جمعه , بهمن 1 1400

آیوتا به سوی فاز 2 در فرآیند تدارکات پیش تجاری برای زیرساخت بلاکچین اتحادیه اروپا پیش می رود

  • آیوتا یکی از شش پروتکل انتخاب شده برای توسعه فاز 2 است که در آن بر «تحقیق، توسعه نمونه اولیه و تست آزمایشگاهی» برای شبکه EBSI تمرکز خواهد کرد.

  • بنیاد آیوتا در راستای رسیدگی به چالش های کلیدی مانند مقیاس پذیری، اجماع، حاکمیت، هویت و تعامل پذیری فعالیت خواهد کرد.

بنیاد آیوتا به یک پلتفرم مناسب برای ایجاد زیرساخت خدمات بلاکچین اروپایی (EBSI) تبدیل شده است. در روز پنجشنبه، 13 ژانویه، آیوتا اعلام کرد که برای فاز 2 فرآیند تدارکات پیش تجاری بلاکچین اتحادیه اروپا انتخاب شده است.

آیوتا یکی از شش متقاضی انتخاب شده برای توسعه فاز 2، از میان 35 شرکت کننده در فاز 1 است. در اطلاعیه رسمی آمده است:

بنیاد آیوتا به عنوان یکی از پنج پیمانکار برای فاز دوم 2A تدارکات پیش تجاری انتخاب شده است که نمونه های اولیه را توسعه خواهد داد و با انجام آزمایشات مشخص خواهد کرد که کدام یک از آنها می تواند امیدوارکننده ترین پیشرفت ها را در نسخه های آتی زیرساخت خدمات بلاکچین اروپایی (EBSI) به همراه داشته باشد.

آیوتا گفت که توسعه و آزمایش فاز  2A در مجموع شش ماه به طول خواهد انجامید. در اینجا، بنیاد آیوتا به ویژه بر روی «تحقیق، توسعه نمونه اولیه و تست آزمایشگاهی» تمرکز خواهد کرد که برای انجام این امور مقداری بودجه تأمین نموده است.

تیم آیوتا با استفاده از فناوری آیوتا در زمینه های کلیدی مانند مقیاس پذیری، تعامل پذیری، امنیت، بهره وری انرژی، هویت، اجماع و حاکمیت فعالیت خواهد کرد. آیوتا، همراه با سایر شرکت کنندگان، در این راستا تلاش خواهند کرد که چگونه تحولات آتی EBSI، به پیدایش یک معماری کارآمدتر، ایمن تر، مقیاس پذیرتر و سازگارتر منتهی خواهد شد. یکی از شرکای کلیدی آیوتا در انجام این طرح، Software AG خواهد بود.

حوزه های کلیدی فعالیت آیوتا برای فاز 2 EBSI

یکی از حوزه های کلیدی تمرکز بنیاد آیوتا در طول آزمایشات فاز 2A، ادغام پروتکل آیوتا با زیرساخت تست EBSI خواهد بود. همچنین در جهت بهبود پروتکل برای موارد مختلف استفاده از EBSI مانند اینترنت اشیا، توکنیزاسیون و حاکمیت فعالیت خواهد کرد. پنج حوزه اصلی تمرکز آیوتا عبارتند از:

  1. مقیاس پذیری: این یکی از حوزه های کلیدی است که EBSI تمرکز خود را به آن معطوف می نماید تا بتواند پاسخگوی مخاطبان فزاینده در بلند مدت باشد. بنیاد آیوتا بر روی چگونگی اجرای شاردینگ در بلاکچین EBSI برای تکمیل ساختار مبتنی بر DAG و پروتکل قرارداد هوشمند مبتنی بر کمیته کار خواهد کرد. این امر ممکن است منجر به مقیاس پذیری نمایی شود که در نتیجه استفاده حجم بالا را مطابق با تصور EBSI ارائه می دهد.
  2. اجماع: اجرای یک مکانیسم اجماع قوی برای احراز هویت غیرمتمرکز و اعتبار سنجی تراکنش ها. برای این منظور، آیوتا یک مکانیسم وزن تأیید مبتنی بر مانا ایجاد کرده است که انعطاف پذیری بالایی را برای هر دو مورد استفاده بدون مجوز و با مجوز ارائه می دهد. این مکانیسم اجماع باید پویا و قابل تنظیم باشد.
  3. حاکمیت: سولوشن آیوتا باید با ساختارهای حاکمیت EBSI و سایر «الزامات اتحادیه اروپا، کشورهای عضو EBP و نهادها و ناظران مختلف اروپایی» سازگار شود.
  4. هویت: آیوتا در راستای اجرای سولوشن هویت منطبق با GDPR با چارچوب جدیدی برای هویت دیجیتال اتحادیه اروپا پیشنهاد شده توسط کمیسیون اروپا فعالیت خواهد کرد. این امر به مشاغل و شهروندان اجازه می دهد تا کنترل بهتری بر داده های خود داشته باشند.
  5. تعامل پذیری: در کنار مقیاس پذیری و عدم تمرکز، یکی از حوزه های کلیدی تمرکز EBSI، تعامل پذیری خواهد بود. آیوتا به ارائه بریج های زنجیره ای و خارج از زنجیره به پروتکل های دیگر خارج از EBSI کمک می کند. همچنین از ماشین مجازی اتریوم (EVM) و سایر سیستم های سازمانی پشتیبانی می کند. آیوتا گفت که سولوشن آن از بردهای سخت افزاری استاندارد صنعتی و SDK ها پشتیبانی می کند.

 

 

منبع: crypto-news-flash

400-1051-09-01487

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

بتامارس

بتامارس، 20000 USDT برای کمپین طراحی بتامارس ارسال می کند

متاورس که با تزریق سرمایه در حال رونق گرفتن است، به عنوان ایستگاه بعدی اینترنت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید