص ثالثی ضرب، لیست، خرید و فروش کنید.

کوئیک زیرساختی را ارائه می دهد که به شما کمک می کند کسب و کار خود را از وب 2.0 به بلاکچین منتقل کنید.

کوئیک قصد دارد افزونه وب خود را در آینده راه اندازی کند که به کاربران در استفاده از دامنه های NFT به عنوان آدرس های کیف پول و وب کمک می کند.

خرید دامنه های بلاکچین در کوئیک

کوئیک یک بازار دامنه های بلاکچین را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد هویت دیجیتالی خود را بسازید و صاحب آن شوید که به شکل دادن به آینده وب 3.0 کمک می کند.

کوئیک با مجموعه ای از پسوندهای دامنه بلاکچین که برای ضرب در دسترس هستند راه اندازی شده است، که از آن جمله می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • .NFT
  • .bored
  • .chain
  • .shib
  • .metaverse
  • .doge
  • .web3
  • .address
  • .btc

 

کاربران می توانند هر شرایطی را که انتخاب می کنند برای این افزونه ها جهت ضرب دامنه های NFT اعمال کنند. کاربران همچنین می توانند در پلتفرم به جستجوی نام های دامنه NFT موجود بپردازند که توسط همتایان لیست شده اند و سپس آنها را به لجر عمومی منتقل کنند.

علاوه بر این، کوئیک کاربران را قادر می سازد تا با استفاده از تراکنش های بلاکچین، نام های دامنه سنتی را در پلتفرم لیست کرده یا خریداری کنند تا کل فرآیند شفاف تر و ایمن تر شود.

دامنه های NFT فعلی در کوئیک در حال حاضر مبتنی بر بلاکچین اتریوم هستند، با این حال، کوئیک قصد دارد در آینده دامنه های NFT بیشتری را روی بلاکچین های مختلف مانند زنجیره هوشمند بایننس و گیت چین راه اندازی کند.

کوئیک دامنه های بلاکچین را مستقیماً به کسب و کارها و افراد برای خرید یک باره و بدون هزینه تمدید یا گس ارائه می دهد.

زمانی که کوئیک افزونه وب خود را راه اندازی کند، یک دامنه بلاکچین کوئیک به عنوان یک نام کاربری جهانی، یک آدرس رمزارز، و یک URL وب سایت غیرمتمرکز عمل خواهد کرد. می توانید با مراجعه به وب سایت رسمی Quik.com درباره دامنه های NFT کوئیک اطلاعات بیشتری کسب کنید.

کوئیک راه جدیدی برای معامله دامنه های بلاکچین با امنیت، شفافیت، ناشناس بودن و کارایی بیشتر ارائه می دهد. امروز مالکیت دامنه های رمزارز را درخواست کنید تا با کوئیک، یک بلوک سازه از اینترنت آینده را برای خود تضمین نمایید.

 

 

منبع: coinnounce

401-0302-09-01760

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید