سه شنبه , بهمن 11 1401
تیتر خبرها
ماین کرفت مایکروسافت با «NFT Worlds» در پالی گان به وب 3 می رود

ماین کرفت مایکروسافت با «NFT Worlds» در پالی گان به وب 3 می رود

دو توسعه دهنده غیروابسته به مایکروسافت، یک لایه بلاکچین بر روی ماین کرفت ساخته اند.

بازی ویدئویی ماین کرفت که به سبک سندباکس می باشد و در سال 2011 منتشر شد، به لطف چند توسعه دهنده غیر وابسته به مایکروسافت، به روزرسانی وب 3 را دریافت می کند.

NFT Worlds پروژه ای است که بر روی سرورهای ماین کرفت شخص ثالث با یک پوشش مبتنی بر پالی گان ساخته شده است. پالی گان یک سایدچین اتریوم است که کارمزدهای گس (یعنی کارمزد تراکنش) کمتری را برای کاربران ارائه می دهد. لایه بلاکچین NFT Worlds در ماین کرفت به بازیکنان این امکان را می دهد که به ویژگی های وب 3 دسترسی داشته باشند، مانند یک فروشگاه آنلاین که در آن می توانند با استفاده از توکن $WRLD ERC-20 آیتم هایی را برای تجربه ماین کرفت خود خریداری کنند.

برخی از نرم افزارهای ماین کرفت منبع باز هستند، به این معنی که هر کسی که دانش تکنیکال مناسبی داشته باشد می تواند بر اساس آن کار کند. و ماین کرفت مانند رقیب خود Roblox، که دارای یک بازار مجازی قوی و ارز دیجیتال (غیر رمزارز) انحصاری خود به نام Robux است، اقتصاد مناسبی ندارد. NFT Worlds، تجربه متاورس در یک بازی موجود را در اختیار بازیکنان قرار می دهد، که خبر بزرگی برای طرفداران ماین کرفت و کلکسیونرهای NFT است.

امکان خرید $WRLD درون بازی، تراکنش ها و لایه P2E $WRLD به زودی عرضه می شود. کاملاً آسان، و بدون نیاز به گس برای خرج کردن/تراکنش $WRLD در دنیای NFT.

در این ویدئوی نمایشی، ما یک «فروشگاه» ساده با استفاده از لایه $WRLD ساختیم و یک اپل درون بازی با $WRLD خریدیم. pic.twitter.com/8XjCuzdkTG

– NFT Worlds (@nftworldsNFT) 12 فوریه 2022

NFT ها – توکن های منحصر به فرد مبتنی بر بلاکچین که مالکیت بر یک دارایی را نشان می دهند، می توانند به اشکال مختلفی ارائه شوند. در مورد NFT Worlds، NFT ها قطعاتی از زمین مجازی هستند. 10000 جهان مختلف وجود دارد که از نظر ظاهری متفاوت هستند، از تندراهای برفی گرفته تا جزایر جنگلی و آتشفشان های عظیم. قیمت کف فعلی – یا پایین ترین قیمت برای خرید فوری بدون مناقصه – برای یک قطعه زمین، 14.5 اتریوم یا حدود 38150 دلار است.

از زمانی که مایکروسافت در سال 2014، Mojang Studios را که توسعه دهنده ماین کرفت می باشد به قیمت 2.5 میلیارد دلار خرید، پایگاه بازیکنان ماین کرفت رشد کرده است. این بازی در سال 2020 دارای 131 میلیون کاربر فعال ماهانه و در سال 2021 دارای بیش از 141 میلیون کاربر فعال ماهانه بود.

NFT Worlds نیز شاهد افزایش علاقه بوده است و گزارش می دهد که بیش از 26000 ساعت بازی در سرور آزمایشی در یک دوره سه روزه در این ماه ثبت شده است. و از ژانویه تا فوریه امسال، میانگین قیمت یک NFT World پس از ماه ها رکود به طور ناگهانی 10 اتریوم (26000 دلار) افزایش یافت.

در حالی که برخی ممکن است از پرداخت بیش از 40000 دلار برای یک قطعه زمین مجازی خودداری کنند، اما بازی متاورس اتریوم رقیب یعنی سندباکس اغلب قیمت های بسیار بالاتری دارد. در ماه دسامبر، شخصی 450000 دلار برای یک قطعه کوچک از زمین مجازی در کنار ملک رپر اسنوپ داگ در سندباکس پرداخت.

در مقایسه با سندباکس – که اقتصاد آن توسط توکن $SAND اداره می شود – دارایی های NFT Worlds به طور تصاعدی بزرگتر هستند.

در واقع، ArkDev، یکی از بنیانگذاران NFT Worlds، روز چهارشنبه در فضای توئیتر گفت که «نگرانی هایی در مورد بزرگ بودن جهان ها وجود دارد.»

در اینجا مقایسه اندازه قابل بازی 1 جهان NFT World در مقابل سندباکس و دیسنترالند ارائه شده است.

این یک شوخی نیست.

اگر به این فکر هستید که پروژه متاورس خود یا متاورس جامعه خود را در کجا بسازید…

ما فکر می کنیم می دانید چه کسی را انتخاب کنید pic.twitter.com/T92yeUMrIK

– NFT Worlds (@nftworldsNFT) 4 ژانویه 2022

Temptranquil، یکی از بنیانگذاران NFT Worlds اضافه کرد که «بدون وجود نوعی سیستم حمل و نقل یا پورتال، بازیکنان نمی توانند در سراسر یک قطعه زمین در بازی حرکت کنند.»

در زمینه پیشرفت های آتی، تیم NFT Worlds می خواهد با استفاده از EIP-2771، یک اینترفیس که می تواند «تراکنش های بزرگ» ارزان تری را در اتریوم امکان پذیر نماید، هزینه گس را برای تجربه بازی تا حد امکان کاهش دهد و آن را «تسهیل» نماید. NFT Worlds همچنین می خواهد یک «خانه حراج جهانی» ایجاد کند که به عنوان بازار آنلاین آنها عمل خواهد نمود.

بنیانگذاران تصمیم گرفتند از ماین کرفت استفاده کنند زیرا مایکروسافت در مقایسه با رقبایی مانند Roblox، شرایط بهتری برای توسعه دهندگان فراهم می کند و سختگیری کمتری دارد.

ArkDev گفت: «ماین کرفت یک سیستم توسعه بازی واقعاً بزرگ و پر رونق دارد.»

به نظر می رسد مایکروسافت از تفکر متاورس به طور گسترده تری حمایت می کند، و خرید Activision Blizzard به ارزش 68.7 میلیارد دلار توسط آن در ماه گذشته طبق بیانیه مطبوعاتی منتشر شده در آن زمان، تا حدی با هدف کمک به توسعه «ساخت بلاک ها برای متاورس» انجام شده است.

اما ساخت یک دنیای وب 3 بر روی یک بازی متمرکز موجود که متعلق به یک شرکت میلیارد دلاری است، خالی از خطر نیست. ArkDev و Temptranquil به خوبی از این احتمال که ممکن است توسط مایکروسافت «نابود شوند» آگاه هستند، به این معنی که مایکروسافت می تواند پروژه آنها را در هر زمانی با اقدامات قانونی متوقف کند.

برای جلوگیری از این امر، آنها ارتباط نزدیکی با نمایندگان مایکروسافت دارند تا مطمئن شوند که آنها توافقنامه مجوز کاربر نهایی (EULA) ماین کرفت را در هیچ مرحله ای از توسعه نقض نمی کنند.

EULA ماین کرفت بیان می کند که هیچ فردی مجاز نیست «از آنچه ما ساخته ایم بهره برداری تجاری کند» یا «سعی کند از آنچه که ما ساخته ایم درآمد کسب نماید»، قوانینی که می تواند در آینده علیه NFT Worlds اعمال شود.

Tranquil در فضای توئیتر گفت: «ما با تیم اجرای IP آنها رابطه کاری تنگاتنگی داریم. آنها دائماً در دیسکورد ما هستند، به نوعی چت ما را بررسی می کنند، و ما با آنها جلساتی برگزار می کنیم.»

همانطور که گفته شد، مشخص نیست که آیا مایکروسافت این پروژه را تأیید می کند یا خیر.

Tranquil گفت: «آنها در حاشیه به تماشای ما می پردازند – نه مانند یک چراغ سبز رسمی – اما من فکر می کنم از نظر آنها ما بهترین گزینه ای هستیم که از محصول آنها استفاده می کند.»

تیم جهانی اجرای IP ماین کرفت هنوز به درخواست Decrypt برای اظهار نظر پاسخ نداده است.

 

 

منبع: decrypt

400-1215-09-01588

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید