یکشنبه , مرداد 23 1401
تیتر خبرها
بررسی امنیت رمز ارز در کوین بیس

آیا رمزارز شما در کوین بیس امنیت دارد؟ مدیرعامل این صرافی می گوید سرمایه گذاران خرد در معرض خطر هستند

برایان آرمسترانگ، مدیر عامل کوین بیس روز چهارشنبه گفت که مشتریان خرد این صرافی ممکن است نتوانند دارایی های خود را در صورت ورشکستگی بازیابی کنند.

آرمسترانگ همچنین اعتراف کرد که این شرکت این موضوع را برای مشتریان خود فاش نکرده بود تا زمانی که این خطر در پرونده ای در روز سه شنبه مشخص شد.

اظهارات آرمسترانگ پس از افشاگری اخیر مطرح شد که نشان می دهد اگر کوین بیس نابود شود، ممکن است با مشتریان خود به عنوان «بستانکاران بدون تضمین» رفتار کند.

این افشاگری خشم گسترده ای را در رسانه های اجتماعی برانگیخت و موجب تعداد فزاینده ای از درخواست های برداشت رمزارز از این صرافی شد.

آرمسترانگ می گوید خطر ورشکستگی وجود ندارد

آرمسترانگ در مجموعه ای از توئیت ها در روز چهارشنبه اعتراف کرد که کوین بیس شرایط استفاده خود را برای مقابله با ریسک احتمالی برای معامله گران خرد به طور موثری ارتقاء نداده است.

وی گفت که افشای جدید ریسک احتمالی به دلیل دستور کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) انجام شده است. اما این موضوع به هولدرهای خرد که بخش عمده کاربران این صرافی را تشکیل می دهند، اطلاع رسانی نشده بود.

با این حال، آرمسترانگ تصریح کرد که این ریسک بالقوه فقط در صورت ورشکستگی است – چیزی که صرافی به هیچ وجه ریسک تجربه آن را نداشته است. رسیدگی به دارایی های یک شرکت در زمان ورشکستگی نیز عمدتاً به عهده دادگاه است، چیزی که خارج از کنترل شرکت است.

ممکن است دادگاه تصمیم بگیرد که دارایی های مشتری را به عنوان بخشی از دارایی های شرکت در روند ورشکستگی در نظر بگیرد، حتی اگر به مصرف کنندگان آسیب برساند، هرچند چنین چیزی بعید است.

– آرمسترانگ

اما این مباحث مربوط به کوین بیس، انتقاد رایج از صرافی های متمرکز را برجسته می کند – اینکه هولدرها واقعاً مالک رمزارزی که توسط یک رسانه متمرکز نگهداری می شود، نیستند. کوین بیس همچنین یک سرویس کیف پول غیرمتمرکز را ارائه می دهد.

درآمد سه ماهه اول کوین بیس و حجم کاهش یافت

در حالی که این صرافی با ریسک ورشکستگی مواجه نیست، اما همچنان تحت فشار شرایط بد بازار است. این شرکت روز سه شنبه اعلام کرد که درآمد کوین بیس در سه ماهه اول 35% کاهش یافته است در حالی که حجم معاملات آن نیز از 547 میلیارد دلار به 309 میلیارد دلار افت کرده است. سهام این صرافی در معاملات پس از بازار بیش از 13% سقوط کرد.

این نتایج ضعیف در بحبوحه یکی از بدترین کاپیتولاسیون های بازار رمزارز در طول یک سال رخ داده است و نزدیک به 500 میلیارد دلار از ارزش بازار را از بین برده است.

سه ماهه اول سال 2022 نیز با شرایط بد بازار همراه بود که ناشی از ترس از افزایش تورم و شروع جنگ روسیه و اوکراین بود. تعطیلی های مرتبط با کووید در چین و هنگ کنگ نیز تا حد زیادی شرایط اقتصادی را تضعیف کرد.

 

 

منبع: coingape

401-0240-09-01736

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید