یکشنبه , شهریور 28 1400
تیتر خبرها
مسترکارت

مسترکارت از یک برنامه شرکتی برای استارت آپ های رمزارز و بلاکچین رونمایی می کند

چکیده

  • مسترکارت از یک برنامه شرکتی متمرکز بر کمک به استارتاپ های رمزارز خبر داد.
  • برنامه استارت آپ Start Path به استارت آپ های بلاکچین مشاوره می دهد و ابزارهای لازم برای موفقیت را در اختیار آنها قرار می دهد.
  • این برنامه به منظور «گسترش و تسریع نوآوری در زمینه فناوری دارایی های دیجیتال» طراحی شده است.

شرکت ارائه دهنده پرداخت بین المللی مسترکارت، برنامه استارت آپ Start Path را برای شرکت های رمزارز معرفی کرد.

در بیانیه مطبوعاتی مسترکارت در روز سه شنبه، اعلام شد که 7 استارت آپ مختلف رمزارز برای پیوستن به برنامه جدید Start Path متمرکز بر شرکت های حوزه رمزارز انتخاب شده اند. این برنامه دسترسی به فرصت های مشارکت، راهنمایی و سایر ابزارها را برای کمک به راه اندازی استارت آپ ها بر پایه صحیح ارائه می دهد.

هفت استارت آپی که برای پیوستن به برنامه انتخاب شده اند عبارتند از Domain Money، GK8، Mintable، STACS، SupraOracles، Taurus و Uphold. بر اساس بیانیه مطبوعاتی منتشر شده، این شرکت ها با مسترکارت همکاری خواهند کرد تا «نوآوری در زمینه فناوری دارایی های دیجیتال را گسترش داده و تسریع کنند و امکان خرید، فروش و هولد رمزارزها و دارایی های دیجیتال را برای افراد و موسسات ایمن تر و آسان تر نمایند.»

به گفته مسترکارت، مسئولان شرکت های مورد همکاری می بایست نیازهای خاصی را محقق نمایند. از جمله مواردی که بر آنها متمرکز خواهد شد می توان به مسائل مربوط به توکنیزاسیون دارایی ها، صحت داده ها و امنیت دیجیتال اشاره نمود. ارتباط بین اقتصاد سنتی و دیجیتال نیز بخش عمده ای از برنامه خواهد بود.

 استارت آپ های شرکت کننده

هفت شرکتی که برای مشارکت انتخاب شده اند، با وجود اینکه همه در یک فضا فعالیت می کنند، اما کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند.

از میان این تعداد کم خوش شانس می توان به Mintable که یک بازار توکن غیرقابل تعویض (NFT) می باشد اشاره کرد که از ضرب و فروش دارایی های دیجیتال و فیزیکی با پشتیبانی بلاکچین حمایت می کند. فهرست های Mintable می توانند مواردی مانند هنر دیجیتال، موسیقی و کالکتیبل های متاورس باشند. در حال حاضر، Mintable دارای مجموعه های NFT مربوط به استن لی و پل واکر است که بر روی پلتفرم آن نشان داده شده است. Mintable به دلیل فرآیند ضرب بدون گس و توانایی پذیرش کارت های اعتباری محبوبیت یافت.

به گفته مسترکارت، Taurus که در سوئیس مستقر می باشد، «زیرساخت های درجه شرکتی برای مدیریت هرگونه دارایی دیجیتال با یک پلتفرم واحد» را فراهم می کند. این پلتفرم از دارایی های رمزارز، ارزهای دیجیتال و دارایی هایی پشتیبانی می کند که برای پوشش سرویس دارایی ها، کاستدی، انتشار و معاملات توکنیزه شده اند.

در همین حال، GK8 که در اسرائیل واقع می باشد، به عنوان «یک پلتفرم کاستدی رمزارز نهادی انتها به انتهای خودگردان توصیف می شود که یک والت سرد واقعی دارای شکاف هوا را ارائه می دهد». بنابراین، GK8 توانایی ایجاد، امضا و ارسال تراکنش های امن در بلاکچین را بدون نیاز به ورودی از اینترنت دارد. این امر تقریباً خطر هر نوع حمله سایبری را از بین می برد. هر یک از استارت آپ های شرکت کننده در یک فضای فرعی متفاوت در بلاکچین فعالیت می کنند و امیدوارند بتوانند چالش های منحصر به فرد هر یک را حل کنند.

 

 

منبع: beincrypto

400-0516-09-01108

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

دیفای

توکن های برتر دیفای، کرو، آوه و سوشی سواپ به سود دو رقمی دست یافتند

انواع توکن های دیفای بلوچیپ طی 24 ساعت گذشته به پرواز درآمده اند و دلایل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید