سه شنبه , آبان 4 1400
تیتر خبرها

تراکنش های بزرگ بیت کوین در یک روز به 10 میلیون رسید، اما این ممکن است برای بازار مضر باشد

در حالی که جریان صرافی در سطح متوسط ​​باقی مانده است، فعالیت کیف پول بزرگ ممکن است نشانه خوبی نباشد

حجم کل تراکنش های بزرگ بیت کوین در شبکه به 10 بیت کوین در روز رسید. حجم اصلی عمدتاً متعلق به سرمایه گذاران نهادی است. اما افزایش فعالیت معاملاتی در شبکه ممکن است نشانه خوبی برای معامله گران و سرمایه گذاران بلند مدت نباشد.

یکی از نشانه های اصلی ساختار پایدار بازار رمزارز، جریان ورودی کم وجوه به صرافی ها است. معمولاً فعالیت معاملاتی قابل توجه در شبکه، حجم ورودی زیاد به صرافی را در پی دارد. اما بر اساس تحلیل های زنجیره ای مختلف، هم ذخایر صرافی ها و هم جریان های ورودی یا به سمت پایین حرکت می کنند یا اصلاً تغییر نمی کنند.

آدرس های نهنگ بیت کوین

آدرس های نهنگ بیت کوین که 100 تا 10 هزار BTC هولد نموده اند، بیش از 60 هزار کوین دیگر در سه روز گذشته خریداری کرده اند. منبع: سانتیمنت

از آنجا که حجم های معاملاتی زیاد به سمت صرافی های متمرکز یا غیر متمرکز حرکت نمی کند، به احتمال زیاد بین کیف پول ها جابجا می شود یا در معاملات فرابورس استفاده می شود. اکثر سرمایه گذاران نهادی با حجم زیادی از وجوه کار می کنند که نمی توان و نباید بلافاصله از طریق صرافی ها تأمین شود.

دامپ 15 درصدی اخیر BTC که در 7 سپتامبر رخ داد نیز با افزایش فعالیت های معاملاتی و از همه مهمتر تغییر عمده در تعداد کوین های هولد شده در کیف های «نهنگ» همراه شد. میلیونرهای BTC تنها در سه روز حدود 70000 کوین فروختند. اما پس از افت قیمت، آنها به سرعت حدود 60000 بیت کوین خریداری کردند – که این خرید با تخفیف زیاد در حدود 10% همراه بود.

چارت قیمت BTC/USD

منبع: TradingView

با وجود اینکه فعالیت برخی از کیف پول های «جوان» دائما در حال افزایش است، هولدرهای قدیمی حاضر به فروش هیچ یک از وجوه خود نیستند و هولد را ترجیح می دهند. علاوه بر این، کیف پول های قدیمی تر از یک سال، نرخ های پایین هزینه چند ساله را نشان می دهند. در زمان انتشار مقاله، بیت کوین با قیمت 48300 دلار معامله می شود و هیچ حرکت ناپایداری پیش از افزایش تدریجی فعالیت شبکه نشان نداده است.

 

 

منبع: u.today

400-0666-09-01233

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

DAO سازمان خودمختار غیر متمرکز

DAO ها آینده جوامع آنلاین در پنج سال آتی خواهند بود

یک سازمان خودمختار غیر متمرکز، کاربران را قادر می سازد تا بتوانند یک جامعه آنلاین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید