پنجشنبه , تیر 3 1400
افت بیت کوین با افزایش نرخ بهره

جانت یلن گفت ممکن است نرخ بهره افزایش یابد، در نتیجه بیت کوین افت کرد

به دنبال اخباری مبنی بر اینکه نرخ بهره ممکن است «تا حدی» افزایش یابد، قیمت بیت کوین کاهش یافت. کارشناسان می گویند با این وجود سرمایه گذاران نباید وحشت کنند.

چکیده

  • جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا امروز گفت که ممکن است نرخ بهره افزایش یابد.
  • به دنبال این اخبار، سهام و بیت کوین دچار افت شدند، اما تحلیلگران در مصاحبه با دکریپت می گویند ممکن است اثرات آن کوتاه مدت باشد.

جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا امروز گفت که ممکن است برای جلوگیری از اورهیت اقتصاد ایالات متحده، نرخ بهره «به ناچار تا حدی افزایش یابد» و این خبر ناامیدکننده باعث واکنش بازارها شد. بازار بیت کوین نیز از این قاعده مستثنی نبود و این رمزارز 7% پس از اظهارات یلن افت کرد.

یلن امروز در مصاحبه ای با آتلانتیک گفت که تغییر رویه ممکن است به دلیل هزینه های بالای دولت، ضروری باشد.

وی گفت: «ممکن است نرخ بهره برای اطمینان از عدم اورهیت اقتصاد ما تا حدودی افزایش یابد. حتی اگر هزینه های اضافی نسبتاً کم باشد، نسبت به اندازه اقتصاد، باز هم می تواند باعث افزایش بسیار ناچیز نرخ بهره شود تا این تخصیص مجدد انجام شود.»

یلن، منتقد بیت کوین که در ژانویه به عنوان وزیر خزانه داری منصوب شد، افزود که هزینه های سنگین رئیس جمهور بایدن به نفع اقتصاد است.

بنابراین بیت کوین و دنیای رمزارز در چه شرایطی قرار خواهد داشت؟ بازارها در سطح جهانی سقوط کردند، از جمله بیت کوین و بقیه رمزارزها (البته دوج کوین را مستثنی کنید) – و دلار آمریکا به بالاترین سطح این دوره رسید.

نمودار یکماهه ETHUSD

چرا فروش؟ اگر نرخ بهره افزایش یابد، از نظر تئوری سرمایه گذاران تمایل کمتری به دارایی های جایگزین مانند بیت کوین خواهند داشت. به این دلیل که سرمایه گذاری های دارای بهره مانند اوراق قرضه یا ابزارهای مبتنی بر بدهی از جذابیت بیشتری برخوردار خواهند بود.

نرخ بهره پایین تر با تورم بالاتر همراه است و در نتیجه بیت کوین را به عنوان مانعی در برابر کاهش احتمالی ارزش دلار قرار می دهد.

اگرچه یلن از واژه «تا حدی» استفاده کرد – بنابراین در واقع تغییر چشمگیری رخ نخواهد داد. چارلز بووارد، تحلیلگر اقتصاد کوانتوم، در مصابحه با دکریپت گفت: «افزایش ناچیز ​​نرخ بهره احتمالاً تأثیر ناچیزی بر بازده اوراق بهادار با درآمد ثابت خواهد داشت و آنها را بالاتر می برد.»

«این امر می تواند باعث افزایش جذابیت اوراق بهادار دارای بهره شود، یعنی آنها را نسبت به ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتر جذاب تر کند.»

وی افزود: «به هر حال، من فکر نمی کنم که افزایش «ناچیز» نرخ بهره تأثیر زیادی بر رمزارزهایی مانند بیت کوین و اتر داشته باشد.»

اقتصاددان و معامله گر رمزارز، الکس کروگر در مصاحبه با دکریپت گفت که این فروش در بازار رمزارز متعاقب وضعیت بازار سهام رخ داد، همانطور که اغلب از زمان سقوط بازار ناشی از کووید در مارس سال گذشته اتفاق افتاده است. وی گفت: «یلن به اظهار بدیهیات پرداخت و بازار سهام بیش از حد واکنش نشان داد. این واقعیت که اوراق قرضه به سختی جابجا شده اند، این موضوع را تصدیق می کند.»

بازارها در آخرین ساعت ریباند کردند و بیت کوین تقریباً 2% اصلاح شد. بنابراین هنوز دلایل خوبی برای هولد وجود دارد.

 

 

منبع: decrypt

400-0228-09-00901

درباره ی ملیحه حسنی

مطلب پیشنهادی

بازار رمزارز

هنگامی که خواب بودید چه تغییراتی در بازار رمزارز رخ داد – 22 ژوئن

چکیده بیت کوین (BTC) به کف محدوده و نزدیک به قیمت 31000 دلار سقوط کرده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید