یکشنبه , مرداد 23 1401
تیتر خبرها
MATIC

تجزیه و تحلیل قیمت MATIC: واگرایی مثبت RSI به روند صعودی اشاره دارد؛ آیا 2 دلار هدف بعدی پالی گان است؟

طی دو ماه گذشته، معامله گران MATIC به طور فعال در رالی ها با استفاده از خط روند نزولی به فروش پرداخته اند. رالی اصلاحی موجب کاهش 50 درصدی این آلتکوین شد و آن را به 0.1744 دلار و سطح حمایت 0.120 دلار رساند. با این حال، نمودار RSI یک واگرایی مثبت را در بازه روزانه نشان می دهد، که نشان دهنده یک بریک اوت صعودی از این الگو است.

نکات کلیدی مقاله:

  • فروشندگان MATIC، میانگین متحرک نمایی 200 روزه را به یک سطح مقاومت معتبر تبدیل کردند.
  • پرایس اکشن در حال فشرده شدن در رأس الگو است.
  • حجم معاملات روزانه در MATIC، 662.3 میلیون دلار است که حاکی از زیان 29.5 درصدی می باشد.

CHART

منبع- Tradingview

نمودار تکنیکال MATIC/USD یک الگوی مثلث نزولی را در نمودار تایم فریم روزانه نمایش می دهد. تحت تأثیر این الگوی نزولی، این جفت ارز 50% از ارزش خود را نسبت به بالاترین رکورد ماه دسامبر یعنی 2.9 دلار از دست داده است.

ریجکت اخیر از مقاومت مشترک خط روند نزولی و میانگین متحرک نمایی 200 روزه، قیمت این آلتکوین را 13% کاهش داده و به خط گردن 1.4 دلار رساند. با این حال، نزدیک شدن پرایس اکشن به رأس الگو می تواند به زودی باعث بریک اوت شود.

با اینکه الگوی مثلث نزولی معمولاً ادامه روند نزولی مداوم را تقویت می کند، اما نمودار RSI روزانه یک واگرایی صعودی مشهود را در دو کف نوسانی اخیر نشان می دهد، که به احتمال بریک اوت صعودی این کوین اشاره دارد.

ریورسال صعودی از حمایت 1.4 دلار به خریداران این امکان را می دهد که تلاقی سطوح تکنیکال اصلی، یعنی میانگین متحرک نمایی 200 روزه، خط روند نزولی و سطح 1.7 دلار را به چالش بکشند. بریک اوت و کلوز در بالای این سطوح مقاومت، اولین نشانه از بازیابی قیمت را نشان می دهد که منجر به روند صعودی به سوی هدف 2 دلار می شود.

در نقطه مقابل، اگر خرس ها موفق شوند این آلتکوین را به زیر سطح حمایت 1.4 دلار برسانند، افزایش شتاب فروش موجب کاهش قیمت MATIC به حمایت روانی 1 دلار می شود.

اندیکاتورهای تکنیکال

معامله قیمت MATIC در زیر میانگین های متحرک نمایی مهم (20 روزه، 50 روزه، 100 روزه و 200 روزه) روند نزولی را نشان می دهد. علاوه بر این، نمودار کوین نشان می دهد که میانگین متحرک نمایی 50 روزه و 200 روزه به یک کراس اوور نزولی نزدیک می شود و فروشندگان بیشتری را در بازار جذب می کند.

با این حال، اندیکاتور مکدی نشان می دهد که خط سریع و آهسته، از پایین به منطقه خنثی (0.00) نزدیک می شوند که نشان دهنده افزایش حرکت صعودی است.

  • سطوح مقاومت – 1.75 دلار و 2 دلار
  • سطوح حمایت – 1.4 دلار و 1.2 دلار

 

 

منبع: coingape

400-1235-09-1608

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید