جمعه , خرداد 6 1401
تیتر خبرها
سوزاندن MATIC با فعال شدن EIP-1559 در شبکه اصلی پالی گان

سوزاندن MATIC با فعال شدن EIP-1559 در شبکه اصلی پالی گان، آغاز می شود

EIP-1559 روی پالی گان فعال شد و در حال سوزاندن توکن های MATIC است.

پالی گان- یکی از محبوب ترین سولوشن های مقیاس گذاری لایه ۲ اتریوم – شاهد اجرای یکی از بزرگترین به روزرسانی های اخیر شبکه اصلی خود بود. به عبارت دیگر، این پروپوزال بهبود اتریوم 1559 است که سوزاندن توکن های MATIC را به عنوان بخشی از هر تراکنش آغاز خواهد کرد.

پالی گان، EIP-1559 را ادغام می کند

CryptoPotato هفته گذشته گزارش داد که EIP-1559 قرار است به زودی فعال شود. تیم مربوطه رسماً اعلام کرد که این به روزرسانی در تاریخ 18 ژانویه در ساعت 3 صبح UTC و به دنبال به روزرسانی موفقیت آمیز شبکه آزمایشی بمبئی، منتشر شده است.

شاید بتوان گفت از میان موارد متعدد، مهم ترین تغییری که در شبکه پالی گان رخ می دهد، معرفی مکانیزم سوزاندن توکن های ضدتورمی است که شروع به از بین بردن توکن بومی شبکه موسوم به MATIC می کند و در عین حال مشاهده کارمزدها را نیز بهبود می بخشد.

EIP-1559 از حراج قیمت اول به عنوان مکانیزم اصلی برای محاسبه کارمزد خلاص می شود. در عوض، یک کارمزد پایه مجزا برای تراکنش ها وجود دارد که باید در بلاک بعدی گنجانده شود و یک کارمزد اولویت برای سرعت بخشیدن به پردازش. کارمزد پایه که بسته به ازدحام شبکه در نوسان است، سپس سوزانده می شود. – اطلاعیه رسمی را مطالعه کنید.

این به روزرسانی توسط صرافی های بزرگ از جمله بایننس پشتیبانی می شد و در ارتفاع بلاک 23850000 انجام شد.

پیامدها بر قیمت MATIC

در زمان نگارش این مقاله، قیمت MATIC در 24 ساعت گذشته 7.8% کاهش یافته است. با این وجود، ارزش دارد که به پیامدهای بلندمدت معرفی مکانیسم سوزاندن نگاهی بیندازیم.

برخلاف اتریوم، MATIC عرضه ثابتی معادل 10 میلیارد دارد، بنابراین هرگونه کاهش در تعداد کلی توکن های موجود در بازار یک اثر ضدتورمی قطعی خواهد داشت.

این تیم با استفاده از تجربیات اتریوم از زمان هارد فورک لندن، پیش تر تأثیر بالقوه بر عرضه کل MATIC را شبیه سازی کرده است و نتیجه گیری ها حاکی از سوزاندن سالانه 0.27% از کل عرضه MATIC می باشد.

می توانید تحلیل مذکور را از اینجا مطالعه کنید.

در پست رسمی نیز آمده است:

سوزاندن، یک اقدام دو مرحله ای است که از شبکه پالی گان آغاز می شود و در شبکه اتریوم تکمیل می گردد.

همچنین یک اینترفیس عمومی وجود دارد که در آن کاربران می توانند بر کل فرآیند نظارت داشته باشند، اما هنوز در زمان نگارش این مقاله فعال نشده است.

 

 

منبع: cryptopotato

400-1061-09-01497

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

مدیر عامل FTX در انتخابات 2024 آمریکا

مدیر عامل FTX می گوید که ممکن است در انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا «بیش از ۱۰۰ میلیون دلار» هزینه کند

سام بنکمن – فرید، مدیر اجرایی صرافی رمزارز FTX، روز سه شنبه گفت که ممکن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید