سه شنبه , آبان 4 1400
تیتر خبرها

بنیانگذاران آیوتا درباره قراردادهای هوشمند، آیوتا 2.0 و پروژه Coordicide در AMA به طور زنده گفتگو می کنند

  • بنیانگذاران آیوتا در یک AMA زنده با میزبانی از Satoshi Street Bets شرکت کردند.
  • قراردادهای هوشمند، آیوتا 2 و پروژه Coordicide برخی از موضوعات مورد بحث را تشکیل می دهند.

در یک AMA زنده که سه شنبه توسط دیوید گیلبرت برگزار شد، بنیانگذاران آیوتا، دیوید سنستبو و دومینیک شینر به پرسش های پلتفرم زیر مجموعه Reddit موسوم به  Satoshi Street Bets پاسخ دادند. موضوعات مورد بحث، پیرامون قراردادهای هوشمند آیوتا (ISCP)، پروژه Coordicide و برنامه های مربوط به این شبکه بود.

همانطور که یکی از بنیانگذاران توضیح داد، این اکوسیستم به عنوان راه حلی برای چالش های بلاکچین در پذیرش جریان اصلی مطرح شد. این چالش ها شامل مقیاس پذیری، هزینه تراکنش ها و فراگیری شبکه است. فناوری منحصر به فرد دفتر توزیع شده آیوتا (DLT) موسوم به Tangle برای حل این مسائل توسعه یافته است. استفاده از این پلتفرم در حال حاضر مزیتی مانند هزینه تراکنش صفر را در کنار سایر ویژگی های آتی مانند قراردادهای هوشمند به ارمغان می آورد.

علاوه بر این، مدیر آیوتا معتقد است که سرمایه گذاری در این پروژه به ویژه در دراز مدت مفید خواهد بود. این شبکه در حال توسعه مشارکتهای جدید با سازمان های پیشرو است. آیوتا 1.5 نیز در اوایل سال جاری راه اندازی شد و استفاده از شبکه را تسهیل نموده و سرعت تراکنش ها را افزایش داد. همچنین، پیشرفت هایی مانند توکنیزاسیون، الحاق NFT، و کیف های الکترونیکی خودرو در حال انجام است. انتظار می رود اجرای آنها، توسعه دهندگان و سرمایه گذاران بیشتری را به شبکه جذب کند.

نکته قابل توجه این است که مدیران آیوتا همچنان اطمینان دارند که توکن بومی این شبکه موسوم به MIOTA، دارای پتانسیل پرایس اکشن مثبت است. داده های ما نشان می دهد در زمان نگارش مقاله، MIOTA با قیمت 1.64 دلار معامله می شود که 8.2 % در روز افزایش داشته است. با این حال، این توکن سه سال پیش با سقوط از بالاترین قیمت تاریخی خود یعنی 5.35 دلار،  از عرش به فرش افتاد. از سال 2019، MIOTA بین کمتر از یک دلار تا 2.50 دلار در نوسان بوده است. این توکن از نظر ارزش بازار در رتبه 45 قرار دارد که افت زیادی نسبت به روزهای اوج خود داشته است.

چارت قیمت MIOTA/USD

آیوتا 2، Coordicide و موارد دیگر

همچنین، این شبکه به دلیل معماری خود مورد انتقاد قرار گرفته است. برای محافظت از Tangle در برابر حملات در مراحل اولیه آن، این شرکت از به اصطلاح کوردیناتور (Coo) استفاده کرد. Coo یک نود خاص است که شبکه را متمرکزتر می کند. با این حال، آیوتا می گوید که هنوز در حال کار روی پروژه Coordicide است که تمرکززدایی را بازیابی می کند. این پروژه به عنوان بخشی از آیوتا 2 در تاریخ نامعلومی راه اندازی می شود. در حال حاضر، این پلتفرم یک شبکه آزمایشی را بدون کوردیناتور اجرا می کند.آیوتا به دلیل دستاوردهای خود در میان سایر شبکه ها، توسط اتحادیه اروپا انتخاب شد تا فناوری DLT خود را به نمایش بگذارد. این پروژه که Alvarium نام دارد، امتیازهای تراست بین دستگاه های IOT را ایجاد می کند که «یک محصول اطمینان داده ها» را می سازد. قابلیت اطمینان این معیار، به ویژه برای شرکت ها بسیار مهم است. پروژه Alvarium تحت بنیاد لینوکس است و Dell ، Intel و IOTA در این پروژه مشارکت کننده هستند.

 

 

منبع: crypto-news-flash

400-0665-09-01232

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

DAO سازمان خودمختار غیر متمرکز

DAO ها آینده جوامع آنلاین در پنج سال آتی خواهند بود

یک سازمان خودمختار غیر متمرکز، کاربران را قادر می سازد تا بتوانند یک جامعه آنلاین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید