جمعه , بهمن 1 1400
لارک دیویس

لارک دیویس پیش بینی می کند که پالی گان (MATIC) تا پایان سال به 10 دلار می رسد، در اینجا دلایل آن ذکر شده است

  • لارک دیویس، تحلیلگر رمزارز معتقد است قیمت 10 دلار برای پالی گان (MATIC) تا پایان سال 2022 اجتناب ناپذیر است.
  • او پیشرفت ها، مشارکت ها و نقاط عطفی که شبکه به آن دست یافته است را دلیل این امر قلمداد می کند.

بازار گسترده رمزارز در هفته گذشته شاهد زیان های بزرگی بوده است و پالی گان (MATIC)، سولوشن لایه دو اتریوم نیز از این قاعده مستثنی نبوده است. MATIC در عرض یک هفته، 17.3% از ارزش خود را از دست داد و اکنون در حدود قیمت 2.11 دلار معامله می شود. با این حال، لارک دیویس، تحلیلگر رمزارز، قیمت 10 دلار را برای این کوین تا پایان سال پیش بینی می کند. در اینجا دلایل آن ذکر شده است:

سال گذشته، پالی گان دو سولوشن بزرگ مقیاس گذاری zk-rollup به نام های شبکه Hermez در ماه آگوست و بلاکچین Mir در ماه دسامبر را به دست آورد. اینها علاوه بر ارائه سولوشن های بیشتر نسبت به سولوشن های میزبانی شده در اتریوم، میزان سودمندی را برای کاربران بین زنجیره ای خود افزایش داده اند. در مجموع، این شبکه دارای 6 سولوشن در سال 2021 بود، از جمله Nightfall که با همکاری شرکت حسابداری جهانی EY ساخته شد.

این پیشرفت های فناوری، تنها در هفته گذشته 500 میلیون دلار ورودی برای پالی گان به همراه داشته است. بر اساس مجموعه توئیت های Spencer Noon، این شبکه همچنین با ورودی کلی 28 میلیارد دلار، عملکرد بهتری نسبت به همه بریج های بلاکچین داشته است.

دیویس به رشد ارزش MATIC در سال گذشته اشاره می کند و می گوید که به دلیل توانمند بودن این شبکه، ممکن است همین موضوع در سال جاری نیز رخ دهد. در ژانویه 2021، MATIC حدود 0.02 دلار ارزش داشت. در پایان سال مذکور، قیمت آن با افزایش بیش از 9000 درصدی، به کمی بیش از 2 دلار رسیده بود. پالی گان، همچنین چندین نقطه عطف مهم دیگر را به دست آورد که توسط یکی از بنیانگذاران به نام میهایلو بجلیچ بدان اشاره شده است:

«بیش از 100 میلیون کیف پول

بیش از 3 هزار برنامه

بیش از 1 میلیارد txs

6 سولوشن جدید (SDK، Avail، Hermes، Nightfall، Miden، Zero)

برترین Web3 (Uniswap، Aave، OpenSea…)

برندهای بزرگ (D&G، NFL، Macy’s…)»

پالی گان (MATIC) به سوی 10 دلار

حتی بر اساس آمار کاربران جدید، پالی گان نسبت به اتریوم پذیرش بهتری داشته است:

از 129 میلیون حسابی که در 8 ماه گذشته از پالی گان استفاده کرده اند، تنها 15 درصد دارای آدرس در اتریوم هستند. علاوه بر این، تنها 0.85 درصد از آدرس های $ETH در $MATIC هستند – این نشان می دهد که پالی گان کاربران جدید را به Web3 می آورد.

تنها در دسامبر 2021، پالی گان شاهد حضور 7200 توسعه دهنده جدید در اکوسیستم خود بود. و در آخرین هفته آن ماه، توسعه دهندگان شبکه 1.8 میلیون قرارداد هوشمند را در مقایسه با 105 هزار قرار داد اتریوم منعقد کردند.

علاوه بر این، پالی گان خود را به شدت در دنیای NFT و دیفای نشان داده است. بر اساس داده های Dune Analytics، این شبکه در دسامبر 2021 موفق به فروش 1.99 میلیون NFT شد، که این میزان در ماه ژوئیه معادل تنها 50 هزار بود. با نزدیک شدن به پایان سال 2021، پالی گان به دستاوردهای خود اشاره کرد:

– بیش از 10000 مجموعه جدید NFT

– 15 میلیارد مجموع دارایی های ضرب شده

– بیش از 80 بازی فعال

– و 2.5 میلیارد دلار حجم معاملات NFT.

بزرگترین صرافی غیرمتمرکز جهان یعنی یونی سواپ، در ماه دسامبر در پالی گان فعال شد. کوئیک سواپ پالی گان نیز به صورت گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته است و تنها در ماه دسامبر، رکورد 226 هزار کاربر را به ثبت رسانده است.

این پیشرفت ها، دلیل راه اندازی پروژه های برجسته و نویدبخش در پالی گان است. از جمله پروتکل دیفای Aave، بزرگترین بازار NFT جهان موسوم به OpenSea، و پلتفرم متاورس Sandbox. در نهایت، دیویس از به روزرسانی EIP-1559 صحبت کرد که از طریق شبکه آزمایشی Mumbai به پالی گان می آید. این به روزرسانی تمام مزایایی را که برای اتریوم به ارمغان آورده است، از جمله سوزاندن توکن، به همراه خواهد داشت.

 

 

منبع: crypto-news-flash

400-1044-09-01480

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

بتامارس

بتامارس، 20000 USDT برای کمپین طراحی بتامارس ارسال می کند

متاورس که با تزریق سرمایه در حال رونق گرفتن است، به عنوان ایستگاه بعدی اینترنت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید