دوشنبه , تیر 6 1401
تیتر خبرها
متاورس

متا ممکن است توکن ها و سرویس های اعطای وام ارز دیجیتال را به برنامه ها ارائه کند: گزارش

ارز دیجیتالی که طبق گزارشات کارمندان آن را «Zuck Bucks» نامیده اند، با هدف استفاده در متاورس ارائه خواهد شد.

شرکت مادر فیسبوک، غول رسانه های اجتماعی، متا، ظاهراً در حال برنامه ریزی برای معرفی ارز مجازی و همچنین سرویس های اعطای وام به برنامه های تحت مالکیت خود است که فیس بوک، واتس اپ، اینستاگرام و مسنجر احتمالاً از جمله برنامه هایی هستند که تحت تأثیر قرار می گیرند.

بر اساس گزارش فایننشال تایمز در روز چهارشنبه، این حرکت به سمت توکن ها و ارز دیجیتال با هدف کاوش منابع درآمد جایگزین به دلیل کاهش علاقه به فیس بوک و اینستاگرام، انجام شده است. ارز دیجیتال بالقوه متا، که طبق گزارش ها، کارمندان آن را به نام مدیرعامل، مارک زاکربرگ، «Zuck Bucks» نامیده اند، با هدف استفاده در متاورس ارائه خواهد شد.

شرکت متا، مالک فیس بوک، بخش مالی را با «Zuck Bucks» و کوین های سازنده هدف قرار می دهد

https://t.co/IcK6oAM0J7

– فایننشال تایمز (@FT) 6 آوریل 2022

این گزارش ادعا نمی کند که متا در حال بررسی رمزارزهای سنتی متصل به بلاکچین است، بلکه نشان می دهد که به دنبال توکن های کنترل شده مرکزی برای استفاده در برنامه هایش، مشابه ارزهای درون بازی، است. طبق گزارش ها، این شرکت همچنین در حال بررسی ایجاد «توکن های اجتماعی» برای جوایز تعامل، و همچنین «کوین های سازنده» برای اینفلوئنسرها است.

استفان کسریل، رئیس بخش مالی متا، در یادداشتی در ژانویه نوشت: «ما در حال ایجاد تغییراتی در استراتژی محصول و نقشه راه […] هستیم، بنابراین می توانیم در ساخت و ساز برای متاورس و اینکه پرداخت ها و سرویس های مالی در این دنیای دیجیتال چگونه به نظر خواهد رسید، اولویت بندی کنیم.»

معرفی ارزهای مجازی به برنامه های متا ممکن است در کنار بررسی های شرکت برای ادغام توکن های غیرقابل تعویض برای فیس بوک و اینستاگرام انجام پذیرد. این گزارش حاکی از آن است که متا در حال برنامه ریزی برای راه اندازی یک برنامه آزمایشی NFT در اوایل ماه مه 2022می باشد.

کوین تلگراف در ژانویه گزارش داد که متا در مراحل اولیه راه اندازی بالقوه بازار NFT و همچنین بررسی روش هایی است که به کاربران اجازه می دهد توکن های کالکتیبل را ضرب کنند. دیوید مارکوس، یکی از خالقان توکن Diem تحت حمایت فیس بوک، در ماه آگوست گفت که این شرکت «قطعاً» به دنبال راه هایی برای ورود به عرصه NFT است.

فیس بوک در اکتبر 2021 به متا تغییر نام داد و در آن زمان گفت که تمرکز آن فراتر از رسانه های اجتماعی است. این تغییر پس از انتشار هزاران سند صورت گرفت که نشان می داد این شرکت آنچه را که ادعا می کرد، در راستای حذف سخنان عداوت برانگیز و پست های مشوق خشونت از پلتفرم خود انجام نمی دهد. تعداد کاربران فیس بوک در سه ماهه چهارم سال 2021 تقریباً 500000 نفر کاهش یافت، در حالی که حداقل یک کارشناس پیش بینی کرد که رشد اینستاگرام از لحاظ کاربران ماهانه می تواند از 16.5% در سال 2021 به 3.1% تا سال 2025 کاهش یابد.

 

 

منبع: cointelegraph

401-0123-09-01661

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید