شنبه , مهر 1 1402
تیتر خبرها
مونرو

مونرو با افزایش 10 درصدی قیمت XMR از رکود بازار رمزارز سرپیچی می کند – گام بعدی چیست؟

الگوی فنجان و دسته قیمت XMR، پیش بینی قیمت جسورانه 10000 دلاری را برای سال 2023 به همراه دارد.

رمزارز متمرکز بر پرایوسی مونرو (XMR) در هفته گذشته در مقایسه با کاهش 8.5 درصدی بازار رمزارز در مدت مشابه، نزدیک به 9.5% افزایش یافت. علاوه بر این، جفت XMR/USD از خط روند مقاومت قدرتمند چند ماهه عبور کرده است که نشان دهنده صعود بیشتر در آینده است.

پرایس اکشن XMR

قیمت XMR در 10 آوریل 0.87% نسبت به بالاترین قیمت دو ماهه خود یعنی 245 دلار که یک روز قبل ثبت شده بود، کاهش یافت. با این حال، این رمزارز همچنان در تایم فریم هفتگی از رقبای اصلی خود، از جمله بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) بهتر عمل کرد.

گمانه زنی ها در مورد شرکت هایی که از مونرو برای دور زدن تحریم ها استفاده می کنند می تواند جذابیت آن را در بین سرمایه گذاران افزایش دهد. در همین حال، گروه تحقیقاتی آمریکایی بروکینگز ماه گذشته هشدار داد که مونرو، اولین نمونه در ردیف کوین های پرایوسی، می تواند «به عنوان بخشی از طرح فرار از تحریم ها استفاده شود.»

بروکینگز توضیح داد: «در نتیجه مشکلات موجود در زمینه ردیابی افراد حاضر در تراکنش های کوین پرایوسی.»

«سازمان امور مالیاتی مبلغ 625000 دلار را به افرادی پیشنهاد کرده است که بتوانند حفاظت پرایوسی مونرو، زی کش و سایر رمزارزهای مشابه را بشکنند.»

ارزش بازار مونرو از فوریه تقریباً 85% افزایش یافته و به 4.30 میلیارد دلار رسیده است. در حالی که اندیکاتورهای تکنیکال نشان می دهد که این میزان می تواند در سه ماهه دوم رشد بیشتری داشته باشد.

chart

ارزش بازار XMR از فوریه. منبع: CoinMarketCap

نقش آفرینی بریک اوت تکنیکال

در این هفته، XMR از یک خط روند شیب دار نزولی که از می 2021 تلاش های صعودی را محدود کرده بود، عبور کرد.

جالب اینجاست که خط روند به نظر یک الگوی پرچم گاوی است، در ترکیب با یک خط روند پایین تر موازی که به عنوان حمایت عمل می کند. یک اصل اساسی پرچم های گاوی این است که قیمت را در جهت روند صعودی قبلی خود (که «میله پرچم» نامیده می‌شود) پیش می برند، که پس از شکست قاطعانه به سمت صعودی انجام می گیرد.

chart1

نمودار قیمت هفتگی XMR/USD که نشان دهنده «پرچم گاوی» است. منبع: TradingView

به عنوان یک قاعده، هدف بالای پرچم گاوی معمولاً مجموع نقطه بریک اوت و ارتفاع میله پرچم است. به این ترتیب XMR در مسیر 480 دلار قرار می گیرد که تقریباً 110% از قیمت امروزی نزدیک به 235 دلار افزایش یافته است.

با این حال، تحلیلگر مستقل بازار، دان یاکا، استدلال می کند که در تایم فریم های طولانی تر، اگر یک الگوی کلاسیک «فنجان و دسته» تشکیل شود، قیمت XMR می تواند به 10000 دلار برسد.

chart2

نمودار قیمت روزانه XMR/USD که نشان دهنده الگوی فنجان و دسته است. منبع: Don Yakka/TradingView

الگوهای فنجان و دسته، الگوهای تداوم صعودی هستند که در آن «فنجان» نشان دهنده روند قیمت U شکل، شامل دوره ای از اصلاح قوی و به دنبال آن یک بازیابی به همان اندازه قاطع، و «دسته» تشبیهی از یک اندیکاتور تثبیت، مانند «پرچم» یا «قلاب» است.

الگوی فنجان و دسته پس از عبور قیمت از سطح مقاومت خود از بین می رود. هدف بریک اوت پس از محاسبه حداکثر ارتفاع الگو و افزودن آن به نقطه بریک اوت اندازه گیری می شود.

با این وجود، کوین های پرایوسی مانند مونرو به دلیل افزایش فشار نظارتی از سوی چندین دولت در سراسر جهان، همچنان با خطرات نزولی روبرو هستند.

 

منبع: cointelegraph

401-0131-09-01669

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید