جمعه , بهمن 1 1400
بیت کوین

ترسیم مسیر بهبودی بیت کوین پس از جمعه سیاه

26 نوامبر بدترین روز ماه برای بازار رمزارز بود، و حتی بیت کوین نیز افت شدیدی را نشان داد. با این حال، این جمعه سیاه احتمالاً هیچ پیامد بلندمدتی نخواهد داشت. البته به شرطی که کوین پادشاه بتواند موقعیت خود را بالاتر از سطوح مشخصی حفظ کند. این اندیکاتورها به عنوان اولین نشانه چرخش نزولی نیز عمل خواهند کرد.

بیت کوین در جمعه سیاه

اگرچه کوین پادشاه روز گذشته پس از یک هفته تثبیت منفی شد، این احتمال وجود دارد که بیت کوین به زودی از افت 8.1 درصدی خود بهبود یابد. با این حال، با توجه به حالت صعودی کوتاه مدت، لازم است اطمینان حاصل شود که بیت کوین آستانه های خاصی را نمی شکند.

ابتدا BTC باید باند حمایت بازار گاوی را دوباره تست کند. نمودار مبنای هزینه هولدر کوتاه مدت نشان می دهد که با معامله بیت کوین با قیمت 54 هزار دلار، هرگونه تست مجدد از این باند منجر به افزایش مجدد بیت کوین می شود.

 Glassnode

مبنای هزینه STH بیت کوین | منبع: گلس نود

ثانیاً، خط نسبت سود خروجی مصرف شده به تازگی از خط خنثی 1.0 ریباند کرده است و این نشان می دهد که سرمایه گذاران از فروش به زیان خودداری می کنند. این تست مجدد بسیار مورد انتظار بود زیرا در یک بازار صعودی، تست مجدد SOPR از خط خنثی نشان دهنده عملکرد نسبتاً ایمن است.

به طور مشابه، اگر 1.0 به عنوان مقاومت در طول یک بازار نزولی تست شود، به این معنی است که بازار دیگر ضرری ندارد. بنابراین در این مورد، حفظ وضعیت بالای 1.0 در حال حاضر ضروری می باشد.

Bitcoin

SOPR بیت کوین | منبع: گلس نود

و سوم، نسبت شوک عرضه در حال حاضر یک واگرایی صعودی را نشان می دهد که در اوت و سپتامبر نیز مشاهده شد. دلیل این امر آن است که واحدهای ایلیکوئید با سابقه کم یا بدون سابقه فروش، عرضه را از واحدهای لیکوئید و با لیکوئید بالا به دست گرفتند.

بیت کوین این بار علی رغم سقوط و ایجاد یک واگرایی نزولی، همچنان جان سالم به در برده است. با این حال، اگر حرکت قیمت به زیر اندیکاتور نسبت شوک عرضه ایلیکوئید حرکت کند، آنگاه شاهد واگرایی نزولی خواهیم بود، که اگر شیب ثابت بماند، نباید اتفاق بیفتد.

 supply shock

نسبت شوک عرضه بیت کوین | منبع: گلس نود

بنابراین اگر به دنبال یک بازار صعودی کوتاه مدت هستید، توجه به سیگنال های ذکر شده ضروری است. تا زمانی که بازار بیت کوین از واگرایی نزولی و/یا سقوط SOPR به زیر ۱ در امان باشد، سرمایه گذاران می توانند به بهبودی سریع امیدوار باشند.

 

 

 

منبع: ambcrypto

400-0913-09-01381

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

بتامارس

بتامارس، 20000 USDT برای کمپین طراحی بتامارس ارسال می کند

متاورس که با تزریق سرمایه در حال رونق گرفتن است، به عنوان ایستگاه بعدی اینترنت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید