یکشنبه , مرداد 23 1401
تیتر خبرها
متاورس

به گفته مورگان استنلی، متاورس موضوع سرمایه گذاری بزرگ بعدی است

بانک سرمایه گذاری مورگان استنلی در یادداشتی خطاب به سرمایه گذاران در روز پنجشنبه اعلام کرد که متاورس اکنون موضوع سرمایه گذاری بزرگ بعدی است. استراتژیست های این بانک معتقدند که این مفهوم جایگزین واقعیت، مورد علاقه ی شرکت هایی مانند متا (فیس بوک سابق) و مایکروسافت، که در حال تلاش برای درک این مفهوم هستند، واقع شده اند. برخی از این شرکت ها در حال حاضر در این عرصه سرمایه گذاری کرده اند.

«متاورس» مفهوم جدید پرآوازه

مورگان استنلی، یکی از بزرگ ترین بانک های سرمایه گذاری در جهان، طبق یادداشتی که روز پنجشنبه خطاب به سرمایه گذاران ارسال شد، اعلام کرد که متاورس را طرح سرمایه گذاری بزرگ بعدی می داند. متاورس مفهومی است که شامل ساخت یک جهان جایگزین است که در آن افراد می توانند تصویر خود را به هر صورتی که می خواهند مدل سازی کنند و کارهای واقعی مانند خرید اجناس، بازی با دوستان و سایر فعالیت ها را انجام دهند.

این مفهوم پیش تر مورد توجه شرکت هایی قرار گرفته است که در تلاش هستند تا برداشت های مربوطه خود را از آن انجام دهند. فیسبوک برای نشان دادن این توجه و تمرکز جدید، نام خود را به Meta تغییر داد و مایکروسافت نیز از سال آینده مواردی با مضمون متاورس را به محصولات خود اضافه می کند. ادوارد استنلی، استراتژیست مورگان استنلی اعلام کرد:

این می تواند اساساً ابزاری را که از طریق آن با دیگران معاشرت می کنیم تغییر دهد.

شرکت ها می خواهند سهمی در آن داشته باشند

استنلی اظهار داشت که شرکت های بیشتری در حال حرکت هستند تا این فعالیت ها و عناصر را در پروژه های خود بگنجانند. سهام های فناوری و بازی در حال حاضر از این روند جدید بازار سود می برند، که از آن جمله می توان به جهان های بازی مانند Roblox اشاره نمود. استنلی تاکید کرد:

جریان های خبری پیرامون مفهوم متاورس بسیار زیاد بوده است و شرکت ها به تعداد فزاینده ای از آن استقبال می کنند. شرکت ها و تحلیلگران در میان موضوعات اصلی، علاقه بیشتری به متاورس نشان می دهند.

در این یادداشت همچنین اذعان شده است که ما هنوز در مراحل اولیه ساخت این دنیای جایگزین هستیم. در حالی که همه این ابتکارات در حال حاضر شروع به شکل گیری کرده اند، اما هنوز سال ها تا متاورس کامل باقی مانده است و برای به وجود آمدن این جهان، همکاری و تعامل قابل توجهی از سوی این شرکت ها مورد نیاز است. این زمانی امکان پذیر خواهد بود که کاربران بتوانند تجربیات و آواتارهای خود را از یک پلتفرم به پلتفرم دیگر به صورت یکپارچه منتقل کنند.

استنلی همچنین اظهار کرد که بیشتر شرکت هایی که وارد روند متاورس می شوند از سه کشور هستند. ایالات متحده، چین و کره جنوبی کشورهایی هستند که بیشترین تمرکز را بر فعالیت ها و راه اندازی شرکت ها در عرصه متاورس دارند.

 

 

منبع: news.bitcoin

400-0852-09-01348

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید