یکشنبه , مرداد 23 1401
تیتر خبرها
کراکن

مدیر عامل کراکن به کاربران هشدار می دهد که کوین های خود را از صرافی های متمرکز خارج کنند

توقیف بی سابقه حساب های بانکی شهروندان کانادا توسط دولت این کشور، جسی پاول را به اظهار نظر ترغیب کرده است.

نکات کلیدی

  • جسی پاول، مدیرعامل کراکن، از دولت کانادا به دلیل توقیف وجوه حساب های بانکی معترضان کاروان آزادی (Freedom Convoy) انتقاد کرده است.
  • پاول خطاب به کاربران توئیتر اعلام کرد که کراکن مجبور است از هرگونه درخواست توقیف پیروی کند، و به آنها گفت که کوین های خود را از صرافی های متمرکز خارج کنند.
  • در حالی که مقامات کانادایی می توانند انتقالات رمزارزها به صرافی های متمرکز را مسدود کنند، اما تراکنش های همتا به همتا هنوز غیرقابل سانسور باقی مانده اند.

جسی پاول، مدیرعامل کراکن، تصمیم دولت کانادا برای توقیف وجوه حساب های بانکی شهروندانش را بدون طی کردن روند قانونی محکوم کرد. او فاش کرد که کراکن مجبور است از درخواست های توقیف دارایی ها پیروی کند و به کاربران هشدار داد که کوین ها و پول نقد خود را از صرافی های متمرکز خارج کنند.

مدیر عامل کراکن اظهار نظر می کند

جسی پاول به مخالفت با دولت کانادا پرداخته است.

مدیرعامل کراکن در توئیتی که عصر پنجشنبه منتشر شد، از دستورات اضطراری اخیر دولت جاستین ترودو که مقامات را قادر می سازد تا وجوه حساب های بانکی شهروندان کانادایی را بدون دستور دادگاه ضبط کنند، انتقاد کرد. دولت کانادا با استناد به قانون شرایط اضطراری، قصد دارد کمک مالی به معترضان کاروان آزادی را که چندین مسیر اصلی ترانزیتی را در اعتراض به دستورات جاری کووید-19 مسدود کرده اند، قطع کند.

tweet

روند قانونی، برای عوام است. حتی در کانادا. اگر کسی مخالفت کند، ثروت او را مصادره می کنید، مجوزهایش را لغو می کنید، او را از سیستم مالی حذف می کنید و حیوانات خانگی اش را می کشید. وقتی خشونت را در انحصار دارید، نیازی به بحث در مورد قانون، سیاست یا حتی حقوق نیست.

– جسی پاول (@jespow) 17 فوریه 2022

پاول با اشاره به اینکه چگونه دولت کانادا مایل به دور زدن روند قانونی و اجازه توقیف وجوه بدون حکم دادگاه است، اظهار داشت، «روند قانونی، برای عوام است. حتی در کانادا». کریستیا فریلند، معاون نخست وزیر، روز پنجشنبه در بیانیه ای به مطبوعات اعلام کرد که دولت کانادا شروع به مسدود کردن حساب های بانکی، توقیف وجوه و لغو خدمات مالی افراد مرتبط با اعتراضات کاروان آزادی کرده است.

پاول در توئیت بعدی هشدار داد که کراکن و سایر صرافی های متمرکز رمزارز در صورت درخواست مسدود کردن سپرده های برخی از آدرس های رمزارز، مجبور خواهند شد از اجرای قانون پیروی کنند. یکی از کاربران به نام @degderat پرسشی را مطرح کرده بود مبنی بر اینکه اگر پلیس از کراکن بخواهد تا دارایی ها را بدون موافقت قضایی مسدود کند، آیا این صرافی چنین خواهد کرد؟ پاول در پاسخ به این پرسش گفت:

«100% بله، این اتفاق می افتد و 100% بله، ما مجبور خواهیم شد که رعایت کنیم. اگر در مورد آن نگران هستید، وجوه خود را نزد هیچ متولی متمرکز/تحت نظارت نگهداری نکنید. ما نمی توانیم از شما محافظت کنیم. کوین ها/ پول نقد خود را برداشت کنید و فقط p2p [همتا به همتا] معامله کنید.»

اوایل روز پنجشنبه، مقامات کانادایی دستوری صادر کردند که بر اساس آن 34 کیف پول رمزارز مرتبط با کاروان آزادی در لیست سیاه قرار گرفت. کیف پول های مورد بحث حاوی تقریباً 1.4 میلیون دلار رمزارز است. طبق اظهارات پلیس سلطنتی کانادا، هرگونه وجوهی که از این کیف پول ها به صرافی های تحت نظارت FINTRAC ارسال شود، فوراً مسدود می گردد.

پاول، یکی از چهره های برجسته در فضای رمزارز است که اخیراً علیه تصمیم دولت کانادا برای ضبط وجوه شهروندانش به اظهار نظر پرداخت. روز سه شنبه، برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین بیس نیز نگرانی های خود را در مورد تحولات اخیر در کانادا در توئیتر منتشر کرد و در عین حال بر اهمیت نگهداری وجوه رمزارز در یک کیف پول خودمتولی تأکید نمود.

افراد دیگری نیز مانند تحلیلگر بیت کوین موسم به Plan B، گمان می کنند که وضعیت در کانادا می تواند به «رویداد قبرس» دیگری برای بیت کوین بیانجامد. در سال 2013، زمانی که بحران مالی قبرس منجر به ترس از ورشکستگی بانک ها شد، قیمت رمزارز برتر افزایش یافت.

اگرچه در حال حاضر ورشکستگی بانک های کانادا بعید به نظر می رسد، اما توقیف های اخیر حساب های بانکی از سوی دولت کانادا اهمیت سیستم های پولی غیرمتمرکز را، هم برای آنهایی که در فضای رمزارز هستند و هم برای تماشاگران حاضر در میان عموم مردم برجسته کرده است. در حالی که مقامات کانادایی می توانند انتقالات رمزارزها به صرافی های متمرکز را مسدود کنند، اما تراکنش های همتا به همتای بیت کوین و اتریوم همچنان غیرقابل سانسور باقی مانده اند.

 

 

منبع: cryptobriefing

400-1169-09-01573

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید