پنجشنبه , تیر 3 1400
سرمایه گذاری بیت کوین مایکرواستراتژی

مایکرواستراتژی سرمایه گذاری بیت کوین خود را دو برابر خواهد کرد

مایکرواستراتژی بزرگترین پشتیبان شرکتی بیت کوین در بین سایر شرکت های سهامی عام در جهان است

مایکرواستراتژی علی رغم متحمل شدن خسارات ناشی از سقوط بیت کوین در ماه مه، اعلام کرده است که قصد دارد 400 میلیون دلار برای خریداری بیت کوین بیشتر جمع آوری کند.

شرکت مایکرواستراتژی به مدیریت مایکل سیلور، این خبر را از طریق بیانیه مطبوعاتی در روز دوشنبه 7 ژوئن اعلام کرد، یعنی فقط چند ساعت پس از آنکه از طریق یک گزارش اعلام شد که این شرکت انتظار دارد در سه ماهه منتهی به 30 ژوئن متحمل خسارات ناشی از کاهش ارزش شود.

بر اساس گزارش مذکور، این شرکت انتظار دارد با 248.5 میلیون دلار ضرر مواجه شود که دلیل آن سقوط ارزش بیت کوین می باشد که از ماه فوریه با توجه به تعداد 92.079 بیت کوین موجود در ترازنامه، تقریباً تا 55% در کاهش سهام شرکت تأثیر داشته است.

مایکرواستراتژی بزرگترین پشتیبان شرکتی بیت کوین در بین سایر شرکت های سهامی عام در جهان است که تصمیم گرفته است با وجود سقوط اخیر، موجودی بیت کوین خود را دو برابر کند و این امر نشان دهنده افزایش علاقه به رمزارز در دنیای شرکت ها است.

مایکرواستراتژی به بیت کوین اعتقاد دارد

مایکل سیلور مدتهاست از فناوری رمزارز و بلاکچین پشتیبانی می کند و سرمایه گذاری های او و شرکت تحت مدیریت وی در این اکوسیستم، او را به یک شخصیت سرشناس در جامعه رمزارز تبدیل کرده است.

سیلور که در کنفرانس بیت کوین سال 2021 در میامی به ایراد سخنرانی پرداخت، صحنه را با شخصیت هایی مانند جک دورسی، تونی هاوک و فلوید می ودر جونیور به اشتراک گذاشت تا در مورد دلایل خود برای این دیدگاه بسیار صعودی درباره بیت کوین و آنچه که برای رمزارز در آینده انتظار دارند صحبت کند.

سیلور به بیت کوین اشاره کرد و آن را «دارایی برتر نژاد بشر» خواند، زیرا به عنوان كاتالیزوری برای ارائه حقوق مالكیت به 8 میلیارد نفر عمل می کند. وی همچنین با بیان موارد زیر به نگرانی های زیست محیطی پیرامون استخراج بیت کوین پرداخت:

«من فکر می کنم بیت کوین یک فناوری خارق العاده، خلاقانه و ​​مفید برای کل صنعت انرژی است. وقتی آن را مطالعه کردم، متوجه شدم که این بالاترین مقدار استفاده از انرژی متناوب است. این بالاترین مقدار استفاده از انرژی های تجدیدپذیر است. این بالاترین مقدار استفاده از انرژی هدر رفته یا باقی مانده است. و این بالاترین مقدار استفاده از انرژی است، نقطه. این راه حلی برای توسعه نیروگاه های برق در مکان های دوردست، افزایش کارایی نیروگاه ها و کاهش هزینه ها است… من فکر می کنم اگر دنیا آن را درک کند، از آن استقبال خواهد نمود.»

وی همچنین، تصمیم مایکرواستراتژی برای دریافت وام جهت خریداری بیت کوین بیشتر را یک «پیشرفت بزرگ» برای تبدیل وجه نقد شرکت از یک بدهی به دارایی ای دانست که می تواند بیش از درصد پرداخت شده برای وام مذکور رشد کند، و این یک استراتژی مناسب برای کسب سود است.

 سیلور در تلاش است تا استخراج کنندگان را در کنار یکدیگر جمع کند

همزمان با افزایش نگرانی ها در مورد تأثیرات زیست محیطی استخراج بیت کوین، سیلور خود را موظف دانست که یک شورای استخراج بیت کوین را برای ارتقای استخراج پایدار و افزایش شفافیت در صنعت تشکیل دهد.

این ابتکار از سوی استخراج کنندگان رمزارز مانند Argo ، Blockcap ، Core Scientific ، Galaxy Digital ، Hive ، Hut 8 Mining ، Marathon Digital Holdings و Riot Blockchain، که برخی از تأثیرگذارترین شرکت ها در فضای رمزارز به شمار می رود، مورد حمایت واقع شده است.

در حالی که نگرانی هایی در بین کمال گرایان رمزارز در مورد احتمال افزایش تمرکز تصمیم گیری در این صنعت وجود دارد، پیتر وال مدیر عامل شرکت Argo Blockchain با بیان این موارد نگرانی ها را برطرف کرد:

«ما در مورد کد بیت کوین یا اندازه بلاک یا هر چیزی که مربوط به تغییر ماهیت بیت کوین است صحبت نمی کنیم، ما همه بیت کوین را به عنوان یک سیستم بدون مجوز و غیر متمرکز دوست داریم.»

در حالی که رسانه ها از هر فرصتی برای اشاره به نگرانی های زیست محیطی به عنوان نقطه ضعف رمزارز استفاده می کنند، ابتکارات در زمینه مبارزه با سوء تعبیرها در مورد رمزارز در بین شرکت های رمزارز محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند.

کوین بیس، یکی از بزرگترین صرافی های رمزارز در جهان، اخیراً اعلام کرده است که تلاش های رسانه ای خود را برای مبارزه با اطلاعات غیرقانونی پیرامون رمزارز افزایش می دهد، و در عین حال منابع آموزشی را در اختیار سرمایه گذاران و افراد علاقه مند به رمزارز قرار می دهد.

 

 

منبع: blockonomi

400-0323-09-00982

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

بازار رمزارز

هنگامی که خواب بودید چه تغییراتی در بازار رمزارز رخ داد – 22 ژوئن

چکیده بیت کوین (BTC) به کف محدوده و نزدیک به قیمت 31000 دلار سقوط کرده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید